Kala i Pchełka ♥ Mirabelka [*]

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
maleńka

Re: Kala ♥

Post autor: maleńka »

Tak się dziś wystraszyłam z rana, bo przez całą noc nic nie zjadła... Poleciałam zaraz po koperek, pietruszkę, trawy nazrywałam. Wracam a to prosie zagryzało ogórka sianem i z radości aż kwiczała do siebie... Dostała zielone, trawę zostawiłam na potem, ale zostałam tak zakrzyczana, że musiałam dać wszystko naraz :roll:

Bobki są, siku jest, pobiegała nawet dziś trochę więcej niż zawsze więc jest ok :jupi:

Jedyne co mnie martwi to to że od wczoraj się więcej drapie. Jest na samych trocinach już długo, więc nie wiem czy to mogłaby być alergia ? Dałam jej mate i zobaczymy, wykąpiemy się dziś może będzie lepiej. A jutro zajdziemy do weta, niech to zobaczy, bo niewiadomo czy w sianie albo trawie mogłam czegoś nie przynieść :?


Taka była wczoraj wymęczona, że nawet dała zrobić zdjęcie stópek :love:

Obrazek

Duża, czemu ty mi zawsze robisz zdjęcia jak jem ? Pomyślą, że tylko to robię !

Obrazek
Obrazek

Przecież oprócz jedzenia czasem też leżę i pilnuję miski...

Obrazek
Assia_B

Re: Kala ♥ zdjęcia :)

Post autor: Assia_B »

Haha oprócz jedzenia leżę i pilnuje miski :lol: To dużo pracy ma :-)
Lizaczek

Re: Kala ♥ zdjęcia :)

Post autor: Lizaczek »

Jaka zapracowana :sadness: ...





:lol:
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Kala ♥ zdjęcia :)

Post autor: Chmurek »

Assia_B pisze:Haha oprócz jedzenia leżę i pilnuje miski :lol: To dużo pracy ma :-)
Jak dorzucisz jeszcze bobczenie to i cały dzień zleci :D
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Kala ♥ zdjęcia :)

Post autor: sosnowa »

Kala jest bardzo podobna do mojej Grawitacji. Zarówno z urody jak i z charakteru :szczerbaty:
Dlatego szczerze radzę, zrób jej jak najszybciej badanie krwi i moczu, bo moja ukochana cholera ma cukrzycę. Waży niewiele więcej, ostatnio schudła. Wiem, że to dziwne, bo stereotyp jest, że cukrzyki sa grube, ale mi w sobotę pani dr wyjaśniła, że to jest nieprawda. Dużo ona pije? Badanie moczu pokaże też, jak tam z pęcherzem, bo po tych upałach też różnie może być. Mocz możesz złapać w domu, wystarczy dać jej ogóra i wsadzić do czystej kuwety. Oraz czuwać. Jak się zacznie sik, nabrać do nowej strzykawki. Każdy wet da do analizy. U nas cukier był i w moczu. To nie daje właściwie żadnych objawów, poza zwiększonym piciem, co może byćwynikiem czegoś niewinnego, oraz charakterkiem, który też nie jest zarezerwowany dla cukrzyków.
Trzymam za adopcję ;)
maleńka

Re: Kala ♥ zdjęcia :)

Post autor: maleńka »

Byliśmy dziś u weta. Kala od rana nic nie zjadła, bo dziabnięcie parę razy ogórka to trochę mało... :(
Pani doktor nic nie znalazła w sierści ( zresztą ja też nie... ), nie ma żadnych strupków, zaczerwienień, jakichkolwiek oznak że coś by tam mogło być. Trociny cały czas mam te same, siano też, trawę mam z ogródka więc niby nic nowego w jej otoczeniu się nie pojawiło... Ale drapała się nawet tam więc dostała na skórę iwermektynę. Gdyby dalej się drapała mam jej za 2 tygodnie znowu nakropić na skórę. Jeśli chodzi o jedzenie - to Pani doktor mówi, że to może być od ciepła, ale może też być tak jak sama się domyślam, poprzestawiało jej się w głowie i tęskni za inną świnką :(
Tylko czy po iwermektynie, gdzie nie ma śladów grzybicy, wszołów, świerzbu i innych chorób, świnka nie powinna mieć kwarantanny ?

sosnowa, nie wpadłabym nawet na to, że stąd może się wziąć taki charakter. Ona nie pije dużo, jedynie jak przebiegnie cały pokój, to pije jak oszalała, co zdarza się rzadko :)
Assia_B

Re: Kala ♥ i znowu problemy...

Post autor: Assia_B »

Wydaje mi się, że po samym podaniu leku nie jest potrzebna kwarantanna jeśli nie ma zdiagnozowanych problemów, a lek został podany "na wszelki wypadek"...
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Kala ♥ i znowu problemy...

Post autor: sosnowa »

zrób jej badanie moczu. Wileu lekarzy nie wie, jak się do tego zabrać, dlatego nie proponują. Warto. Upały były. I na pewno masz rację, że jej samej ciężko i towarzystwo by się przydało. Choćby na razie przez kraty, bo choroba i łączenie to niekoniecznie idą w parze.
katiusha

Re: Kala ♥ i znowu problemy...

Post autor: katiusha »

Potarganiec biedny :( Za zdrówko :fingerscrossed: Sosnowa dobrze prawi. Poszłabym za Jej radami.
Lizaczek

Re: Kala ♥ i znowu problemy...

Post autor: Lizaczek »

:fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed:
3mam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”