Świerzb

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj!

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
aneczek125

Świerzb

Post autor: aneczek125 »

Wiem, że może dramatyzuję, ale wiem że jak świnka ma swierzb czy inne ustrojstwo to caly czas się drapie, no i moja świnka sie drapie często, już długo, ale jedyna rana jaką ma jest wielkosci kropki zrobionej długopisem i od dłuższego czasu się nie powiększa, sierść jest w idealnym stanie. Nie wiem czy jest się co martwić, bo może tylko gojenie się ją swędzi??
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13494
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: pucka69 »

ale u weta bylas?
Obrazek
aneczek125

Re: Świerzb

Post autor: aneczek125 »

pucka69 pisze:ale u weta bylas?
Jeszcze nie, bo jak mowie nic nie wskazuje na to zeby byla chora, jest szczesliwa jak nie wiem apetyt ma za kilku a ta chrostka juz z trzy miesiace jest i nic. Jedynie jak sie drapie to tylko na tym grzbiecie ta chrostke, która sie nie może zagoic, poza tym jest mozliwe zeby swinka sie sama z siebie zaraziła? Bo jak ją kupiłam rok temu to była zdrowa (i mam nadzieje, ze nadal jest)
Roonie

Re: Świerzb

Post autor: Roonie »

Ja bym nie zwlekała i poszła do weterynarza od zwierząt egzotycznych (zwykły psi i koci może (powtarzam - może, ale nie musi) wyrządzić więcej szkody niż pożytku) - nie widzimy tego, nie wiemy co tu jest, nie jesteśmy (a przynajmniej, z tego co mi się wydaje, większość użytkowników nie jest) lekarzami i nikt nie wyleczy niestety świnki na odległość... :( A świnka może zawsze zachorować, tak jak człowiek - to, że rok temu był zdrowy nie oznacza, że teraz nie może być chory. Więc osobiście radzę iść do weta. Nie chcę do niczego zmuszać ani na nikogo naskakiwać, w żadnym wypadku - po prostu chodzi tylko i wyłącznie o dobro Twojej świnki. :) Może to być choroba skórna, ale równie dobrze może to być jedynie alergia... Może to nawet nic poważnego?
Daj koniecznie znać jak będziesz już po wizycie, jak ma się maluch.
aneczek125

Re: Świerzb

Post autor: aneczek125 »

I tak niebawem czeka nas wizyta u weterynarza, bo chcę go wykastrować, wtedy poproszę od razu o ocenienie stanu ogólnego Tofifiego
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13494
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: pucka69 »

aneczek125 pisze:. caly czas się drapie, no i moja świnka sie drapie często, już długo ...
to drapie sie czy nie drapie?
a czemu chcesz ja kastrowac? jak u weta psiokociego to odradzam
Obrazek
aneczek125

Re: Świerzb

Post autor: aneczek125 »

pucka69 pisze:
aneczek125 pisze:. caly czas się drapie, no i moja świnka sie drapie często, już długo ...
to drapie sie czy nie drapie?
Drapie moze przesadzilam z tym, że cały czas, ale często. A jeśli chodzi o kastracje to chcę mu sprawić koleżankę do klatki, a młodych nie chcę. I spokojnie mam upatrzonego weta, który specjalnie otworzył przychodnie dla gryzoni i ma dobre opinie
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świerzb

Post autor: joanna ch »

to możesz mu samczyka sprawić i dzieci z tego nie będzie. oczywiście zakładając że obu płeć będzie prawidłowo rozpoznana :szczerbaty:
piju

Re: Świerzb

Post autor: piju »

Polecam dwoch chlopakow ;)
Sama mam taka "parke" :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomóżmy sobie nawzajem”