Frugo

Wątki nieaktywne a godne zachowania

Moderator: porcella

Regulamin forum
1. Do działu archiwum bez zgody admina nie wolno przenosić wątków z wyjątkiem:
a. nieaktywnych/zamkniętych wątków adopcyjnych;
b. wątków związanych z akcjami, imprezami które już miały miejsce.
W innych przypadkach tematy mogą zostać skasowane bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Wątki przenoszone do działu "Archiwum" muszą zostać zamknięte.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Frugo

Post autor: kimera »

- imię świnki- Frugo
- wiek świnki- ok.2,5 roku
- płeć świnki- samiec
- numerek adopcyjny- 1301
- miejscowość, w której przebywa świnka- Dąbrowa Górnicza, województwo śląskie
- historię zwierzęcia, przebyte choroby- świnka zdrowa
- informacje dot. diety- je wszystko, choć nie przepada za marchewką.
- stan adopcji - wolny
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji do innego samczyka
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę- Aleksandra <ola.piranska@poczta.fm>
- informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku- kimera

Wątek założyłam na prośbę właścicielki, która napisała na maila Caviarni.
W związku z brakiem czasu na zajmowanie się moją świnką, postanowiłam ją oddać. Nie mogę pozwolić sobie na posiadanie dwóch świnek, gdyż już dla tej jednej nie mam, niestety, wystarczająco dużo czasu. Jest to samczyk, krótkowłosy, bardzo spokojny. Ma ok 2,5 roku. Wzięty został ze sklepu zoologicznego w którym nie żyło mu się najlepiej, gdyż był najmniejszy, inne świnki były w stosunku do niego agresywne. Jest przez to bardzo bojaźliwy i najlepiej czuje się przy właścicielu. Jest to typowo kanapowe zwierzątko, uwielbia być przytulane i głaskane.

Nie przebył żadnych poważnych chorób, miał jedynie problem z łupieżem, który został już wyleczony. Jest odrobaczony, waga jest prawidłowa.

Mimo tego, że w sklepie zoologicznym nie wiodło mu się najlepiej, to uważam, że dobrze byłoby gdyby trafił do rodziny która ma już świnkę morską. Teraz niestety za dużo czasu spędza samotnie i widać, że brakuje mu kontaktu z inną świnką. Jego ulubionym jedzonkiem jest ogórek i sałata, nie przepada natomiast za marchewką. Na co dzień je suchą karmę i ma oczywiście stały dostęp do czystej wody. W klatce ma przyczepiony hamak na którym się wyleguje, ma też małego miśka - jako zastępczego towarzysza. Frugo to naprawdę wspaniała świnka, dlatego zależy mi, aby trafił do odpowiedniego domu, gdzie otrzyma mnóstwo zainteresowania i miłości :). Papiery adopcyjne już wysłałam, więc w tym tygodniu powinny dojść.
Obrazek

Obrazek


Ok, wiem, że pazury ma koszmarne - może tym szybciej trzeba byłoby zabrać stamtąd świnkę?
Dropsio

Re: Frugo

Post autor: Dropsio »

Świnek prześliczny, nie ma co :love:
Natomiast stan pazurków fatalny... :?
hanel3

Re: Frugo

Post autor: hanel3 »

Ło "boże" ale szpony ,orzeł by takimi nie pogardził. Masakra :sadness:
Karenik

Re: Frugo

Post autor: Karenik »

Brak czasu brakiem czasu, ale obcięcie pazurków to kwestia 2 minut...
Ale tak to już się w życiu zdarza, dobrze, że Pani się zainteresowała i nie zostawiła prosiaczka na śmietniku, albo nie oddała byle komu.
:fingerscrossed: Za szczęśliwy nowy początek dla prosiorka.
mamajasia30

Re: Frugo

Post autor: mamajasia30 »

trzymamy kciuki za szybki domek
wow, pazury nie ma co.... :shock:
anita3103

Re: Frugo

Post autor: anita3103 »

Co za pazury... ciekawe jaki jest stan tej drugiej świnki :( Co za ludzie.
trzymam :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Frugo

Post autor: sosnowa »

My też trzymamy, świniak cudo
Katrin86

Re: Frugo

Post autor: Katrin86 »

śliczny :love:
za nowy domek :fingerscrossed:
Shana

Re: Frugo

Post autor: Shana »

Ojej, nie za dobrze wyglądają te pazurki.. Udało się Go już odebrać? W razie gdyby trzeba było pomóc, to do Dąbrowy mam niedaleko. Tylko ja raczej oferuję przewóz pociągiem/autobusem, ewentualnie pożyczonym autem(ale z tym to zazwyczaj jest ciężko), bo swojego nie posiadam. Mogę Go zapakować na transport w małą chomiczą klatkę z norką w środku, owiniętą kocem. Jeżeli nie będzie to zbyt daleko, to mogę Go dostarczyć komuś ze stowarzyszenia na terenie śląska. Wiem, że mnie nie znacie, pewnie już wszystko zorganizowaliście (tym lepiej dla Niego), ale piszę to na wszelki wypadek, bo szkoda świnki.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Frugo

Post autor: Monalisa »

Niektórzy się boją obcinać pazurki, zwłaszcza jeśli są czarne. No ale to mogła podejść do weta.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”