Mysza, Winyl i Zołza

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Może się przełamią ;) Zobaczymy, będę próbowała za jakiś czas. Póki co musiałam coś przetestować żeby nie zostawiać ich o pustych brzusiach, chociaż mam wrażenie, że one mają wiecznie puste brzusie :)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Papryka przez noc zniknęła. Widać, jak się nie ma, co się lubi to się wcina to, co ma :P Rano przyszłam do nich z kawałkiem ogóra i marchewki. Karinka pierwsza, bo dają jeść, obwąchała ogóra, wytrąciła mi go z ręki i sięgnęła po marchewkę. A ja się dziwię jak można ogórem wzgardzić. Karmela za to porwała na początku ogóra.
Ale panny nadal są ciche.
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23102
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: porcella »

Może są w ogóle ciche? A może czują się dobrze i nie widzą powodu, żeby krzyczeć? A może jednak przezywają podwójny stres przeprowadzkowy?
:-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Chmurek »

Kropcia pisze:Papryka przez noc zniknęła. Widać, jak się nie ma, co się lubi to się wcina to, co ma :P Rano przyszłam do nich z kawałkiem ogóra i marchewki. Karinka pierwsza, bo dają jeść, obwąchała ogóra, wytrąciła mi go z ręki i sięgnęła po marchewkę. A ja się dziwię jak można ogórem wzgardzić. Karmela za to porwała na początku ogóra.
Ale panny nadal są ciche.
Kropciu ja mam wrażenie, że moje panny najwięcej gadały pierwszego wieczora po przyjeździe. Teraz kwikają czasem w klatce - zazwyczaj jak są wyłożone jak naleśniki. Abba się odzywa kiedy ją miziam - ale tak ja pisałam u siebie w wątku nie wiem czy to są odgłosy zrelakoswanego prosiaka czy zerstresowanej świni

Zakładam, że zrekaksowanej - inaczej po co pokazywać stópki ;)
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Hehe ciekawe, ciekawe. U mnie panny gadają, ale wielkiego kwiku "daj jeść" nie ma. Kurcze, nie ma nas kilka dni w domu, a ja już wczoraj się zastanawiałam jak tam nasze futrzaki i czynie są głodne. Normalnie zamartwiam się o nie jak o dzieci. To chyba normalne, co? :P
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Fionka2014

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Fionka2014 »

Bardzo normalne :) ja jak zostawiłam na jeden dzień świnki pod opieką TŻ to kila razy dziennie pytałam jak dziewczyny, czy dał jeść i pić :)
teraz są ze mną u Mamy a i tak z pracy kontrolny tel jest i wytyczne co i jak podać :laugh:
Jak by Mama ze mną wszystkich naszych gryzoni nie hołubiła :ups:
Val

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Val »

To chyba normalne. Nas nie było w niedzielę od 8 do 21 i też się zastanawiałam, jak chłopcy wytrwali, choć rano nasypałam karmy po brzegi, napchałam paśnik sianem i dałam ogórka, marchew i natkę pietruszki :D
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Chmurek »

Fionka2014 pisze:Bardzo normalne :) ja jak zostawiłam na jeden dzień świnki pod opieką TŻ to kila razy dziennie pytałam jak dziewczyny, czy dał jeść i pić :)
Fionka reakcja prawidłowa - TŻ trzeba pilnować, dopytywać, przypominać oni są z innej planety ;)
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Ale z TŻtem mam to samo jak sam w domu zostaje. Godzina 14-15 pytanie: nakarmiłeś dziewczynki? Ale już do nich wracamy, mamy trawkę :) Miało być jej więcej, ale ciocia alergia się zaczęła przypominać :/ na zawsze razem- ja i moja alergia...
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23102
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: porcella »

Rzuć tę alergię :-)
Moja młoda też była z nią pod rękę kilkanaście lat, aż wyszła jej celiakia i na bezglutenie alergie znikły :think:
Uboczny pozytywny skutek drogiej i niewygodnej diety bezglutenowej.
No a trawy też nie kwitną stale, więc jest przed Toba jakaś nadzieja. :fingerscrossed:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”