Świnkoekipa: Gypsy, Anatol vel Młody

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Shar94
Posty: 90
Rejestracja: 21 sie 2016, 23:27
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: Shar94 »

W nocy znów słyszałam jej oddech. Mówiłam to na wizycie panu doktorowi. Może tak być, że stan zapalny utrzymywał się tak długo, że coś tam się pozmieniało w okolicy górnych dróg oddechowych. W tej chwili jest czyściutko. Mam ją obserwować, dostała zastrzyk przeciwzapalny działający 48h. Jeśli w ciągu nich usłyszę podobne objawy to mam dzwonić, wtedy będziemy szukać przyczyny dalej. Prawdopodobnie wtedy czeka ją echo serca. Jeśli po antybiotyku się pogorszy to wtedy rentgen płuc i zobaczymy, co tam wyjdzie. A równie dobrze ona może tak ciężko oddychać, bo sezon grzewczy, suche powietrze i coś ją po tej chorobie jeszcze drapie w gardle itd. Zobaczymy jak zareaguje na ten lek i będziemy działać dalej.
Jeśli chodzi o skórę to od razu pan doktor zobaczył te kępki sierści pod mikroskopem. Nie jest to zapalenie skóry pasożytnicze, ale widać, że prawdopodobnie przeszła grzybicę (po sierści). W tej chwili włos jest osłabiony, więc wypada. Dodatkowo po chorobie, więc tym gorzej. Za jakiś czas mamy zacząć suplementować omega-3 (o ile dobrze pamiętam). Stan sierści się wtedy poprawi i włosy nie będą lecieć garściami. To samo z oczkami, pogorszyło się, bo organizm został osłabiony przez chorobę.
Być może będzie można ją połączyć z inną świnką. Na razie musimy mieć pewność, że ustrojstwo nie wróci i jest zdrowa.

Naprawdę, pierwszy raz spotkałam tak rzetelnego i profesjonalnego weterynarza. Rozwiał wszystkie moje wątpliwości i odpowiedział na wszystkie pytania. Dziękuje justynuszek za polecenie takiego świetnego specjalisty. Mimo, że mam kawałek drogi to na pewno będę tam chodzić z małą. :102:
Obecnie w domu: Anatol vel Młody
Za TM: Twister, Kapsel, Toto, Pchełka i w końcu też Gypsy :(
:spsm:
malina8777

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: malina8777 »

Cieszę się że wszystko jest na dobrej drodze :jupi: myślę, że będzie już tylko lepiej, Gipsy wyzdrowieje i szybko zapomni o chorobie. I miejmy nadzieję, że będzie mógł dołączyć do niej kawaler, bo taki jeden cierpliwie na nią czeka ;)
:fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: lunorek »

Róbcie badanie serduszka, nie czekajcie za długo, u mnie było podobnie, niedawno pisałam Ci, że wychodzimy na prostą... Świnki już nie ma, właśnie dlatego, że żaden z lekarzy, którzy tak usilnie starali się wyciągnąć ją z zapaleń górnych dróg oddechowych i płuc nie pomyślał o serduszku. To może być wada wrodzona serca, albo rzut na serce spowodowany infekcją, wówczas niezbędne jest podanie leków kardiologicznych, żeby świnkę uratować :(
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: justynuszek »

Cieszę sie :)
Jednak myślę, podobnie jak lunorek.
http://www.wetkardio.pl Pani kardiolog przyjmuje w różnych lecznicach, w tym czasami w DG.
Może napisz maila gdzie i kiedy bedzie w okolicy http://www.wetkardio.pl/kontakt
Ma super sprzęt i wiedzę, wiec na pewno warto
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
Shar94
Posty: 90
Rejestracja: 21 sie 2016, 23:27
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: Shar94 »

Dzisiaj mała miała RTG, ale był kwik i pisk.

W każdym razie jest dobrze. Wszystko czyste i drożne: płuca, tchawica (o ile dobrze zapamiętałam), oskrzela. Nigdy nie przeszła zapalenia płuc. Serce w normie, nie jest powiększone. Według weterynarza nie ma sensu robić echa, bo ona nie ma żadnych sercowych objawów, a na RTG serce jest w porządku.
Prawdopodobnie to zrosty czy coś takiego po przebytej infekcji. Wtedy nie można jej pomóc w żadnej sposób, będzie tak oddychała i tyle.

Dostała leki na rozkurczenie górnych drug oddechowych, żeby jej się lepiej oddychało. Jeśli pomogą to trafiliśmy z diagnozą. Jeżeli nie to trzeba będzie wykonać echo i szukać dalej...
Obecnie w domu: Anatol vel Młody
Za TM: Twister, Kapsel, Toto, Pchełka i w końcu też Gypsy :(
:spsm:
Shar94
Posty: 90
Rejestracja: 21 sie 2016, 23:27
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: Shar94 »

Mamy zielone światło na łączenie. :) W weekend przyjedzie Kapselek od maliny8777 i zobaczymy.

Gypsy czuje się bardzo dobrze. Po lekach już nie słyszę jej szybszego oddechu. Jeszcze przez miesiąc ma je brać. Apetyt dopisuje, wcina warzywka i sieczkę jak odkurzacz. :)
Btw czy to normalne, że jak je sieczkę to zjada dużo mniej sianka?
Obecnie w domu: Anatol vel Młody
Za TM: Twister, Kapsel, Toto, Pchełka i w końcu też Gypsy :(
:spsm:
Chocolate Monster

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: Chocolate Monster »

To trzymam za łączenie :fingerscrossed:
katiusha

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: katiusha »

:D :fingerscrossed: :fingerscrossed:
Shar94
Posty: 90
Rejestracja: 21 sie 2016, 23:27
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: Shar94 »

Połączone i szczęśliwe. :)
Jak będę miała więcej czasu (po sesji) to dodam dużo fotek, bo mam ich mnóstwo.
Obyło się bez większych ekscesów, a teraz świniaki nie mogą bez siebie żyć. :102:
Obecnie w domu: Anatol vel Młody
Za TM: Twister, Kapsel, Toto, Pchełka i w końcu też Gypsy :(
:spsm:
Beatrycze
Posty: 4317
Rejestracja: 09 lip 2013, 12:49
Miejscowość: ok. Warszawy
Kontakt:

Re: Świnkoekipa: Twister [*] i Gypsy

Post autor: Beatrycze »

Cieszę się że nie jest już sama . Tyle już przeszła, że czas na szczęśliwe życie u boku nowego "męża" :)
TM - Peppa, Matylda, Zosia i Rysia, Lusia, Carmen, Gloria, Rozalka, Tequila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”