Wiktor (DS) i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: kimera »

Krokodyle nie mają zamiaru się pogodzić, głównie to Alik rozrabia. Często słyszę, jak szarpie za pręty, a jak uda mu się włamać do Wiktora, goni go. Wiktor wtedy wpada w panikę i skacze na oślep, bywa, że do paśnika, albo na pręty zagrody. Ucieka na hamak i patrzy z daleka, a Alik obwąchuje jego terytorium i grzebie łapą jak rozzłoszczony byk.
O ile Wiktorek tęskni za kontaktem z ludźmi, lubi być głaskany, omal nie wspina się po prętach na mój widok, to Alik nie lubi być łapany, a głaskanie ledwo toleruje.
Zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby go wykastrować, bo jest potężny, zdrowy i nie wykazuje chęci do przyjaźnienia się z innymi samcami.
m-p

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: m-p »

Samotny Mambo szuka kolegi...Może Wiktorek?Alli to chyba "mały" terrorysta... Moje chłopaki zawsze się dogadywały. Mamysz z Piętaszkiem, Piętaszek z Mambo....
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: kimera »

Kilka nowych zdjęć chłopców, niestety, już osobno. A łóżeczko wciąż czeka; jest dla świnek katiushy!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Amina
Posty: 202
Rejestracja: 05 wrz 2015, 12:28
Miejscowość: Polska
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: Amina »

Kolejni kadeci :lol:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: kimera »

U nas aż wrze od testosteronu :), co widać i słychać, a zwłaszcza czuć :). Wiktor okazał się mistrzem ucieczek. Sama nie wiem, jak on to robi, ale potrafi wyskoczyć z zagrody z kratek c&c na łóżku. Odniosłam go po tym, jak pogonił Ututa, włożyłam do zagrody, a już po chwili był z powrotem i wykonywał ruchy frykcyjne na głowie Kuraka. Utut się gdzieś schował, zapewne w najdalej położonym kącie, bo tymczasem z klatki wyskoczył biały Tavi, jeszcze większa zadziora. Ten się rzuca na wszystkich, zwłaszcza ściera się z Wiktorem. Musiał dziś dostać dziaba w zadek, bo widziałam różową smugę na białym futrze.
W chwili obecnej Wiktor siedzi w klatce Taviego, bo ta jest zamknięta od góry, Tavi siedzi pod łóżkiem, a Utut...nie wiadomo, gdzie. Oszołomiony Kurczak siedzi na środku dużego pokoju, bo jako jedyna świnka w moim domu boi się wyjść z niego. Kiedy złapię Taviego, będę musiała zamknąć go obok Alika, bo tylko tam jest miejsce.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23102
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: porcella »

To masz rozrywkowo :-) Oni chyba nadaja sie tylko na solistow, albo to ta szalona pogoda...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: kimera »

Wiktor jest już ładnie oswojony. Lubi głaskanie, a futro ma jedwabiste. Kiedy leży, przypomina lwa, choć umaszczenie ma tygrysie. Myślę, że on nadaje się do innych samców. Potrafi przez jakiś czas wytrzymać z moimi chłopakami bez awantur, po prostu trzech facetów, w tym jeden przewrażliwiony - Utut- to za dużo. Poza tym, po jego wyczynach widać, że bardzo go ciągnie do innych świń.
Alik też przybiega do kratek na widok człowieka, staje słupka, żeby poprosić o przysmak, ale trudno go złapać. Daje się głaskać, jednak na pieszczoty reaguje podrzucaniem głowy. Utut zresztą robi to samo.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: kimera »

Wiktor nadaje się do mieszkania z innymi świnkami, ale na swoich zasadach. Bardzo go ciągnie do towarzystwa, przy każdej okazji ucieka z klatki i biegnie do Kuraka. Z Kurczaczkiem nauczył się żyć zgodnie, niestety, rzadko toleruje Ututa. Czasem pozwala mu leżeć obok, ale najczęściej przepędza go z grzechotaniem zębów.
Wiktorek daje się łapać bez większego trudu i można go tulić i głaskać.
Alik też daje się głaskać, z tuleniem gorzej :). Nadal nie lubi Wiktora. Wypuszczony, ugania się za każdą świnką, więc wspólne wybiegi kończą się szczękaniem zębami. Ślicznie staje słupka, kiedy słyszy, że idę z zieleninką.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: kimera »

Dzisiejsze zdjęcia Wiktorka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to Alik. Trudno było go utrzymać w miejscu, aż gwizdał, tak się wyrywał do innych świnek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wiktor i Alli, czyli łódzkie "Krokodyle" :)

Post autor: sosnowa »

piękne chłopaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”