Świnkonomicon: czas chorób

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Lilith88 »

Jeśli nie masz kabli na podłodze to śmiało możesz je wypuścić. Zostaw im otwartą klatkę, może same się skuszą a i jak same wyjdą to będą wiedziały jak wrócić. Ja nigdy nie łapałam świnek tylko czekałam właśnie aż same wrócą do klatki, myślę, że dzięki temu też mnie nie kojarzą z kimś kto ograniczał im wolność zamykając za kratami ;)
Moreni

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Moreni »

Kable mam, ale to akurat najmniejszy problem, bo można je jakoś podwiesić. Za to mam też meble na nóżkach i chemię w otwartym biurku - to mnie martwi bardziej...
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Lilith88 »

Ja mam nóżki poobgryzane niestety a meble mam całe drewniane i trochę kosztowały.. Chemia jest ryzykowna albo musisz ich pilnować cały czas albo jakoś zabezpieczyć biurko, ja mam takie zagrody http://hipcio.sklep.pl/produkt/trixie-z ... sakow-6249 i się sprawdzają jak muszę coś odgrodzić przed świnkami.
Moreni

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Moreni »

Nawet kupiłam im coś takiego, tylko wystąpiły dwa problemy.Wybieg na chwilę obecną ma za duże kratki - trzeba poczekać jeszcze z dwa, trzy tygodnie, żeby świniaki przestały się mieścić w oczkach (mój ma kratkę, nie pręty).:) Drugi jest taki, że to wybieg zewnętrzny, czyli łączony prętami wbijanymi w ziemię. Na panelach tej sztuczki nie wykonam. Zastanawiam się, czy te mocowania do klatek C&C nie dałyby się wykorzystać.
Moreni

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Moreni »

A tak sobie pomyślałam, że wstawię kilka obrazków:

Głaszczemy Appę
Obrazek

Głaszczemy Momo
Obrazek

I wypas na owsie (niestety, Appa nie przepada za aparatem, w związku z czym energicznego koszenia owsa nie udało się uchwycić).
Obrazek
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Monalisa »

Śliczne miśki :love: . Jakaś mieszanka z us teddy?
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Moreni

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Moreni »

Podobno to rexy, ale bez rodowodu (za to widziałam rodziców i też wyglądają jak rexy).
Moreni

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Moreni »

Zdjęcie co prawda zrobiłam specjalnie na potrzeby fanpuga, ale nie mogę się powstrzymać, żeby się nim nie pochwalić.:)

Obrazek

Dla równowagi pyszczor Appy w obiektywie (niestety, ciągle boi się aparatu i jak tylko zorientowała się, że to przed nią to aparat, to się w sobie skurczyła).

Obrazek

I płaska Momo. W ogóle to dziś pierwszy raz Momo wyciągnęła dziś kopyto przy głaskaniu, pierwszy sukces wychowawczy!^^

Obrazek
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Lilith88 »

Panny są przepiękne :love: Kocham wszystkie rudzielce :szczerbaty:

Rex i US Teddy wyglądają tak samo, różnią się genetyką ale "naocznie" nie można stwierdzić która to rasa, oczywiście jeśli się ma świnki rodowodowe wynika to z rodowodu :)
Moreni

Re: Dwie rude kuzynki, czyli Appa i Momo

Post autor: Moreni »

Wiem, że różnią się tylko genetyką - napisałam, że rexy, bo sprzedawca tak mnie zapewniał. A "podobno", bo właśnie rodowodu nie mają.

Dziewczyny dziękują za komplement.:) W sumie robią się coraz bardziej nakolanowe (miałaś rację, nie trzeba było zakładać przeciwnego rozwoju sytuacji po kilku próbach głaskania), choć Appa ciągle jest dość mocno płochliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”