Mały Kazio znalazł dom w i kolegę

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

MartaBB

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: MartaBB »

sosnowa pisze:To znakomicie, nie będzie problemu z WPA. Dwie 80 tki to nie jest głupia myśl,tylko trochę technicznie skomplikowana, najlepiej wtedy zlikwidować ścianki łączące, może być problem z dostępem do świnek,chyba, że duża klapa w dachu. No i sporo miejsca zajmuje. Jak zgromadzisz co trzeba daj znać. No i kwestia kota, taka młoda świnka to jak spora mysz i bardzo szybko biega, pokusa straszna.Jak rozwiązujesz kwestię wybiegów swojego prosiaka?
Kot jest u nas tylko do wtorku - na codzień mieszka u moich rodziców, ale ma zakażenie oka i musi trzy razy dziennie przyjmować leki. Rodzice nie daliby rady więc ja się zajmuję kotem, ale spokojnie - tylko tymczasowo :) A kot ku mojemu zdziwieniu spojrzał, powąchał, i położył się mrucząc obok :love:

Co do wybiegów, mamy Nasiha dopiero od dwóch tygodni, dopiero więc szukamy "idealnego" rozwiązania - może coś poradzisz? Do tej pory zabezpieczaliśmy wszystkie przestrzenie gdzie mógłby się wcisnąć i wyjmowaliśmy wszelkie kable i przedmioty z "pola rażenia/gryzienia" - mamy dość duży salon więc po takich procedurach świniak ma sporo przestrzeni na bezpieczne hasanie. Ale chętnie przyjmiemy wszelkie porady bo też dopiero się uczę co i jak :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: sosnowa »

Wybieg im większy tym lepszy, przy takich szkrabach lepiej czyms ogrodzić, bo dadzą dyla i będziecie mieli rozrywkowo. Można kupić gotowe składane wybiegi, jak dla szczeniąt, wtedy jeżeli macie gdzie, to taki wybieg może być na stałe. Wstawia się do srodka otwartą klatkę i różne atrakcje. W salonie też warto porobić mu tunele, korytarze, etc. prosiaki kochają takie rzeczy. pooglądaj sobie zdjęcia klatek w naszych poradach, i koniecznie poczytaj o łączeniu. Ale też i bez paniki, bo niektóre historie brzmią groźnie. Jednak na ogół się udaje :lol:
Jak tylko będzie klatka to daj znać, WP mogę sama zrobić, ponieważ pracuję w Centrum.
Awatar użytkownika
Chryzantem
Posty: 953
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:37
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: Chryzantem »

Mszczonów? to taki przystojniak mieszka w moim mieście? :shock:
jakbym wiedziała, że się do moich dziołszek nie dobierze, to bym wzięła na już...
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: sosnowa »

To bierz siostrzyczkę, równie piękna :D
Awatar użytkownika
Chryzantem
Posty: 953
Rejestracja: 05 sie 2013, 14:37
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: Chryzantem »

nie zmieszczę 3 świnek w klatce 100.. a nie mam miejsca na większą/drugą/wybieg :c
MartaBB

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: MartaBB »

sosnowa pisze:Wybieg im większy tym lepszy, przy takich szkrabach lepiej czyms ogrodzić, bo dadzą dyla i będziecie mieli rozrywkowo. Można kupić gotowe składane wybiegi, jak dla szczeniąt, wtedy jeżeli macie gdzie, to taki wybieg może być na stałe. Wstawia się do srodka otwartą klatkę i różne atrakcje. W salonie też warto porobić mu tunele, korytarze, etc. prosiaki kochają takie rzeczy. pooglądaj sobie zdjęcia klatek w naszych poradach, i koniecznie poczytaj o łączeniu. Ale też i bez paniki, bo niektóre historie brzmią groźnie. Jednak na ogół się udaje :lol:
Jak tylko będzie klatka to daj znać, WP mogę sama zrobić, ponieważ pracuję w Centrum.
No właśnie jest intensywne poszukiwanie klatki - wiadomo, że są w zoo sklepach ale szukamy jeszcze po znajomości - może komuś zagraca szafę a dla nas będzie taniej :) Jak tylko "upolujemy" to szybko piszę - może jeszcze Kazio będzie poszukujący :świnka1:

A przy okazji się pochwalę - Nasih po raz pierwszy pozwolił mi się wziąć na ręce, nawet siedział na moich kolanach i dawał się miziać :love: Opłacały się dwa tygodnie przekupywania pietruchą!
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: sosnowa »

Jeżeli jesteś poważnie zainteresowana adopcją Kazia to mogę zrobić wstępną rezerwację.
MartaBB

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa]

Post autor: MartaBB »

sosnowa pisze:Jeżeli jesteś poważnie zainteresowana adopcją Kazia to mogę zrobić wstępną rezerwację.
Tak, poprosimy! Właśnie gadałam z chłopakiem i jesteśmy 100% in.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa] wst

Post autor: sosnowa »

Mówisz, masz :lol: :shakehands:
MartaBB

Re: Mały Kazio czeka na kolegę [Mszczonów k. Żyrardowa] wst

Post autor: MartaBB »

sosnowa pisze:Mówisz, masz :lol: :shakehands:
Super! Dzięki :) To z mojej strony mały update: przez świnkową grupę na facebooku udało mi się dostać namiar na osobę która oddaje dużą klatkę po króliku - używana, ale podobno w niezłym stanie. Czekam jeszcze na fotki i jeśli wszystko dobrze, jedziemy po nią w środę. Potem ja wyjeżdżam na objazd naukowy i wracam w poniedziałek - tak więc jeśli wszystko uda się z klatką, możemy umawiać się na wizytę przedadopcyjną już w następnym tygodniu.:świnka1:

Czy poza klatką coś jest potrzebne w przypadku tak młodziutkiej świnki? Z takim bejbi jeszcze nie miałam do czynienia i wolę zapytać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”