Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Zuzła

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Zuzła »

Hej, słuchajcie tak od jakiegoś czasu kombinuje i kombinuje z czego mogę zrobić półkę dla świniów (klatka 120 dwóch chłopaczków) no i wymyśliłam - jakiś czas temu wyjęłam półkę z ikeowskiego biurka, jest to jakaś sklejka malowana na biało. Chłopaki nie mają tendencji do obgryzania miejsca zamieszkania :D Domek po roku jest w idealnym stanie, hamak też jest nienaruszony, więc o to się nie martwię, mają czym zająć ząbki :lol: tylko teraz moje pytanie do Was - czym tą półkę pokryć? sama w sobie wilgoci nie chłonie (głównie chodzi mi o siuśki) ale wiadomo, nic przyjemnego chodzić po czymś mokrym i śliskim. więc macie jakieś pomysły? :) czekam bardzo :D
Lena87

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Lena87 »

Możesz położyć na półkę mate łazienkową
Catarinha

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Catarinha »

Albo uszyć pokrowiec-kieszonkę z polaru :)
Zuzła

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Zuzła »

też o tym myślałam, ale taki polar dalej przemięka, a jakby owinąć tą półkę jakąś folią, a na to polar? albo mata? czy odpuścić foliowanie?
Lena87

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Lena87 »

Skoro jesteś pewna, że półka nie wchłonie wilgoci to bez sensu ją foliować... U mnie półka była "ubrana" w pokrowiec bawełniany i wcale nie było tam jakoś bardzo mokro...
Catarinha

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Catarinha »

Może być folia, albo cerata. U mnie półki są zabezpieczone samoprzylepną okleiną meblową, a na to polar. Matę chyba by trzeba jakoś przymocować, bo świniaki mogą ją zrzucać.
Zuzła

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Zuzła »

Ok, dzięki bardzo, w takim razie idę kombinować ;)
kama935

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kama935 »

Jeżeli chodzi o różne ciekawe rzeczy to inspiracje można brać stąd http://www.guineapigcages.com/photos/g5 ... ories.html
Zuzła

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Zuzła »

ooo wspaniała stronka, to juz w ogole bedzie krolestwo nie klatka :jupi:
Szynszu

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Szynszu »

Dla mieszkańców bloków polecam na wiosnę zrobić świnką wybieg na balkonie. Na posadzce balkonu rozkładamy folię przeciwwilgociową, wywijamy ją na boki ramy. Ramę robimy z krawędziaków, desek. Wsypujemy ziemie wymieszaną z piaskiem, siejemy trawę. Można zabezpieczyć brzegi np. siatką, obrzeżem trawnikowym plastikowym wysokim. Ja miałam trochę za niskie obrzeże więc jak nie pilnowałam mojego knurka to zakładałam na niego klatkę. Należy pamiętać o dostępie do picia i ochronie przed słońcem.
Polecam. A w praktyce tak to wyglądało:) :świnka1:
Obrazek Obrazek[/img]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”