Dry bed - co gdzie i jak? :)

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Swiniok

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Swiniok »

Powitanko :)

Zmienilo sie cos w swiecie DryBedow? czy nadal najwiekszym uznaniem ciesza sie te podane z facebookowej grupy? bo i czas na mnie, aby zakupic, tak wiec licze na Wasza pomoc gdyby cos sie wlasnie zmienilo w polecanych
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

A dry bedy w hipciu są ok? Nie uzywałam nigdy,ale chciałabym kupić na próbę. W Hipciu są jakieś z zielonym spodem i z powłoką antypoślizgową, te z powłoką antypoślizgową bardziej mi się podobają ale z tego co tu czytam to chyba z zielonym spodem lepiej się sprawdzają.Jest różnica?I jeszcze czy mogę dry bed położyć na części klatki,tzn. zostawić małą część bez dry bedu i tam nasypać pellet a na to trociny(liczę na to,że wtedy by tam mój prosiak sikał). Nie będzie się wtedy ten dry bed zwijal,przemieszczał itd?
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Ja mam dry tej samej firmy co są w hipciu tylko kupiony od dystrybutora a nie przez hipcia. Jak najbardziej polecam.

Ja zdecydowanie wole te na zielonym spodzie, bo są gęstsze i dzięki temu mniej się w nie wbija jedzenie i siano. Z moich prywatnych spostrzeżeń nie polecam jednak brązowego, jest jakby z innego rodzaju włosa i u mnie poszedł do reklamacji (Pani Kasia która jest dystrybutorem sama mi powiedziała, że zauważyła różnicę ale ona nie ma doświadczenia z dry i gryzoniami), włos bardzo puchaty i rozlazł się, świnie wdeptały w to boby i był nie do wyczyszczenia, na szczęście reklamacja bez problemu :)

Ja czasem kładę nie na całą klatkę, zostawiam same granulki, bez trocin ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że trociny czy granulki wczepią się w dry i będzie go ciężej wyczyścić. W każdym razie nie przemieszcza się ani nic z tych rzeczy.
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

No to fajnie,to zamówię ten na zielonym spodzie. Mi pasuje w Hipciu bo zrobię tam przy okazji inne zakupy :)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Ceny mają takie same więc jasne, że lepiej przy okazji zakupów w hipciu :) Ja kupowałam przez dystrybutora, bo tylko u nich są 150x150 a na dwie klatki taki mi się bardziej opłaca ;)
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

Czy dry beda trzeba wyprać przed pierwszym użyciem czy nie?
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Nie ma takiej potrzeby.
majam

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: majam »

Mam dry bed od kilku dni i zadnych świńskich sików na nim nie ma,pellet pod spodem suchy. Mokry jest tylko ten pellet co zostawilam nie przykryty dry bedem .Wygląda na to, że prosiak załatwia się tylko tam gdzie ma ten nie przykryty pellet. Tam sobie zrobił kuwetę. Oby tak dalej,wymieniam mu tylko rano i wieczorem pellet w tej "kuwecie"i jest ok. Do tej pory miałam pellet a na to trociny i wymieniałam co drugi dzień a czasem codziennie całość więc dużo mi tego schodziło. Nie wiem tylko czemu prosiak nie chce leżeć na dry bedzie. Wyleguje się na domku,w kapciochu albo w tej "kuwecie" a na dry bedzie nie. To mnie dziwi, bo ogólnie lubi kocyki,polarki itp.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: joanna ch »

może dlatego że jest upał? :102: Ja teraz drybedy zabrałam, leżą na trocinach
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Moje leżą na dry mimo upałów a jeden to się nawet w koc zakopuje :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”