Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: porcella »

Nie macie pojęcia, jak się cieszę. Norek i Nicek to wyjątkowo trudne laboprosiaczki - ciężko chorowali i naprawdę ich charaktery są również z gatunku "niełatwych"... Myślę, że Nicek zawdzięcza swoje w końcu przyzwoite zachowanie Loczkowi, który tylko czasami kopał zadnią nogą, ale nie dawał się wyprowadzić z równowagi.

Norek, słodki rudasek, nie przebył takiej szkoły, i, jak na razie, z kim się spotykał, tego usiłował pobić...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
sempreverde

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: sempreverde »

Co tam u Norka? :)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: porcella »

Ania.D wyjechana na tydzień, Norek pod opieką, ale bez kontaktu.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
MartaBB

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: MartaBB »

Zastanawiamy się nad adopcją Norka, mamy już jedną 8miesięczną świnkę (samiec), a, że wyjeżdżamy na wakacje (oczywiście jest ktoś kto codziennie będzie się chłopakami zajmował) w lipcu to chcemy żeby nasz świniak miał kolegę z którym będzie raźniej w okropne długie nudne dni bez mamy i taty :szczerbaty:

Norek jest jedną z dwóch :świnka1: które wpadły nam w oko, wiadomo więc, że weźmiemy tą z którą Nasih lepiej się dogada.... Tutaj problemem jest to, że chłopaki są w podobnym "burzliwym" wieku - czy jest szansa spotkania się chłopaków przed ostateczną decyzją o adopcji? W razie czego zapewniamy nocleg dla osoby przywożącej. I czy generalnie myślicie, że uda się takie połączenie bez bójek? Nasih jest u nas od niedawna więc jeszcze ucieka przed każdym kaszlnięciem, ale z dnia na dzień widzę jak wyłazi jego rozrabiacki charakter - dzisiaj bawił się chyba całą noc nie dając nam spać... ale chyba to szczęśliwe stworzenie, bo popcornuje dosłownie cały czas :yahoo:

Jeśli chodzi o czas, to chcielibyśmy aby świnka była u nas już w czerwcu, tak żeby miała pełny miesiąc spokoju z nami. Możemy adoptować od przyszłego tygodnia od środy w sumie (aż do środy siedzi u nas kot moich rodziców który ze względu na chorobę oka potrzebuje stałej opieki - kot nie jest agresywny i nie próbuje zjadać świnek, nawet się zaprzyjaźnił z naszą, ale nie chciałabym stresować Norka od samego początku :fingerscrossed: )
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: porcella »

Poczekajcie, proszę, aż Ania.D, u której jest Norek, wróci z wyjazdu. Jeszcze kilka dni jest bez kontaktu, a ja wiem tylko, że Norek pod opieką razem z jej świnkiem.
W międzyczasie może zajrzyjcie do procedur adopcyjnych: http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=83, zorientujcie się też, czy spełniacie warunki (klatka minimum 100, wybiegi - dla takich młodych chlopaków są niezbędne!), czy zgadzacie się na umowę, wizytę itd.
W jakiej dzielnicy mieszkacie?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: sosnowa »

Porcello, zajrzyj do wątku Kazia, tam już są odpowiedzi na Twoje pytania :D
Proponuję wszystko omawiać otwartym tekstem, bez pw, to wystarczy w jednym wątku :102:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: porcella »

No ba, żebym wiedziała, tobym zajrzała. Którego Kazia? z Mszczonowa? Aaa! http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... ad#p253212
Te odpowiedzi to zresztą dla Ani.D, jak wróci, ona będzie decydować o Norku, bo u niej siedzi, a ja wyjeżdżam zresztą.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ania.d
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2013, 10:22
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: ania.d »

Ja tu nie zajrzałam i nie wiedziałam że ktoś pisał. Norek jest niespokojna duszyczka. Z samcem na razie żadnym się nie dogadał - były trzy próby. Z moją samiczką też nie ale ona nie lubiła takich młodych narwanych więc może z inną (wysterylizowaną) by się dogadał. Z chłopakiem w jego wieku to ciężko będzie. Najlepiej jakby Norek mieszkał w swojej klatce i miał świnki (najlepiej samców) w klatce obok i jedynie chodziłby z nimi na wspólne spacery pod kontrolą właściciela bo on w klatce zamęczy inne prosiaki... :(
Rzadko bywam na forum, więc jak coś pilnego to PW albo smsy ;)
MartaBB

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: MartaBB »

Aniu, dzięki za odpowiedź :) Na razie umawiamy WPA juz z inna swinka wiec póki co nie ma problemu :świnka1:
ania.d
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2013, 10:22
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Post autor: ania.d »

Norek przeprowadził się znowu do mojej mamy, bo ja mama teraz u siebie Pomponię vel. Gwiazdę na DT. Podrzucam nowe i aktualne zdjęcia Norka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rzadko bywam na forum, więc jak coś pilnego to PW albo smsy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”