Dry bed - co gdzie i jak? :)

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Andzia

Re: dry bed i co dalej?

Post autor: Andzia »

Jak to gdzie, u mnie w domu :lol:

mam juz pietrowa zagrode :102:
Casia

Re: dry bed i co dalej?

Post autor: Casia »

Suuper !! to już sobie wyobrażam wille :love: . Swinuśka kudłata, łysa? jakbys mogła wyślij mi zdjiecie na prv , jak C :pray: ie prosze
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: sophiee »

Do specjalistów ds . dry bedów ;) mam kilka pytań :
- czy dry bed dobrze sprawdza się latem? Mam w planach zakup ale boję się, że latem może być za gorąco na taki dywanik
- czy dry bed można prać ręcznie? Aktualnie mam popsutą pralkę a po naprawie nie chciałabym jej zakłaczać :?
- czy dry bed nadaje się dla świnek długowłosych? łatwo się go czyści?
- czy jest jakaś różnica między tańszymi a droższymi dry bedami? Bo znalazłam i takie które są oryginalne za 30 zł ale też i za 70 zł..

Z góry dziękuję za odpowiedzi :buzki:
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Cena zależy od rozmiaru, za 30 zł tylko chyba malutki jakiś? Ja polecam z grupy na fb co się nazywa właśnie DRY BED, będą mieli w pon. świeżą dostawę :)
Można prać ręcznie tylko po namoczeniu jest okropnie ciężko. Dla długowłosych jest jeszcze lepszy bo śwince się nie wplączą trocinki w sierść i zawsze będzie sucha a dla dry nie ma to znaczenia jaki włos ma świnka, najtrudniej się usuwa z niego sianko bo się wybija ale przy systematycznym czyszczeniu jest ok. Co do lata nie wiem, bo swój kupiłam na początku tej zimy.
Yvon

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Yvon »

Ja z dry bedu też jestem bardzo zadowolona. I świnki chyba też :) Mam dwa komplety na zmianę. Nie wyobrażam sobie teraz nie mieć dry bedu. Łatwo się na bieżąco zbiera bobki, jest zawsze sucho / moje siusiają do kuwety /, jest miękko, cieplutko w łapki. Piorę w pralce raz w tygodniu, ale przed włożeniem do pralki oczyszczam w wannie z wbitego siana, potem zmiatam miotełką wannę i jest okej. A dry bedy i legowiska piorę w poszewce od poduszki i zapinam na zamek. Jak będzie latem? Nie wiem, bo dry bedy mam od stycznia dopiero, ale myślę, że gdyby świnkom było latem za gorąco, to dry bedy zastąpię na okres upałów matami łazienkowymi.
Andzia

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Andzia »

Ja stosuje dry bed u swinek przez cały rok. Nie zamienie go na nic innego :D :like:

a swinki sobie chwalą :102:
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: sophiee »

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi :buzki:

Lilith88 - znalazłam właśnie dry bed o wymiarach 100 x 80 za około 30 zł + wysyłka (allegro) i trochę mi się ta cena śmieszna wydaje i nie wiem jakiej jakości miałabym się spodziewać...a nie chcę kupić śwince śmierdzącej chińszczyzny .
Chyba zaoszczędzę i zainwestuję w droższego, ale markowego dry beda.
A co do trocinek to właśnie często mu się wplątują w futerko i robią się ''dredy'' :roll:

Risolda - super pomysł z praniem w podszewkach, nie wpadłabym na to! Mata łazienkowa raczej odpada, bo Chrumek jest niestety ''wszystkożerny'' tzn czego nie znajdzie to próbuje czy jest jadalne , a mata łazienkowa to jednak ''guma'', więc pewnie by go kusiło żeby trochę jej zjeść... Kocyków i dywanów nie gryzie na szczęście, dlatego myślę nad dry bedem a nie nad matą.
Siusia i kupka wszędzie niestety łącznie z hamakiem :lol:
Yvon

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Yvon »

Tak, Sophiee, pomysł prania w poszewce od poduszki jest świetny, sprawdza się, a do pralki nie przedostają się resztki siana. Ale ja tego sama nie wymyśliłam, gdzieś to tu na forum wyczytałam :)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: Lilith88 »

Dziwna cena faktycznie. Tu masz link do grupy na fb https://www.facebook.com/groups/774511725893832/ zamawia się przez wiadomość prywatną do Pani Katarzyny Jabkowskiej. Dry są sprawdzone przez wiele osób tu na forum i wszyscy zadowoleni :)
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Dry bed - co gdzie i jak? :)

Post autor: sophiee »

Super, dziękuję za pomoc :)
Do grupy już wysłałam zaproszenie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”