MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

katiusha

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: katiusha »

Hmm. Takie próbne wysyłanie świnek do potencjalnego DS robimy raczej tylko, gdy wysyłamy jedną świnke do innej I nie wiemy, czy się dogadają. No I staramy się robić takie rzeczy "na miejscu", aby świnka niepotrzebnie nie jeździła setek km tam i z powrotem. (Obecnie DT w Warszawie sa pełne i raczej inny warszawski DT nie przyjąby dwóch dodatkowych świnek, aby nie musiały wracać do Bydgoszczy) Pogoda z resztą nie służy teraz świńskim podróżom, o stresie nie wspominawszy.
Jeśli chodzi o psa, ZAWSZE należy podchodzić do takiej interakcji z ostrożnością i nie może mieć on swobodnego dostępu do świnek, obojętnie, czy się "dogada" czy nie.
Nie wysyłamy dwóch dogadanych świnek w trasę na zasadzie "Czy się spodobają jako zwierzaki domowe" Trzeba być pewnym i świadomym, na czym opieka nad tymi zwierzakami polega.
Czy takie info wystarczy? :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15289
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: sosnowa »

Dom Tymczasowy, przynajmniej u nas, ale myślę, że na ogół, to nie jest Dom Na Próbę, tylko dom osoby, która szuka zwierzakowi domu stałego jednocześnie często go lecząc, odkarmiając, oswajając, ale nie dla siebie, a dla kogoś innego. Podejmują się tego tylko osoby zaaprobowane przez SPŚM, które mają już dużo doświadczenia i są gotowe na takie atrakcje jak podawanie leków, dokarmianie w dzień i w nocy, robienie zastrzyków, walkę z pasożytami, odbieranie porodów i wiele innych.
Te świnki dom tymczasowy już mają, a szukają stałego.
Zawsze po podpisaniu umowy adopcyjnej jest możliwość, w tej umowie zawarta, że w razie jakiegoś obecnie nieprzewidzianego nieszczęścia, jak ciężka choroba, poważne problemy mieszkaniowe itd świnki wracają do Stowarzyszenia, a nie na przykład do schroniska, sklepu czy już nie chcę mnożyć........ Ale niedopuszczalne jest,żeby ktoś podpisywał umowę, a już sobie planował, że jakby co, to zwróci.

Wilczurka, a jakiego masz psa? Bo niektóre rasy, przede wszystkim myśliwskie (w tym zwłaszcza jamniki), niestety nie mogą mieszkać z gryzoniami. Niektóre inne po prostu są zbyt agresywne albo zbyt żywe i ciekawskie, żeby ryzykować kontakt. A wszystkie wymagają monitoringu kontaktów. Ja mam kundelkę ze schroniska, bardzo pozytywnie odnosi się do prosiaków, ale one zawsze są w klatce, albo na ogrodzonym wybiegu, albo z nami. Mam zasadę, że chociaż ona jest przyjacielsko-obojętna, to nie zostawiam ich nigdy samych w domu kiedy świnki są na wybiegu, czyli dzieli je tylko 70cm płot.
wilczurka

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

dziękuje paniom na górze za odpowiedzi piesek (Tika) west terrier z yorkiem wcześniej mieszkała z króliczką... :candle: dogadywały się świetnie a agresji u Tiki nie było a Lusię lizała jak swojego szczeniaka...Oczywiście nie pozwalałam ale i tak Lusia podkicywała do niej i wąchała Tikę :love: ale ja uważam że Tice musi od samego początku przekonać na początek pozwalałam im się na siebie tylko patrzeć przez kraty po ok.5 dniach pozwoliłam Tice ją obwąchać na moich kolanach pod moim nadzorem i jakoś potem wyszło że się zakolegowały. No ciągle przekonuje mamę do nich codziennie pokazuje ich zdjęcia mam nadzieje że się uda ale jeśli chodzi o adopcję ja jestem w 100% zakochana i pewna że że chcę je adoptować tylko mama...Mam nadzieję że pewnego dnia mama podpisze umowę adopcyjną.

Uważaj na pisownię! To tylko część błędów, akurat te przeglądarka podkreśla i łatwo je poprawić. mod. sempreverde
katiusha

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: katiusha »

Za co goraco trzymam kciukasy :fingerscrossed:
wilczurka

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

Co słychać u dziewczynek?Ile ważą?
katiusha

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: katiusha »

Dziewczynki mają się dobrze, rosną, rozrabiają. Jutro poważę i zdjęcia pyknę dla fanów :szczerbaty:
Oczko Mauna Kei wygląda coraz lepiej :)
wilczurka

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

Super czekam na zdjęcia :love:
Chocolate Monster

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: Chocolate Monster »

Fani czekają B)
katiusha

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: katiusha »

Filmik sprzed 20 minut..
Trzecia porcja trawy dziś, a świnie zachowują się, jakby z Auschwitz je wypuścili :roll:

https://youtu.be/eyX0S7eMrdk
wilczurka

Re: MAUNA LOA i MAUNA KEA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

Głodomorki :love: chyba widziałam Maune Kee :102:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”