Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Olivianna

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: Olivianna »

Lilith88 pisze:Probiotyk miesza się tylko i wyłącznie z wodą i podaje przez strzykawkę. Mimo wszystko Gerberków nie podajemy, nawet jeśli nie ma dodatków to dalej jest gotowane a świnki nie mają żołądków do gotowanego przyzwyczajonych.
Z wodą to już w ogóle nie szło jej dawać bo od razu wypluwała, a z gergerkiem jako tako przysajała, ale na przyszłość będę pamiętać.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: kimera »

Spokojnie, gerberki w małych ilościach można podawać. Np. Właśnie jako dodatek do leku albo karmy ratunkowej. Chodziło o to, żeby nie karmić zdrowych świnek jak małych dzieci deserkami ze słoiczka :).
lubię

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: lubię »

Btw, dzieci też nie powinno się tym karmić :) Tzn. gotowane dania warzywno-owocowe są ok, ale robione samemu tuż przed podaniem, a nie wyzute z wszelkich witamin tak, żeby postały z pół roku w sklepie i kolejne dwa lata w domu :szczerbaty: Gerberki to taki kosztowny (nawet bardzo) uspokajacz sumienia, kiedy nie chce się stać przy garach ;)
zuzka anna

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: zuzka anna »

ja nie polecam takich dropsów ani biszkopcików ponieważ zawierają mleko zamiast tego lepiej kupić warzywa lub zioła z herbal pets lub z jakiejś innej dobrej firmy . Moje świnki nie lubią takich dropsów itp. :świnka2: :świnka2: :spsm:
Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: Asita »

Oto proszę dropsiki, które mogę polecić, ja kupiłam takie z dodatkiem mniszka (w hipciu ich akurat nie ma...)
http://www.swiat4lap.pl/jr-farm-grainle ... p-991.html
tylko też nie za dużo dawać, bo dużo grochu jest w składzie ;)

Lilith, a probiotyku nie można by podać z karmą ratunkową? Rozrobić ciupkę karmy i probiotyku z wodą, zrobić kuleczki i zapodać :102:
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Kru

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: Kru »

Również polecam te dropsy :)
W Hipciu mają je w miksie, a niedawno przez krótki czas były jeszcze wspomniane mniszkowe
http://hipcio.sklep.pl/produkt/jr-farm- ... -zboz-140g
Są dość spore i bardzo twarde, więc łączymy łakocie z pożytecznym ścieraniem ząbków ;)
Pani Świnkowa1

Re: Dropsy i inne sklepowe przekąski, dawać czy nie dawać?

Post autor: Pani Świnkowa1 »

Lepiej nie, ja w nie wiedzy kupiłam dropsy, świnie ich nie ruszyły. Najlepiej dawać gałązki i zioła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”