Nadmierne picie

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

lubię

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: lubię »

A jak jest pod poidłem? Szogun i Twister regularnie wylewają 250ml bezpośrednio na podłogę, nie przez brzuch :twisted:
aga666

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: aga666 »

Co odkryłam jak sprzątałam: ręcznik który leży pod wejściem do zagrody świń był aż ciężki od wody. Heh widzę że Wisława odkryła nową zabawkę:|
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: pucka69 »

To się nudziła dziewczynka i wymyśliła kąpiele pod pompą :laugh:
Obrazek
Jaguś

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: Jaguś »

Podłączam się pod temat. Mój 2 letni Whoopiś pije jak smok. Nie ma opcji, że wylewa - pije. Badałam mu krew u weta znającego się na świnkach - test paskowy ( ukłucie w łapkę) wykazał idealny poziom cukru - podejrzewałam właśnie cukrzycę. Świń zachowuje się normalnie, jest szczęśliwy i okrąglutki. Pije tak cały rok, niezależnie od włączonych kaloryferów, czy świecącego słońca. Co może być powodem takiego pijaństwa ? Potrafi wypić w skali doby miskę wody jak dla Yorka.
odeta89

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: odeta89 »

a nie ma przypadkiem wapienek, albo soli w klatce? czasem właściciele wkładają, mimo, że przeciwwskazane.
Jaguś

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: Jaguś »

Absolutnie nie. Mam świnki od lat - zawsze adoptowane, więc jestem "zaprawiona" w bojach z różnymi choróbskami i zdrową dietę świnkową mam w małym paluszku. Whoopi mieszka z 2 kumplami - jest najmłodszy ( Kuba ponad 10 lat, Lucjan ok. 3,5 roku). Chucham, dmucham i rozpieszczam do granić przyzwoitości, ale nie wiem czy mam pijaka w domu, czy coś się z nim zaczyna dziać. No ale zero jakichkolwiek niepokojących objawów. Ja też bardzo dużo zawsze piłam. Chyba wpadam w paranoję, ale wolę się Was zapytać. Mam dużą wiedzę, ale człowiek cały czas się uczy. Może coś z tarczycą ?
lubię

Re: Świnka bardzo dużo pije

Post autor: lubię »

Zbadaj nerki, albo zrób w ogóle tzw. profil świnkowy - to badanie krwi z biochemią, jeśli coś się dzieje - powinno w nim wyjść, nerki również. Zapalenie pęcherza niby też może być, ale świniak powinien się gorzej czuć. Poza tym, w tym wypadku, łatwiej zrobić badanie krwi niż moczu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”