Grzybice

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: martuś »

Spróbuj z otrębami lub lucerną - świnki za tym przepadają i są tuczące ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Asia909

Re: Grzybice

Post autor: Asia909 »

Mam pytanie;
Tosia miała grzybice, leczyliśmy ją sprayem o nazwie fungiderm. Po ciąży (w lutym), gdy już urodziła wszystkie objawy ustąpiły czyli strupki, swędzenie itp. Przestaliśmy psikać (tydzień po porodzie jeszcze ją psikaliśmy). Teraz już jest wszystko ok. Tylko jest problem, czy sierść po grzybicy jest rzadka? Ma takie przebłyski łyse w sierści. Tak jakby jej nie odrosła w nich jej sierść. Czy to normalne?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: porcella »

Przy okazji - czasem świnka się przy smarowaniu wyrywa. Dobrą metodą jest wtedy przewrócenie jej na plecy, zawsze na chwilę się zdziwi i straci orientację, a my zyskujemy cenne 15 sekund na zabieg leczniczy: oto fotka Ikera w trakcie smarowania maścią uszkodzonego pyszczka
Obrazek
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Inez
Posty: 2175
Rejestracja: 12 lip 2013, 17:49
Miejscowość: Niedzica
Lokalizacja: Niedzica
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: Inez »

Asia909 pisze:Mam pytanie;
Tosia miała grzybice, leczyliśmy ją sprayem o nazwie fungiderm. Po ciąży (w lutym), gdy już urodziła wszystkie objawy ustąpiły czyli strupki, swędzenie itp. Przestaliśmy psikać (tydzień po porodzie jeszcze ją psikaliśmy). Teraz już jest wszystko ok. Tylko jest problem, czy sierść po grzybicy jest rzadka? Ma takie przebłyski łyse w sierści. Tak jakby jej nie odrosła w nich jej sierść. Czy to normalne?
Futerko powinno odrosnąć po pewnym czasie. Obserwuj, niedługo powinien pojawić się meszek.

Porcello, jak mogłaś tak załatwić Ikera :laugh: A swoją drogą, to skuteczna metoda. Ja ja stosuję jak od góry nie mogę sobie poradzić z przycięciem zakrzywionego pazurka Rudzi w przedniej łapce.
Obrazek

W pilnych sprawach proszę o pw.
twojawiernafanka

Re: Grzybice

Post autor: twojawiernafanka »

U Rudego za uchem zauważyłam czarne plamy, składające się z małych kropeczek. Nie ma w tym miejscu włosów. Bardzo źle reaguje na dotyk - wyrywa główkę i ucieka. Prosiak od wczoraj jest strasznie osowiały, wręcz przestraszony. Nie da się dotknąć take w dolnych partiach pleców. Tam znalazłam kilka dumilimetrowych, pojedynczych kropek.
Bardzo proszę o wskazówkę: czy to grzyb, czy może co innego?
Obrazek
Niestety, nie udało mi się zrobić lepszego zdjęcia. Plama jest wielkości złotówki. Za drugim uchem podobnie.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: Jack Daniel's »

Hmmm... świnka ogólnie nie ma futra za uszkami. A moje 4 panny mają takie same ściemniałe kropki. Tyle, że niebolesne

O, tutaj więcej: http://www.petloverscentre.com/forum/in ... pic=3016.0

W skrócie. Jeśli się nie rusza, nie przypomina kleszcza, bądź pcheł, to zwykła pigmentacja.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2013, 17:07 przez Jack Daniel's, łącznie zmieniany 2 razy.
Podpis usunięty przez administratora.
Asia909

Re: Grzybice

Post autor: Asia909 »

Może ja się nie znam ale te czarne plamki wyglądają na zmiany pigmentowe. ;) Świnka ich wcześniej nie miała?
A jeśli chodzi o to zachowanie to nie wiem, czy może być to spowodowane świerzbem lub grzybicą. :/ Może jakieś pasożyty?
twojawiernafanka

Re: Grzybice

Post autor: twojawiernafanka »

Świetnie, dziękuję. Trochę mnie uspokoiliście. Nie tak dawno byliśmy na kontroli i wszystko było w normie. Od wczoraj świń dziwnie się zachowuje i obserwujemy go, szukając przyczyny. Jako że dziwnie reaguje na dotyk, przeglądaliśmy dokładnie futerko. Nasza pani weterynarz na urlopie akurat, a wolałabym nie iść do innych, jeśli to nie będzie konieczne.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: Jack Daniel's »

Z doświadczenia wiem, że świnki nie lubią "dokładnego przeglądania futerka" szczególnie na kuperku. A za uszami, to różnie. Czasem lubią, czasem nie.
Podpis usunięty przez administratora.
Awatar użytkownika
Inez
Posty: 2175
Rejestracja: 12 lip 2013, 17:49
Miejscowość: Niedzica
Lokalizacja: Niedzica
Kontakt:

Re: Grzybice

Post autor: Inez »

Moja Rudzia ma takie wybarwienie za uszkami, jak nic się nie łuszczy to norma.
Obrazek

W pilnych sprawach proszę o pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”