...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: kimera »

Chcesz zrobić pięterko na całą długość klatki, czy tylko nad częścią?
Większe piętro trzeba wzmocnić, opierając je na drążkach, małe nie wymaga podpory. Kratki do C&C są bardzo solidne, metalowe, a złącza można dodatkowo zwązać trytytkami.
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Tak jak pisze Kimera. Ważne jaki zrobisz dół. U mnie 2 kratki x 4 kratki (70cmx140cm) i w obecnej sytuacji sam Santuś na górze w klatce 2 kratki x 2 kratki (70cmx70cm). W takiej konfiguracji nie potrzeba podpórek pod spód. Wszystko zależy jak to chcesz zrobić. Za to u mnie pod spodem klatki są kratki, bo klatka stoi na stoliku. Sama klatka trytytkami przypięta do kątowników zamocowanych do stolika. TO tak dla bezpieczeństwa żeby nic nie spadło.
Prosiakowo
Posty: 447
Rejestracja: 22 maja 2014, 12:26
Miejscowość: Puck
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Prosiakowo »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Myślałam o częściowym pięterku podzielonym na 2 części, tak żeby można było sięgnąć po Remika i Pana Świnia. Jak zrobię piętro na całej długości, to się do nich nie dostanę. Myślałam, żeby zrobić klatkę 5 na 2, z czego po dwa razy wydzielić 1 na 2 z pięterkiem oczywiście na antypodach, żeby Szczur z Szyszkiem ciągle na siebie nie cykali. Żanetko, szkoda, że mieszkasz tak daleko. U mnie z myśleniem przestrzennym jest nie najlepiej(mieszkanie urządzał mąż :102: ), więc uprzedzam lojalnie, że będę jeszcze, pewnie nie raz, prosić Cię o radę.
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Pytaj odpowiem, myśmy też popełnili kilka błędów przy wycinaniu kuwety.
Gdybys zrobiła klatunie 2x5 to po dwóch stronach 2x1 bez podpórek spokojnie tylko, że to da śwince powierzchnię małą (70cmx35cm = 0,25m w zaokrągleniu) - o ile dobrze zrozumiałam, tam będą mieszkać oddzielone świnki???
Prosiakowo
Posty: 447
Rejestracja: 22 maja 2014, 12:26
Miejscowość: Puck
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Prosiakowo »

Oj, coś pokręciłam. Zagroda powstałaby miejscu, gdzie stoją dwie setki, czyli jej długość może wynosić +- 200 cm. To spoko mogę wstawić 6 na 2kratki albo jeszcze lepiej 2 na 7. Zastanawia mnie tylko dlaczego na dół też dałaś kratki. Domyślam się, że sam płotek jest mało stabilny.
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Ja dałam na spód kratki bo moja klatka stoi na stoliku i gdyby ktokolwiek ją trącił spadłaby wraz ze swinkami. Jezeli klatkę robisz na podłodze to spodu nie musisz robic. Ona i tak bedzie stabilna. No powiem ci ze ja trzesniesz wieprzkom 2x6 albo i 2x7 to bedzie piękna obromna klatka. My planowalismy 2x5. Ale musielismy w salonie przestawic naroznik i okazalo sie ze nam braklo cm :( sprobuj sobie poplanowac. Wiedzac ze 1 kratka ma wymiar 35cm x 35 cm. Zobaczysz jakie swinie beda szczesliwe w takiej duzej klatce. Moje brykaja i wywijaja raciczkami z radoscią nawet kilka razy dziennie. Jest miejsce, jest zabawa.
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Wracając do chłopaków.
Rekonwalescencja Santiego po kastracji trwa. Jutro idziemy na kontrolę, bo tam jakis krwiaczek się zrobił. Pani wet podczas zdejmowania szwów wyczuła coś.
Dzis pierwszy raz mizialiśmy Larego i Santiego na raz. Stosuje tę metode - bo za dwa tygodnie chciałabym ich połaczyć z powrotem. Tak, żeby mieszkali we trzech. Może przywykna do siebie?
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Santi wciąż dochodzi po kastracji. Wszystko wygląda ładnie, ale dostał stanu zapalnego w jednym jąderku. COdziennie widzimy się z weterynarzem. Udało nam się ten szew ze środka wydobyć. Dostaje antybiotyk i środek przeciwzapalny. Już jest coraz lepiej. Santunio wciąż mieszka sam. Żeby któryś z chłopaków nie zrobił mu krzywdy przypadkiem. Za dwa tygodnie jak Santik całkiem wyzdrowieje ponownie połaczymy chłopców.
Plan jest taki:
Najpierw wspólna kąpiel całej trójeczki. Potem łączenie na neutralnym gruncie. W czasie gdy chłopcy będą się docierać, my ogarniemy ich klatkę :) i dopiero po całym dniu biegania trafia do klaty :)
Takie jest plan. Ale muszę przyznać że waleczne serduszko Santusia wciąż daje o sobie znać. Wiecie Santik jest cudowny dla ludzi. Uwielbia mizianie, rozmawia z nami dośc często. Ale dziś podczas zastrzyku przeciwzapalnego tak się rozdarł i spiął, że Pani wet nie mogła mu się wkłuć i igła się zgięła :D

Przy okazji wizyty dzisiejszej zabraliśmy również Larego, z którym dośc często mamy problem z wargami. Już sama nie wiem czy 4 czy 5 razy mu te wargi leczyliśmy. Pani wet usuneła zza siekaczy włókna pochodzące prawdopodobnie z siana. Weszły mu jakoś za ząbki i między zęby. Gniły i dlatego rozwijały się ciągle jakieś stany zapalne.
Dostaliśmy specjalna pensetkę do czyszczenia mu tych siekaczy raz na jakiś czas. Przy okazji Pani wet zajrzała w tylne ząbki. Mówi, że jest narazie ok, ale za miesiąc trzeba zrobić przegląd bo po lewej stronie jeden ząbek nie rośnie równo tylko tworzy taki szpic/zadrę, którym może sobie ranić policzek :( W każdym razie zostaliśmy ostrzeżeni, że gdyby kiedyś nie chciał jeść to natychmiast do weta i podejrzany będzie ten ząbek.
Także tyle u naszych warchlaków :)
Awatar użytkownika
Fikus.i.Max
Posty: 502
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:53
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Fikus.i.Max »

Co u chłopaków :buzki: ? Z wargami Larego lepiej :fingerscrossed: ?
U mnie: bez świnek :cry:
Za TM Fifi, Max, Antoś, Fikuś :candle:

Do adopcji:
Zbyt często mnie tu nie ma, ale na PW i maile odpowiadam.
paprykarz

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: paprykarz »

Na info chyba przyjdzie poczekać bo jak dobrze pamiętam to się nowy członek stada wykluł. Lub zaraz wykluje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”