Entropia (?) i Entalpia (DS) [Wa-wa]

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
lubię

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: lubię »

Tak, dostawała nawet biegunki z nerwów, kiedy ją brałam na ręce do ważenia lub sprzątałam klatkę :( O tyle się oswoiła, że już jej nie dostaje, ale nadal jest to najbardziej straumatyzowana świnka jaką spotkałam. Myślę, że najlepsze co można dla niej zrobić, to dać jej oswojone towarzystwo i spokój - pewnie nigdy nie będzie miziakiem, ale może chociaż przestanie się bać ludzi żyjących obok.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: porcella »

Na razie pierze Loczka po pysku równo. Takimi gwałtownymi dziabami - mniej serio, bardziej symbolicznie - "nie dotykaj mnie!" "Gdzie z łapami?!" Wygnała go z klatki na podwórko i się panoszy w klatce. O, wylazła na podwórko, siana poskubać, jak tylko Loczek się zbliży i dotknie do jej kupra, ona natychmiast podskokiem obraca się o 180 stopni i grozi zębami.
Knedel kichnął dwa metry dalej, głośno, bo sianem się zakichał, Pipcia zwiała na ten dźwięk do domku.
Na razie urządziłam im gniazdko w jadalni pod telewizorem, trzeba, czy nie, puszczam jakieś seriale, niech się przyzwyczaja do gadania.
Wróciła, wyżera granulat. Idziemy zaraz spać :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
katiusha

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: katiusha »

Wojownicza panikara znaczy :lol: :fingerscrossed:
DankaPawlak

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: DankaPawlak »

Gratulacje :) Powodzi się Loczkowi, powodzi :)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: porcella »

W sumie? Chyba tak... :-)
A teraz jeszcze wyleż na kolacyjnej trawie, świeżo zerwanej 8-) Jest chyba nieźle, nikt nie łika, nikt nie jojczy, nikt nie patrzy tęsknym wzrokiem. Albowiem jest druga świnka, jest towarzystwo!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
lubię

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: lubię »

porcella pisze:Na razie pierze Loczka po pysku równo. Takimi gwałtownymi dziabami - mniej serio, bardziej symbolicznie - "nie dotykaj mnie!" "Gdzie z łapami?!" Wygnała go z klatki na podwórko i się panoszy w klatce. O, wylazła na podwórko, siana poskubać, jak tylko Loczek się zbliży i dotknie do jej kupra, ona natychmiast podskokiem obraca się o 180 stopni i grozi zębami.
Knedel kichnął dwa metry dalej, głośno, bo sianem się zakichał, Pipcia zwiała na ten dźwięk do domku.
Mówiłam, że ona po przejściach - z facetami też, to jak ma reagować? Wszystko w normie, niestety :roll:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: porcella »

Loczek jest cierpliwym facetem i nienachalnym. Spokojnie kima pod półką, utrzymuje dystans, niewykluczone, że nabrał respektu po którymś dziabie. Jestem dobrej myśli, bo awantur z gatunku karczemnych nie ma, ale nie oczekujmy cudów, zwłaszcza od razu...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
lubię

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: lubię »

porcella pisze:Loczek jest cierpliwym facetem i nienachalnym. Spokojnie kima pod półką, utrzymuje dystans, niewykluczone, że nabrał respektu po którymś dziabie.
No to to jest ideał, absolutnie ten jedyny 8-)
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: Beatrice »

Co za wieści! Trochę mnie nie było a tu proszę: małżeństwo! Loczek wreszcie szczęśliwy,to widać!Żeby tylko Pipci się zechciało zostać! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! :buzki: :buzki: :buzki:
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
katiusha

Re: Entropia i Entalpia - coś, czego nie rozumiem [WRO]

Post autor: katiusha »

A co z Entalpią? Cholewka brakuje mi jednej świniny do wysłania do Gdańska... PILNIE.. Nie wiem jak to sie stało, ale popyt przerósł podaż.. :shock: :ups:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”