Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
kasia1

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasia1 »

a ja mam pytanie: jakim klejem i z jakich gałęzi można zrobić domek dla świnki??
Asia909

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Asia909 »

Jabłoń, grusza, lipa, brzoza, wierzba :)
Klej chyba to nie jest dobry pomysł, lepiej deski lub gałązki zbić gwoździami lub drucikiem. :)
kasia1

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasia1 »

drucikem ????? jak ?
a jak gwoździami powbijam to jak prosiak obgryzie to się nie pokaleczy??
sempreverde

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: sempreverde »

Jak powbijasz gwoździe tak, żeby całe się schowały w drewnie, to nic się nie stanie. Taka sama jest sytuacja z klejem - jak skleisz domek tak, żeby prosiak do kleju nie miał dostępu, to też nic się nie stanie. Ja mam klejony domek i prośki nawet jakby wpadły na pomysł, żeby go obgryzać, to nie "dogryzłyby" się do kleju.
Dla pewności oczywiście należy użyć kleju typu Vikol, jest najbezpieczniejszy.
kasia1

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasia1 »

akruat mam Vicol w domu i dużoo, dużooo gałązek wierzby i jabłoni . Niedługo się pochwalę nowym zrobionym domkiem na wątku o moim Chrumpciu:) :love:
Babikos

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Babikos »

Bardzo ciekawe pomysły. Wystarczy tylko trochę chęci :)
kasia1

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasia1 »

a co myślicie o takim pomyśle żeby z papieru ( zwiniętego w rulon) lub rolki od papieru toaletowego , powycinać dziurki ale nie za duże ani za małe po prostu średnie :) i włożyć tam jakieś smakołyczki zablokować z wóch stron i taka rurka niespodzianka dla prośka :D bardzo mało roboty a bardzo fajna zabawa dla naszych świnkek:)
zieloneczka

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: zieloneczka »

Jeżeli włożysz w papier jakieś pokrojone warzywo, to myślę że nic z tego dobrego nie będzie. Papier pewnie rozmięknie. Możesz lepiej porobić małe kieszonki w norkach , legowisku itp. i tam powkładać smakołyki.
kasia1

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasia1 »

ale w tej rolce nie jakieś warzywo tylko np smakołyczki z karmy które proś najbardziej lubi albo tylko troszeczkę łuskanego słonecznika:)
Markardia

Re: Zdjecia, instrukcje oraz pomysly na rozne akcesoria :)

Post autor: Markardia »

Peeppa pisze:ja ostatnio "wyczarowalam" na maszynie polarkowu tunel :D nawet nie myslalam, ze swiniom sie tak spodoba
super pomysl!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”