Następna szóstka - wszyscy w DT !

Tutaj koordynujemy działania związane z ratowaniem świnek z laboratoriów.

Moderatorzy: porcella, pucka69

ODPOWIEDZ
sempreverde

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: sempreverde »

No teraz jak wyszli to ich zostawię na kwadrans chociaż, może coś zjedzą jeden z drugim. Zaraz sprawdzę skórę na karku. Karmy ratunkowej Laravel zjadł na dziś 7ml, Castor 6ml. Nie mam pojęcia ile takie okruszki powinny jeść dziennie.

EDIT: No relacja live po prostu. Castor odkrył płatki owsiane i nawet kilka zjadł zanim się nie wystraszył.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: porcella »

co najmniej po 3-4 cm 4-5 razy dziennie, niestety. w nocy też, a w każdym razie ostatnie karmienie po północy.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: Renika »

A może na tą biegunkę pomoże diarsanyl? Moim świnkom zawsze pomagał.
sempreverde

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: sempreverde »

porcella pisze:co najmniej po 3-4 cm 4-5 razy dziennie, niestety. w nocy też, a w każdym razie ostatnie karmienie po północy.
Ale 3-4cm w jakiej strzykawce? No 4-5 razy dziennie to się nie pokarmimy. Muszą zacząć jeść albo wylądują w Kajmanie...

@Renika a co to to?
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: Renika »

to jest taka pasta dla psów ale mi wet zawsze dawał świnkom przy biegunkach. Wprost się o nią biły, :) bo jest smaczna. Dawałam 1 raz dziennie po 0,5 ml przez strzykawkę.biegunka ustępowała po ok 2 dniach.
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: Renika »

Na ulotce pisze tak:
Mieszanka paszowa uzupełniająca dietetyczna. Redukcja ostrych zaburzeń wchłaniania jelitowego.
DIARSANYL® PLUS pasta jest chętnie przyjmowany przez większość psów ze względu na przyjemny zapach i smak. Niezależnie od tła biegunki, dochodzi do zmian w naturalnej warstwie mucynowej powlekającej śluzówkę jelita. Bentonit - montmorylonit zawarty w produkcie tworzy na podrażnionej śluzówce jelit warstwę ochronną oraz pomaga w odtworzeniu naturalnej warstwy śluzu. Bentonit - montmorylonit wiąże szkodliwe czynniki (toksyny, bakterie, wirusy, itp.), uniemożliwiając ich wchłanianie i wyrządzenie przez nie szkód w organizmie. Obecne w preparacie elektrolity biorą udział w zastępowaniu niezbędnych jonów utraconych podczas biegunki. Dekstroza pełni funkcję łatwo przyswajalnego źródła energii, nie obciążając organizmu. Fruktooligosacharydy (FOS) zwane też prebiotykami, stymulują rozwój flory bakteryjnej jelit.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13500
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: pucka69 »

porcella pisze:co najmniej po 3-4 cm 4-5 razy dziennie, niestety. w nocy też, a w każdym razie ostatnie karmienie po północy.
chodzi o 3-4 ml 4-5 x dziennie
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: porcella »

mililitr/centymetr sześcienny jest zawsze mililitrem, obojętnie, w jakiej strzykawce :-) One podziałki mają. Maluchy zwykle dokarmiam jedynką, więc muszą zjeść te trzy-cztery strzykawki, zwykle zjadają więcej, nawet Norek, kiedy prawie odjeżdżał na tamten świat.
APL krople przeciwbiegunkowe sa sprawdzone i dobre na pewno, ale nie wiem, czy tutaj nie będzie trzeba zastosować silniejszych leków.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
sempreverde

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: sempreverde »

Mają normalne skóry na karku.

@Renika, mam coś podobnego w takim razie przeciwbiegunkowego ale muszę się dopytać wetki czy to podawać żeby im nie przegiąć w drugą stronę.

@porcella, do mnie musisz precyzyjnie mówić :lol: Dla mnie cm w strzykawce to długość wypełnienia strzykawki i w życiu nie skojarzyłabym tego z cm sześciennym!

Zobaczę co będzie jutro. Bo Castor wcześniej zaczął dostawać antybiotyk i jest w lepszej formie dziś niż Laravel. A wczoraj było na odwrót. Na pewno żadnej z nich nie jest w połowie tak chory jak ten chrumek z MV, który w zasadzie jak go wczoraj widziałam, to siedział i bolał na środku klatki, nawet nie uciekał przed ręką.
Awatar użytkownika
Chrumka
Moderator globalny
Posty: 2036
Rejestracja: 10 lip 2013, 7:56
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Praga Południe
Kontakt:

Re: Następna lutowa szóstka - 4 w dt, 2 chore w MV

Post autor: Chrumka »

Dziewczyny trzymajcie się dzielnie. :pocieszacz: Ja na razie nie mogę Wam pomóc. Sama choruję, cały dom poza tym chrycha kicha i kaszle.... :fingerscrossed: :fingerscrossed: za prosiaczki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laboświnki”