Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, ew instrukcję jak wykonać "cuś" mojego autorstwa - norka, która po wywinięciu staje się tunelikiem ( i na odwrót) ;) Na razie pracuję nad usztywnieniem tego wszystkiego i jest już jako taki pomysł :)
Lena87

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Lena87 »

Czekam na instrukcje :D
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

Em.... To muszę wymyślić jak ją zrobić :D W Paincie może mi się uda tak, żeby było zrozumiałe :szczerbaty: Już się biorę ;)
Lena87

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Lena87 »

To czekam :D Muszę moim gościom uszyć coś ładnego na pamiątkę pobytu u ciotki :D
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

Dobra, instrukcja jak wykonać już jest, tylko filmik zaraz jeszcze muszę nagrać, gdzie co trzeba powywijać, żeby był z tego jako taki tunelik :) Tylko zaznaczam, że jakoś to trzeba usztywnić, a ja aktualnie nie za bardzo wiem jak, chociaż kombinuję ;)
No dobra, no więc:

1. Wytnij dwa prostokąty takiej samej wielkości (wielkość zależy od ilości świń, które będą mogły tam siedzieć i od wielkości prośków).
Obrazek
2. Połóż prostokąty jeden na drugim.
Obrazek
3. Złóż to na pół.
Obrazek
5. Zszyj tylko tam, gdzie pokazują czerwone linie.
Obrazek
6. Wywiń.
Obrazek

I jest już norka :)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2013, 20:29 przez Dropsio, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiki

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Wiki »

U mienie widać obrazków :?
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

U mnie też zniknęły :) Zaraz poprawię i może filmik wrzucę :)
I jeszcze jedno: nie wiem czy zauważyliście, ale zabrakło 4 punktu :neener:
Wiki

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Wiki »

Nie, skupiłam się na obrazkach :redface: i ich braku :)
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

Ale w miarę czytelne? Bo ja nie umiem tłumaczyć - nikt nigdy nie wie, o co mi chodzi (czasami tak się zakręcę, że sama siebie nie rozumiem :szczerbaty: ) ;)
Myślę, jak filmik wrzucić... Może na YT?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kimera »

Ja zaproponuję trochę inny sposób - nadal prosty - na uszycie norki, choć nie jestem pewna, czy bez rysunków da się zrozumieć.
Bierzemy dwa prostokąty tkaniny - jeden na wierzch i drugi do wewnątrz, jak u dropsio. Ten wewnętrzny może być szerszy od wierzchniego, ale ma być tej samej długości. Jeśli wewnętrzny kawałek będzie szerszy, uzyskamy norkę z mankietem do wywijania. Jeśli kawałki będą takie same, mankietu nie będzie.
Przykładamy jeden kawałek do drugiego równiutko jedną szeroką krawędzią i zszywamy te krawędzie razem.
Otwieramy zszyte kawałki i otrzymujemy jeden duży prostokąt, który następnie składamy wzdłuż na lewej stronie, aby uzyskać prostokąt z dwóch kolorów - jeden u góry, drugi na dole.
Zszywamy dłuższy bok oraz krótszy tego koloru, jaki ma być na wierzchu.
Zszywamy krótszy bok koloru środkowego - ale zostawiamy w nim pośrodku niezaszytą przestrzeń!
Następnie przez ten niezaszyty otwór wywracamy nasz rulon na drugą, czyli prawą stronę.
Zaszywamy drobnym, ładnym ściegiem otwór, jaki nam jeszcze został.
Następnie część przeznaczoną na podszewkę wpychamy do środka części przeznaczonej na wierzch. Ponieważ jest ona dłuższa, stworzy coś w rodzaju mankietu norki o innym kolorze. Mankiet ten można dodatkowo wywinąć i przyszyć na stałe, tworząc naturalne usztywnienie wejścia.
Oczywiście całą operację można przeprowadzić, wkładając pomiędzy te dwie warstwy trzecią warstwę z ociepliny. Ocieplinę należy zszyć z warstwą mającą znaleźć się na wierzchu, a następnie postępować jak poprzednio.
Uzyskana w ten sposób norka ma kryte wszystkie szwy, wyciąganą podszewkę i wywijany, kolorowy mankiet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”