Adopciaki Pauliny

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Sziszi dostała wzdęcia. Nie mam pojęcia skąd. Byłam dzisiaj u weta. Dostałam leki i karmę.ratunkową. Morfologia wzorcowa. Na szczęście szybko zareagowałam, leukocyty są nawet w normie. Ciężko znosi wlewanie płynów strzykawką do pyska, ale widzę, że lepiej się czuje. Skubie siano i ma apetyt. Tylko Herbi Care jej wyjątkowo nie smakuje. Problem jest też taki, že ucieka przede mną w momencie kiedy podchodzę.z lekami i walczy, abym tylko nie włožyła jej strzykawki w pyszczek.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Mały łobuz :nono:
Jak dzisiaj? Lepiej z brzuszkiem? Moim świnkom najlepiej smakuje ratunkowa ziętka. Zawsze mamy w zapasie ze względu to Tolciowe problemy z zębami. W świstaku jest do kupienia więc przy okazji zakupów możesz wziąć małe opakowanie i trzymać na czarną godzinę.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Z samopoczuciem lepiej. Je karmę i siano i więcej się rusza. Problem jest taki, że nauczyła się wypluwać :shock: przez co mam problem z podawaniem leków. Pod koniec tygodnia kontrola.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Ale pluje tabletki czy płyn?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Niestety pluje Ditrivet, czyli tabletki.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: martuś »

Nie dziwię się bo ditrivet jest bardzo gorzki. A czemu aż tak mocny antybiotyk dostała? Przy wzdęciach nie zawsze podaje się antybiotyki a jak już trzeba to enro jest bezpieczniejsza.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Miała bardzo wzdęty brzuch. Byłam w Zwierzętarni, pokecaniej klinice w Łodzi i lekarka taki dobrała. Podaję 1/6 tabletki. Do tego Espumisan i coś w płynie przeciwbólowego, nie pamiętam nazwy. Do poidła podaję im herbatę z kopru włoskiego. Wkurzam się tylko, bo najchętniej by jadła warzywa, karmę skubie, ale za to Herbi Care jest niejadalne... za to Brandy pałaszuje jak głupia. Do tego herbatę z kopru pije w nieograniczonych ilościach. Ostatnio sama wysączyła całe poidło o.O co przy wodzi się nie zdarza. Brandy jest lepszą pacjentką, mimo, że nic jej nie jest ;)
Awatar użytkownika
Pulpecja
Moderator globalny
Posty: 1173
Rejestracja: 23 lip 2013, 9:23
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: Pulpecja »

Tak niestety często bywa, zdrowe okazy są lekomanami, a te chore za nic w świecie nie chcą się leczyć. Ja wpychałam Juliankowi tabletkę głęboko w pyszczek i jakoś szło, choć nie zawsze za pierwszym razem. Gorzej było z karmą :( .
Trzymam kciuki za maleńką. Wracaj szybko do zdrowia, nie ma co. Sezon na trawę się zaczął, trzeba szybko brzuszek wyleczyć, żeby Duża różne pyszności mogła dawać.
katiusha

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: katiusha »

:fingerscrossed: :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
paulina501
Posty: 265
Rejestracja: 29 lip 2013, 17:30
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Adopciaki Pauliny

Post autor: paulina501 »

Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Sziszi zdrowa!! :) dzisiejsza kontrola wypadła bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”