...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: 3x♂...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka

Post autor: lunorek »

Żaneta, przybliż mi proszę jeszcze temat tej kuwety, bo masz taką dokładnie konstrukcję klatki jak ja sobie zaplanowałam ;) Jak wykonaliście, gdzie kupowaliście i co dokładnie ?
Żaneta84

Re: 3x♂...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka

Post autor: Żaneta84 »

Lunorku, chcieliśmy polipropylen, ale nie znaleźliśmy dlatego wzięliśmy poliwęglan płytę 2000x1000x4 (dł. x szer. x grubość w mm). Kupiliśmy ją w kolorze brąz (bo nie ma czarnych - ale to jak czarny wygląda, bo ona jest transparentna). W Castoramie za ten rozmiar 50zl zapłaciliśmy. Nie obcinaliśmy jej ani po długości ani po szerokości bo chcieliśmy mieć wyższe boki te z tyłu i z boku.
Z przodu wysokość kuwety to 10cm. I wydaje nam się to bardzo dobra wysokość. Jak będziesz kroiła płytę to weź pod uwagę, że przy kratkach C&C 2x4 w śrosku masz rozmiar 143cm x 72cm i należy wziąć pod uwagę grubośc płyty poliwęgalnu. Czyli spód musi mieć rozmiar 142cm x 71cm max. Inaczej nie wejdzie w kratki. Czyli masz:
Po szerokości: przód 10cm + spód 71cm + tył (100cm-81cm)=19cm.
Wolelibyśmy wyżej, ale nie ma takiej możliwość przy tym rozmiarze płyty.
Po długości: bok 2 x 29cm + spód 142
Jak coś jeszcze będziesz chciała wiedzieć pytaj :)
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: 3x♂...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka

Post autor: lunorek »

Dzięki śliczne za info :) Jak coś, to będę męczyć i wypytywać :szczerbaty:
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Nie ma sprawy pytaj :)
A moje chłopaczki ogarnęły czystość do poziomu dla nas akceptowalnego. Czyli głównie robią to w kuwecia. Najczyściejszy jest Larusek - nawet kupkę robi do kuwety - czyścioch. Kris i Santuś czesm z lenistwa robią tam gdzie leżą. Santuś najrzadziej robi siusiu do kuwety, ale też robi :buzki:
W krótce zdjęcia z nowymi materacykami w klatce.
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: lunorek »

Spróbuję swoje niuńki wytrenować i nauczyć kuwetkowania, nie myślałam o tym wcześniej, sądziłam że może się nie dać, ale warto przynajmniej spróbować z tego co widzę 8-) Jutro odbieram pierwszą pannę, zobaczymy :szczerbaty:
Gusiak

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Gusiak »

U mnie kuweta też kupiona, zainstaluję w nowym lokum ;)
Żaneta84

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Żaneta84 »

Pewnie, że warto. Próbujcie! My codziennie wymieniamy pelet w kuwecie, ale dzięki temu w ogóle nie śmierdzi. Reszta klatki to materacyki:
Obrazek

Obrazek

A i zerknijcie na zdjęcia. W klatce już nie jest za czysto (sytuacja po żerowaniu), ale kupek mało, za to są w kuwecie :D
Mąż zrobił chłopakom tzw. fleece forest :) tak znalazłam na youtube, nie wiem jak to w Polsce nazywają :) "polarowy las" - my to tak nazwaliśmy z mężem. Okazuje się, że chłopcy bardzo go polubili, ale efekt jest taki że nie chciało im się wychodzić stamtąd i dużo nakupciały i nasiusiały w tym miejscu.
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: lunorek »

Cudnie się całość prezentuje, a fleece forest widziałam wcześniej wielokrotnie na filmikach na fb u zagranicznych świnkolubów. To ten gąszcz z pociętego polarku ze schowankiem wewnątrz? Dobrze myślę?
Gusiak

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: Gusiak »

I to tak zajmuje prośki? W zasadzie nic trudnego, a może być fajne. Można zrobić taki fleece parawan i już nigdy nie widywać świnek :lol:
Żaneta kolorystyka Twojej klatki cudna :love: , daleko mi jeszcze do takiego wystroju :roll:
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: ...::::☀ Kris ☀ Larusek ☀ Santuś ☀::::...nowa klatka C&C

Post autor: lunorek »

A tak btw, mam norkę z tego samego czerwonego polarku w pandy dla jednej prosi, druga dostanie norkę w świnki Peppy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”