Ulrik, Emet, Tokaj- w DS___ Senior Nuri-> ad.wirt.

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Ulrik i Nuri- DS ___ Emet(DS), Tokaj (DS) [Sztum]

Post autor: sosnowa »

trzymam!
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7877
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Senior Nuri [Sztum]___ Ulrik, Emet, Tokaj- w DS

Post autor: silje »

Dziarski dziadzio Nuri siedzi już u mnie 7 miesięcy. W międzyczasie próbowałam go połączyć z dwoma moimi samcami (oczywiście po kolei, nie że trójkąt), ale niestety nie wyszło. Tzn. wina leżała raczej po stronie moich chłopaków :roll: Ze względu na wiek nie łączyłam "na siłę" bo widać było, że szybkie przebieżki sporo Nurika kosztują. Nadal ma dość płytki oddech, ale to chyba jakieś stare zmiany, które Dr nie zaniepokoiły. Tak, że póki co nadal siedzi sam, choć czuje i słyszy inne świnki.
Zabrałam go wczoraj na przegląd, bo minęło pół roku od ostatniego. No i schudł nieco (1080g, miesiąc temu było 1120)- niby niedużo, ale to widać. Robi też drobne bobki i apetyt jakby gorszy. Dr Judyta nie miała do niego żadnych uwag, nawet powiedziała, że zupełnie na swoje lata nie wygląda (to prawda!). Nerka tym razem ok. Przy pobieraniu krwi był jednak problem, bo chłopak jest niepijący. Z wyników wyszła leukocytoza (ponad 21 tys) co wskazuje na stan zapalny, mam podawać antybiotyk przez 7 dni.
No i zobaczymy.
Nuriś na adopcję raczej szans ma niewielkie... Mam tyle pięknych, zdrowych świnek pod opieką i słabe zainteresowanie nimi. Żeby nie powiedzieć zerowe. Żyje sobie wygodnie, dbam o niego. Mam nadzieję, że jest mu dobrze, chociaż na pewno z towarzystwem byłoby mu lepiej. Nie mam pomysłu co dalej, wszak on ma już 6,5 roku i trochę nawet się boję fundować mu na starość jakieś wielkie zmiany. Na razie niech zdrowieje.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9997
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Senior Nuri [Sztum]___ Ulrik, Emet, Tokaj- w DS

Post autor: Dzima »

daj fotkę dziadunia, może ktoś go wypatrzy na fb
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7877
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Senior Nuri [Sztum]___ Ulrik, Emet, Tokaj- w DS

Post autor: silje »

Fotki wrzucam (słabe, bo wieczorne, przy słabym świetle) ale Nuri póki co do adopcji się średnio nadaje. Może bardziej do wirtualnej. Gdyby miał kolegę, to w ogóle bym o adopcji nie myślała, bo szkoda dziadkowi zmieniać miejsce w tym wieku.
Obrazek

Obrazek
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9997
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Senior Nuri [Sztum]___ Ulrik, Emet, Tokaj- w DS

Post autor: Dzima »

I jak się ma seniorek?
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7877
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Senior Nuri [Sztum]___ Ulrik, Emet, Tokaj- w DS

Post autor: silje »

Że tak powiem- jest stabilny. Apetyt mu dopisuje, ale nie jest już tak ruchliwy, jak jeszcze kilka tygodni temu. Dostaje RodiCare Artrin na stawy i suplementy dla seniora. Zna się na zegarku- domaga się wybiegów zawsze o godz 11.00. :)
Hm.. wybieg, to trochę za wiele powiedziane. On raczej wychodzi na spacerniak. Siedem lat to już jednak sporo.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7877
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Senior Nuri [Sztum]___ Ulrik, Emet, Tokaj- w DS

Post autor: silje »

Dziadziuś był na kontroli 3 lipca. Ma już 7 lat i dwa miesiące, ma więc prawo do swoich słabości.. Stawy już nie takie- suplementujemy Artrovetem ( oraz nadal Rodi Care Artrin). Dr Judycie nie spodobał się też jego oddech. Ma już taki od dawna, prawdopodobnie po przebytym zapaleniu płuc. Fartem udało nam się wcisnąć na echo serca i tu już wyszły spore zmiany (wtórne, będące wynikiem niedotlenionych płuc) w porównaniu do poprzedniego echa sprzed (ponad) roku. Nuriś dostał leki na serce- Cardisure 2x1/6 tab oraz Up Card 2x1/3 tab. Sprawdziliśmy też krew- jest leukocytoza, ale możliwe, że to kwestia zmienionych chorobowo stawów oraz stanu płuco-serca. Za jakiś czas mamy stawić się do kontroli.
Tak, że tak..
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7877
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Ulrik, Emet, Tokaj- w DS___ Senior Nuri-> ad.wirt.

Post autor: silje »

Nuri ma nowy wątek w Wirtualnych Adopcjach viewtopic.php?t=13057

Jak zostać wirtualnym opiekunem świnki?
To bardzo proste ;
⬇️⬇️⬇️
1️⃣ Wybrać Nuriego
2️⃣Napisać na mail wirtualneadopcje@swinkimorskie.eu - imię wybranego prosiaka, kwotę, którą się chce mu podarować, imię i nazwisko, miejscowość, oraz podpis jaki ma być widoczny na stronie.
Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim
ul. Andrzeja Boboli 4/6, 02-525 Warszawa
mBank 56 1140 2004 0000 3902 7929 5282
W tytule: imię świnki + imię i nazwisko, oraz miejscowość
⭐️Istnieje możliwość płatności paypalem - prosimy jednak wcześniej o informację o zamiarze wykonania przelewu.
3️⃣ W krótkim czasie odezwie się wolontariuszka, która odpowie na pytania oraz potwierdzi wpływ kwoty na konto (1-2 dni).
4️⃣ Proszę uzbroić się w chwilę cierpliwości (wprowadzenie danych).
5️⃣ Teraz już można cieszyć się udzieloną pomocą prosiakowi
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 21 w DT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”