Mysza, Winyl i Zołza

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karina i Karmela

Post autor: porcella »

Kropcia pisze:Tak dokładnie to rwałam między pastwiskiem, a boiskiem. Na pastwisko nie wchodziłam, bo było na nim trochę krów i koni. Wolałam nie ryzykować. Zresztą sama nie wiem kiedy będę mieć okazję do zerwania kolejnego zielonego :)
No właśnie - jeśli się "ktoś" pasie, to znaczy, że raczej niesypane, więc bezpieczne - to miałam na myśli :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Wiem, porcella :) Domyśliłam się ^^ Ale wolałam sprecyzować. Chyba będę częściej prosiła mojego TŻ, żebyśmy pojechali do Krubina na mecz ;) Ewentualnie jak pojedziemy na działkę, tam się rozejrzę za zielskiem.
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: porcella »

Nooo, nie ma nic pyszniejszego :-) Perz polecam bardzo, pięknie schodzi i jest zdrowy. a jakie chrupanie!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Asita »

Tak, ja właśnie też pozrywałam u dziadka z pola i teraz się suszy i trochę świeżego też im się dostało :102:
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Muszę ten perz obadać, bo gdzieś mi się jego wygląd kołacze pod kopułą, ale nie do końca jestem pewna. Z resztą jak rwałam zielone to też miałam ściągę żeby przypadkiem czegoś trującego nie zerwać.
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: porcella »

Trawa o dość szerokich liściach, jak na trawę, rośnie jak zboże, liście są szorstkie. To jest ta trawa, z której się robi piszczałki, liscie zielone z odcieniem szarawym i szorstkie, można przeciąć skórę.
Roście gdzie popadnie, poza dobrymi glebami, lubi piaski, wygony i inne takie chwastowiska.
Gugla Ci pokaże :-)
Po perzu świnki dużo siusiają i wydzielają osad, prawdopodobnie w ten sposób się oczyszczają z różnych złogów, bo zapach moczu wtedy jest bardziej intensywny. Moje [*] (Pontus i Tola) oboje mieli kłopoty z pęcherzem i takie kuracje perzowe im świetnie robiły.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Hahaha, patrzyłam na to nie raz i nie dwa i w życiu bym tego perz nie nazwała, spodziewałam się czegoś innego xD Wujaszej Gogle i ciocia Wikipedia uczą :D To teraz mogę to bezpiecznie rwać :)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Chmurek »

Jak decydowałam się 3 lata temu na działkę - była cała 'obsiana' perzem i wymagała przekopania. Nie zapomnę do końca życia jak wygląda perz :D
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Kropcia »

Haha no ładnie. Ja całe życie na to patrzyłam i dla mnie to była TRAWA xD a tu dziś niespodzianka, bo to nie trawa, a perz :D
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Karola

Re: Karinka i Karmelcia

Post autor: Karola »

Kropciu, ja często zrywam trawę albo w bielańskim, albo w lasku lindego w środku :) nie wiem w której części bielan mieszkasz, ale to sprawdzone miejsca :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”