Berta i Elma

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7493
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: dortezka »

No dobra, przyznaję się :neener:
Wiecie jak one syfią?? a ile jedzą?? ktoś musi nam pomóc przy sprzątaniu i karmieniu.. więc czekamy na Maję :102:

Może jak tak się ukryję, to mnie nie zauważy i nie będzie próbowała dokarmiać..
Obrazek

Pozwalam wziąć gryza buraka, ale później całuj me królewskie łapki
Obrazek

Ktoś się "wylał" z norki :roll:
Obrazek

mnie od samego patrzenia boli kręgosłup..
Obrazek

Po karmieniu należy się kima.. tak żeby się sadełko związało 8-)
Obrazek

Przynajmniej Berta zyskała półkę do leżenia :lol:
Obrazek

Nadal nie bardzo trzyma wagę. Ma w granicach 830-860g. Dokarmiam 2 razy dziennie, czasem odpuszczę raz czy dwa by zobaczyć czy na wadze się to odbije. Oprócz tego normalnie biega z dziewczynami, podchodzi sama do karmnika, krzyczy o jedzenie. Po akcji gdzie Elma chciała przejąć władze w stadzie jest na nią bardzo cięta i gdy tylko Elma znajdzie się w zasięgu jej zębów to dostaje strzała w tyłek. Wczoraj też wydawało mi się, że siki Berty są różowe lekko i na żwirku to było widać. Ale później obsikała swojego pańcia dwa razy, dziś mnie.. i siki piękne.. więc już sama nie wiem..
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: Kropcia »

Cudowne świniaki, ale Berta to moja faworytka :love:
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: martuś »

To będzie jeszcze jedna para rąk do rozpieszczania prosiaków :lol:
Mnie też czasami rozwalają pozycje w jakich świnki leżą :shock:
A te siki to może od jedzenia? Moje też od jakiegoś czasu sikają na kolorowo. Tzn świeże są normalne ale jak wysychają to robi się czerwona plama. Mają siano z warzywami ale im wybieram bo Lusia nie może jeść suszonych marchewek i buraków... :think:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Asita
Posty: 9429
Rejestracja: 18 lut 2015, 18:11
Miejscowość: Sopot
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: Asita »

Super Dortezka! Niech Wam się szczęści :buzki:
I widzę piękny wisiorek ;)
Buziaki!!
Moje myszaki http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4152
Żurek i Alfredzik na zawsze pozostaną z nami
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7493
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: dortezka »

Dziękujemy :buzki:
martuś pisze:To będzie jeszcze jedna para rąk do rozpieszczania prosiaków
Je się da jeszcze bardziej rozpieścić? :think:

To czerwone miałam wrażenie, że było na świeżych właśnie.
Za tydzień idziemy na USG wątroby. Jeśli ją znieczulą do tego (a mimo moich sprzeciwów na pewno tak zrobią, bo przecież tak najłatwiej) to poproszę od razu o RTG tylnej części, może gdzieś tam kamyk się zawieruszył?
Bo w sumie strasznie piaskiem mi sikają. Martuś, z jakiego sklepu polecasz ten shilitong?
Asita pisze: I widzę piękny wisiorek
Zawsze na swoim miejscu ;)

Od 3 dni nie dokarmiamy Berty i póki co trzyma się w granicach 870g.

I jest 15 a one mają już prawie pusty karmnik i brak śladów, że było jakiekolwiek śniadanie.. Jak długo nie będę zamieszczała nic na forum, to znaczy, że nas zjadły :szczerbaty:

Margo ma już 1080 :roll:
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: martuś »

Rozpieszczania nigdy nie ma za wiele :lol:

Oj już dawno nie zamawiałam bo u mnie tylko Nala to brała i już nie pamiętam skąd to było. Na pewno z netu bo u mnie w zielarskim nie było.

dortezka a dlaczego usypiają do usg? :shock: Przecież nawet wziewka nie jest obojętna dla organizmu... Ja zawsze wchodzę ze swoimi dziewczynami na usg i podglądam.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7493
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: dortezka »

martuś pisze: dortezka a dlaczego usypiają do usg? Przecież nawet wziewka nie jest obojętna dla organizmu... Ja zawsze wchodzę ze swoimi dziewczynami na usg i podglądam.
Bo P jest zbyt leniwa, żeby robić to bez wziewki.. :nie_powiem: napisałam to a nie tylko pomyślałam? :szczerbaty:
Ogólnie takie jest moje zdanie.. No ale dziś nie miałam się nawet jak wykłócać bo mi rzuciła argumentem "nie ma rąk do trzymania".. A sytuacja jest jaka jest i nawet siebie nie mogłam zaproponować (chociaż ona na bank by i tak się nie zgodziła). Ogólnie jej nie lubię. Kazałam jej prześwietlić od razu Bertę, żeby mieć pewność, że na pewno tamten jeden sik nie był spowodowany kamieniem.. Oczywiście też próbowała dyskutować po co, a na co.. Dopiero po moim "żebym za poł godziny na wizycie u doktora nie prosiła o to samo" od razu powiedziała ok.. Tak, sprytnie się umówiłam od razu na wizytę u jej męża 8-)
Mogę ogłosić wreszcie, że Berta jest zdrowa! P sam nie potrafił wytłumaczyć czemu było jak było i skąd te zmiany na wątrobie i źle wyniki, ale grunt, że teraz wszystko pięknie i ładnie. Nawet już jej nie dokarmiamy od ponad tygodnia i trzyma wagę ponad 870g.

Sąsiad zza ściany już finiszuje remont.. Za to zaczął kolejny się remontować. Brak mi sił i słów..

Dziś wyjątkowy dzień. Dokładnie rok temu urodziła się Margunia :love: wszystkiego naj naj nasza Kluseczko :buzki:
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3210
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: urszula1108 »

Dobre wieści :yahoo:
Wszystkiego naj solenizantce :prezent:
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10185
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: martuś »

Sto lat Margo! :prezent:
Na prawdę do tak prostego badania ona ogłupia zwierzaki? :glowawmur: Inni weci też tak robią? Moja wetka sadza sobie prosiaka na kolanach a jak musi być na leżąco to wtedy albo technik trzyma albo właściciel.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Siula
Posty: 3998
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Miejscowość: Tarnowo Podgóne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Berta, Elma i Margo

Post autor: Siula »

Oj spóźnione najlepsze życzenia dla Margo! Zdrówa i samych pyszności.
Bez sensu, nigdy żadna moja świnia nie miała usg na wziewce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”