Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Tutaj koordynujemy działania związane z ratowaniem świnek z laboratoriów.

Moderatorzy: porcella, pucka69

ODPOWIEDZ
koni

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: koni »

Porcella, 20 lipca TŻ zabiera samochód, ale 21 mogłabym je przewieźć. Mogą być w Biomedzie do 21 rano?

Ewentualnie w piątek też mogę je zabrać. Godziny obojętne.
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: Gaja »

Kizia i Mizia już u mnie w Mińsku.
U Kizi ( to ta pierwsza na zdjęciu - w opisie lekarskim "świnka z czarno-białą maską" ) pojawił się kaszel ( ale osłuchowo podobno ok. ) więc dziś dostała zastrzyki, a ja dostałam "na wynos"torebkę z arsenałem strzykawek ( już w Mv się przyzwyczaili, że robimy zastrzyki świnkom, bo nawet się nie pytali, czy będziemy prosiakowi robić w domu, czy "gdzieś"chodzić - po prostu pani doktor zapakowała ;) ). Tak więc Kizia będzie dostawała: baytril 0,1 ml 1xdziennie przez 5 dni i tolfine 0,1 ml 1xdziennie przez 3 dni. Obie świnki dostały jednorazowo biomectin na skórę.
Pucko, w przesyłce od Ciebie znalazłam probiotyk, natomiast ulgastranu nie ma :idontknow: . Może wypadł z reklamówki, bo ją przekładali :think: . No trudno, będę dziś wieczorem robiła zakupy, to do apteki wstąpię.

Świnki cudowne, piękne, wyjątkowe :love: . Wystraszone i z charakterystycznym dla labów "mysim" zachowaniem, ale wspaniałe :love: . Coś czuję, że samce z tej partii labów też będą śliczne - radzę się DT ustawiać do nich w kolejce, bo potem możecie żałować, że takich fajnych prośków nie wzięliście.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13503
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: pucka69 »

Ojej, na pewno nie ma? W strzykawce 10 ml był. On na receptę.
Ps. probiotyk/duża szczypta na łebka 1 x dziennie. Jeśli podajesz antybiotyk to oczywiście godzinę po każdym podaniu antybiotyku. Ulgastran - 0,5 ml 1 x dziennie - on upośledza wchłanianie innych leków - więc albo podajesz go i odczekujesz 1 h zanim inne leki podasz, albo podajesz go np. rano a resztę wieczorem czy jak ci tam wygodniej. Jeśli wiesz to wszytsko to bardzo przepraszam za marudzenie :lol:
Obrazek
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: Gaja »

Niestety nie ma :idontknow:. Nie wiem co się stało...pewnie w Mv znajdą i się będą zastanawiać co to ;) Na receptę? A mi się wydawało, że nie...ale jeśli, to jakoś załatwię ( mam koleżankę ginekologa - może wypisze :laugh: ). A, to ten "biały" preparat? Co już kiedyś labom dawaliśmy? Zaczęłam kojarzyć...
U nas w Mińsku u weta co najwyżej receptę wezmę - przynajmniej się do czegoś przydadzą "nasze"lecznice - z kotem pójdę, bo mam jutro wizytę umówioną, to dodatkowo poproszę - wytłumaczę co i jak - mam nadzieję, że nic dodatkowo nie policzy. U mnie najwcześniej mąż będzie w Wawie w piątek - i to całe 12h w pracy, więc muszę coś na miejscu załatwić, żeby było szybciej.

One mają 5 tygodni? Tak wpisać w wątku? Ta jedna ( Kizia ) chudziutka - 262g.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13503
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: pucka69 »

Alugastrin jest bez recepty, ale ulgastran lepszy. Ja już tam raban zrobiłam w Mv mały. Szkoda że nie zakleiłam torby. Tak, to to "białe".
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: porcella »

Kurczę, mam w domu i jedno i drugie, chyba kupię duże strzykawki i naszykuję dla następnych labów, opisane i oklejone, żeby nie zginęło nigdzie.

We wtorek to w ogóle byłoby łatwiej, ale nie wiem, czy będzie można. Skontaktuję sie z nimi jutro. Piątek nas nie urządza o tyle, że i tak nie wcześniej niż w poniedziałek kolejna partia, więc trzeba byłoby jechać dwa razy.
a za tydzień znowu...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: Gaja »

Reklama: norki od pucki69 są takie wygodne, że nawet "świeże" laborki, po dwóch godzinach po włożeniu do klatki, wyciągają w nich nóżki :love: ( jak nazłość wyładowała mi się bateria, a za chwilę Mizia wywaliła dwie nóżki - nie przeszkadzało jej, że jestem obok).
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: porcella »

Czyli jedna czeko-biała, a druga czarno-biala? która jest która? :buzki:
Aha! Kizia czarno-biała, Mizia czeko-biala, dobrze paczę?

@Koni, Gaja jak Wam ładnie w pomarańczowym! :buzki:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: Gaja »

porcella pisze:Czyli jedna czeko-biała, a druga czarno-biala? która jest która? :buzki:
Aha! Kizia czarno-biała, Mizia czeko-biala, dobrze paczę?
Tak...choć u Kizi ten czarny to też niezupełnie czarny - miejscami ma odcienie czekoladowe, a nawet małe, czekoladowo-rude plamki. Z kolei czekoladowy Mizi przechodzi miejscami w czarny. Generalnie fajnie umaszczone.
Dla niewtajemniczonych - na stronie 3 są zdjęcia : pierwsza panna to Kizia, druga to Mizia ( imiona przydzielone zgodnie z kolejnością zdjęć ;) ).
porcella pisze:@Koni, Gaja jak Wam ładnie w pomarańczowym! :buzki:
Dzięujemy :buzki: . Ja bardzo lubię kolor pomarańczowy - taki mam w dużym pokoju, gdzie stoi większość klatek ze świnkami ;) .
koni

Re: Labolipiec!!! DT potrzebne koniecznie! TDT też!

Post autor: koni »

porcella pisze:
@Koni, Gaja jak Wam ładnie w pomarańczowym! :buzki:
:redface: a w buraczku? :)
Dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laboświnki”