Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Fionka

Re: Zaropiałe oko - pilne

Post autor: Fionka »

Nie wiem czy dam radę, może być ciężko, ale jeśli nie będzie innego wyjścia będę kombinować aby się udało, bo wiem też, że w Warszawie jest specjalistyczna klinika okulistyki zwierzęcej. Dziś idziemy z małą na konsultację do pani dr Ireny Brzezickiej z lecznicy Chiron w Płocku tam gdzie przyjmuje dr Ziółkowski, ona jest okulistą. Wiem, że w tej przychodni mają jakiś nowy sprzęt do okulistyki zwierzęcej ręczna lampa szczelinowa, czy jakoś tak. Mam nadzieję, że ona pomoże prosiakowi :)
Lusia_Sandra

oczko ;(

Post autor: Lusia_Sandra »

Witam, wczoraj wieczorem wzięłam swoją świnkę na ręce, zauważyłam, że jedno oczko tak jakby łzawi, wokół było trochę zeschniętej wydzieliny (nie jest to raczej ropa, chociaż znawcą nie jestem..). Wlałam do małej miseczki przegotowanej, letniej wody, zamoczyłam płatek kosmetyczny i przemyłam oczko. Dziś widzę, że sytuacja wygląda lepiej, ale problem całkiem nie zniknął. Świnka nie ma innych widocznych objawów choroby. Normalnie, je, pije, wydala, podskakuje. Moje pytanie brzmi, czy coś w domu oprócz przemywania wodą mogę zrobić? Myślałam o kroplach do oczu ze świetlikiem ale boję się użyć.. Chociaż wyczytałam, że wiele osób tak robiło, ja nadal mam wątpliwości. I czego to może być objaw? Świnka bardzo lubi buszować w sianie więc może podrażniła oczko.. Alergia to nie jest, cały czas używam tego samego żwirku i maty. Dziś nie miałam jak jechać do weterynarza, ponieważ byłam w pracy, a auta póki co nie posiadam. Jutro mam dzień wolny także z rana pojadę.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 19:21 przez Lusia_Sandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tematy połączone ze względu na podobną treść
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Monalisa »

U mnie Chocco miała taki problem i to się nasiliło ostatnio. Na pewno nie można przemywać rumiankiem, bo można wywołać zapalenie spojówek.
Tak, że wodą to dobrze. U mnie też taka niemocna herbata pomagała. Na wszelkość niech wet to zobaczy, bo przyczyny mogą być różne.

Ja doszłam, że to chyba od sianka rumiankowego, które ostatnio kupowałam. Bo Chocco też włazi w siano głową, a tam były takie pyłki od rumianku też. Wycofałam to sianko (bo i tak średnio jadły), jest zwykłe i jest lepiej.Bo tak to rano szczególnie - jak na noc były przykryte - to miała zaropiałe oczko, potem nawet dwa. Natomiast w ciągu dnia w klatce ok i na wybiegu też ok.
To chyba jet średni pomysł, żeby robić dla zwierząt sianko z takim pyłkiem rumiankowym. :nono: Już nie kupię. One i tak ostatnio najlepiej lubią takie zwykłe i najzwyklejsze.Wcale nie lubią tych delikatniutkich niteczek, jak w tym rumiankowym czy ziołowym Herbal Pets (albo Versalelaga), tylko wolą takie bardziej sztywne i dłuższe. :meeting:
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Valkiria

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Valkiria »

U mojego prosiaka Pepee zdiagnozowano owrzodzenie rogówki. Męczy się biedak bardzo. 3 x dziennie dostaje do oka maść Floxal i solcoseryl. Dziś mija tydzień a poprawy nie widzę zbyt dużej. Dalej mruży mętne oko, chociaż ropy już nie ma. Czy ktoś miał podobne doświadczenia ? Jak długo się to leczy?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23072
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: porcella »

Napisz PW do azb. O ile pamiętam miała taki problem u świnki i w dodatku sprawa okazała się zakaźna. Jeden z moich tymczasów mial uszkodzenie rogówki, jeszcze się wrzód nie zrobił, ale i tak było paskudnie.
To bardzo bolesne i leczy się ciężko. Musisz miec dużo cierpliwości. Rogówka prawdopodobnie nie wróci do dawnego stanu, ale w końcu się zagoi.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
fenek

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: fenek »

Do przemywania oka jako pierwsza pomoc polecam kupic swietlik w aptece albo w sklepie zielarski .
Jest to normalne ziele do zaparzania.
Zaparzyc pol szklanki i wywarem przemywac oko.
Zrobic oklad i troche potrzymac oklad na oku.
Dziala, naprawde. Mojego syna swietluk wyciagnal z z poczatkowego stadium zapalenia spojowek - ropa sie w oku pokazala.
Tylko to trzeba czesto ,do5 razy na dzien nawet pklady robic.
Na owrzodzenia rogowki to mysmy dostali tylko krople od okulisty weta. Pomogly, ale nie pamietam niestety co to bylo.
twojawiernafanka

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: twojawiernafanka »

Świetlik można także kupić w kropelkach, też dobrze się sprawdza :)
MojProsiaczekTolek

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: MojProsiaczekTolek »

Szukałam, szukam i już mam tego dość. Czy herbatka rumiankowa nadaje się do przemywania zaropiałych oczek, czy jednak muszę kupić specjalny preparat ? :geek:
ruby

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: ruby »

Zalezy jaka wydzielina jest w oczkach, niby rumianek jest delikatny,ale ja osobiscie wole sol fizjologczna ,dostepna bez recepty w aptece,jest calkiem neutralna dla organizmu,a jesli w oczku jest jakas infekcja, to lepiej jej nie zapaprac niczym, jesli to tylko "poranna ropka" to nic swince nie bedzie.
Hahnoto

Re: Problemy z oczami, chore oczy, urazy

Post autor: Hahnoto »

Rumianek czasem nie przebarwia sierści i nie wysusza?
Świetlik albo czarna herbata będą chyba najlepsze ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”