Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Tutaj koordynujemy działania związane z ratowaniem świnek z laboratoriów.

Moderatorzy: porcella, pucka69

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: kimera »

Większość świnek ma takie pierwotniaki świnkowe, Eimeria caviae, które z reguły nie dają żadnych objawów klinicznych. Jeśli śwince w badaniach wyjdzie obecność kokcydiów, a objawów chorobowych nie ma, nie trzeba jeszcze się tym martwić. Chorują - jak zwykle - zwierzęta osłabione albo zaniedbane młode.
sempreverde

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: sempreverde »

To ja się wypowiem w temacie kokcydiów, bo mam na bieżąco ;) Mogą nie dawać żadnych objawów, a mogą tylko trochę - np. Nutka nie jadła, ale jak już zjadła i zrobiła kupę to oprócz tego że były jej śladowe ilości, to nie była biegunkowa. Jak je i nie tyje to faktycznie bym przebadała na kokcydia - ale uwaga, one nie zawsze wychodzą w badaniu - warto przebadać kupki np. z trzech różnych pór dnia. Antybiotyk podawany kilka dni kokcydiów nie wyleczy, Nutka miała 2 tygodnie podawany i dalej je ma - twarde cholerstwa.

Jeśli chodzi o leczenie, to niektórzy są zdania, że jak nie dają objawów to można zostawić. Moim zdaniem absolutnie trzeba wyleczyć, bo przy jakimkolwiek osłabieniu, chorobie, operacji kokcydioza wyjdzie - a np. nie wyobrażam sobie leczyć świnki na kokcydiozę i zapalenie płuc jednocześnie.

Kokcydiami też nie każda świnka się zarazi - to trochę jak z grzybem - albo musi mieć pecha, albo być osłabiona. Moje świnki kokcydiów nie mają mimo kontaktu z Nutką.

Tak czy siak badanie kału warto zrobić, bo jest ultratanie (w Kajmanie 25zł, nie wiem jak gdzie indziej) a wyjdą tam i kokcydia, i kandydoza i pasożyty.
PALATINA

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: PALATINA »

Ok.
Przebadam.

Kefir je. Moim zdaniem je sporo. Pierwszy leci do miski, wszystkiego zawsze próbuje.
Nie, żeby się opychał (nie opycha się jakoś wybitnie), ale je. Dlatego dziwi mnie, że nie przybiera na wadze.
Kupy ma idealnie wyglądające. Sporo ich.

Że też mi się zawsze musi coś takiego trafić!
Mam kota (z adopcji), który ma luźny stolec. Od zawsze. Niedługo skończy 2 lata i nie zrobił chyba żadnej normalnej kupy w swoim życiu. Diagnozowany i leczony w ciemno na wszystko był przez pierwszy rok.
Przez mądrych lekarzy. Konsultowany u innych.
I nic. Nikt nie ma pomysłu, czemu tak.
Poza tym kot jest idealnie zdrowy, piękny, radosny...
Na początku miał lambliozę. Ale po tonie leków, jakie dostawał (i my wszyscy w domu też), przeszła lamblioza, ale luźny kał pozostał.
Nie doradzajcie mi w kwestii kota. Bo już nie chcę dociekać. Jest mi obojętnie, czemu tak jest.
Był kilka miesięcy na diecie eliminacyjnej i nic..
Chciałam tylko powiedzieć, że mam szczęście to dziwnych przypadków. :roll: :szczerbaty:
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: Jack Daniel's »

Je i nie tyje, to kokcydia? Morrigan przebadam wobec tego pod tym kątem. Choć spróbowałbym jeszcze u takich świnek ruszyć wchłanianie z jelit, bo to może być też przyczyną.
Podpis usunięty przez administratora.
PALATINA

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: PALATINA »

Mam wrażenie, że Kefir rośnie, tzn. wydłuża mu się ciało itd.. Ale waga stoi, stąd coraz chudszy wygląd.
Zapisałam się z nim na piątek do dr Kasi.
Wezmę ze sobą kupy. Może mu krew zbadamy. Bo to jest niepokojące.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13498
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: pucka69 »

Podobno najlepiej na kokcydie robić tu: http://www.lecznica.info/
Obrazek
Awatar użytkownika
effcien
Posty: 753
Rejestracja: 17 sty 2014, 2:15
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Kontakt:

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: effcien »

pucka69 pisze:Podobno najlepiej na kokcydie robić tu: http://www.lecznica.info/

Rozmawiałam z Kliszczem w sobotę i też polecił Annę Ryś.
PALATINA

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: PALATINA »

Ja na razie średnio wierzę w te kokcydia, choć ich nie wykluczam.
Bardziej jednak stawiam na problemy z wchłanianiem i jakieś inne metaboliczne awarie w ciele.
Ale kokcydia byłyby chyba optymistyczniejszą diagnozą. Może to one. :roll:
Awatar użytkownika
Inez
Posty: 2175
Rejestracja: 12 lip 2013, 17:49
Miejscowość: Niedzica
Lokalizacja: Niedzica
Kontakt:

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: Inez »

Twój kot to jak moja Tusia - boby miękkie i leczone od zawsze u różnych wetów. Efekt praktycznie żaden. Humor i apetyt idealny. Kiedyś w badaniu średnioliczne kokcydia wyszły, nawet dostała leki choć wet twierdził, że w zasadzie nie ma co leczyć. Chyba znów wyślę próbkę .
Obrazek

W pilnych sprawach proszę o pw.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23069
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Primaaprilisowa 9-ka - wszystkie w DT

Post autor: porcella »

effcien pisze:
pucka69 pisze:Podobno najlepiej na kokcydie robić tu: http://www.lecznica.info/

Rozmawiałam z Kliszczem w sobotę i też polecił Annę Ryś.
To prawda, kiedy nie było jeszcze MV i PV, boby wysylało sie pocztą listem zwykłym do Zielonej Góry. Wyniki szybko i dokładnie.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laboświnki”