Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7889
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: silje »

A jak jest z wentylacją? Jaką wysokość mają przednie ścianki z pleksy na poszczególnych poziomach, bo nie widzę?
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka, Dorjan i Sajka + 21 w DT
ebedebe

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: ebedebe »

oba pleksy symetryczne po 25 cm wysokosci.
mocowane sa w katownikach przymocowanych do plyty meblowej po bokach ( brak mocowania od gory pleksy ktora nie dolega oczywiscie celowo do plyt meblowych i daje dodatkowa wentylacje )
ponadto klatka nie ma "dachu", na parterze w bocznych scianach sa po 3 ciagi otworow wentylacyjnych na calej glebokosci (40cm) oraz otwor miedzy pietrami 15x30 .
dodatkowo w co watpie ze bedzie przydatne ale.... bede staral sie w najblizszym czasie zrobic dwie kratki wentylacyjne bezposrednio w maskowaniu nad dolna pleksy ale musze dokupic owe kratki najpierw.jak to zrobie to bedzie mozna pleksy wpasowac aby nie odstawalo :)
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7889
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: silje »

Aaa :) Teraz, jak napisałeś, to widzę otworki po bokach- między poziomami. I widzę mocowanie pleksy- właśnie z tym miałam największy problem u siebie.
A prosiek nie ślizga się na tej pochylni?
Kuwetę możesz zrobić z cienkiej płyty polipropylenu kanalikowego- taka gr 3mm kosztuje w markecie budowlanym ok 16zł. Łatwo się docina na wymiar i w użytkowaniu jest super.
Fajnie Ci to wyszło :shakehands:
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka, Dorjan i Sajka + 21 w DT
ebedebe

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: ebedebe »

mam zrobiona kuwete z PK jednak mialem maly kawalem i nie starczylo mi na burte przednia ( mialem PK z odzysku z drukarni ).
co do mocowania to ja kupilem katowniki 15mmx25mm i mocowanie do plyty jest na 25mm . jeden katownik kosztuje kolo 12-15zl za 1m
pochylnia jest wylozona reczniczkiem od spodu przyklejonym tasma 2 stronna :P
Babikos

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Babikos »

Też sama robiłam kuwetę. Było przy tym trochę zabawy, ale miałam później dużą satysfakcję.
Nordzikar

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Nordzikar »

Raj dla świnek :D.
ebedebe

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: ebedebe »

moze i raj jednak moj zenek narazie tylko na dole siedzi a gore odwiedza tylko okazyjnie :)
Świniomaniaczka

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Świniomaniaczka »

Ondarsa pisze:Zaczęłam przeglądać te własnoręczne klatki i jestem pełna podziwu :) Są świetne. Sama próbowałam coś zrobić i poniekąd mi się udało;p
Ondarsa pochwal się :102: :szczerbaty:
Kamarta

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Kamarta »

A co to znaczy poniekąd. Świnku już ją rozniosły ? :102:
gds

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: gds »

Ponieważ nie mogłam już znieść z zazdrości tego co mają za oceanem, jak pewnie wielu użytkowników
zrobiłam sobie swoją C&C cage:)

To będzie wybieg na 1sze spotkanie drugiego świnka na którego sobie czekamy:)

Płyta kanlikowa 3mm, (140x200cm) obcięta do 186x136, zagięte rogi i rozmiar w środku 144x96, wysokość "kuwety 20cm.
W środku kojec metalowy z internetu.

Roboty prawie na półtorej godziny ale jaka duma!
Koszt płyty 17zł, kratki 2x po 6 elementów za 70zł

Oczywiście stan nieco "Deweloperski" ale nie chce nic wkładać aby była Świeżonka jak będzie drugi proś
i się pochwalę:
:photo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby się gryźli na wybiegu to będzie ŚCianka:)
Obrazek :jupi:

Teoretycznie , zważając na niezawysokie kratki (24cm), jakby kupić większą płytę kanalikową możnaby zrobić "brzegi" po prostu z tej płyty, np. na wysokość 30-35cm.
W środek wstawić kratkę jako "ścianki wewnętrzne".
No nic będę świnkowym bobem budowniczym, będę próbować co mi wyjdzie zobaczymy :idontknow:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 20:19 przez gds, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”