Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Moja była strasznie brudna ale może nie zawsze tak jest, bo kojec/płotek już był czysty. Dopasowanie u mnie było tragiczne, tak jak Ci pisałam te druciki co miały być haczykiem do złączenia ścianek razem były w ogóle proste, nie dogięte.. Jak ustawiałam to na kuwecie to się telepało całe, strasznie była niestabilna, pręty to jak gruba struna z gitary a struna wiadomo elastyczna jest a nie sztywna za to w klatce powinny być sztywne. Co do kuwety, to większych zastrzeżeń nie mam ale ona była zdecydowanie z cieńszego plastiku niż ta co mam teraz, więc nie wiem czy by nie popękała z czasem a dużo się widzi klatek używanych na sprzedaż z pękniętą kuwetą czy odłamanym rogiem, tej mojej na pewno to nie grozi, jest gruba i sztywna.

Z kurierem masz rację, jak jest taka opcja to czemu nie :) chociaż mi akurat nikt problemu nie robił na poczcie :)
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Czyli te klatki z tych tanich są ok?

http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-12 ... 33488.html

Tylko na pewno nie chcę kolorowych drutów, bo to wygląda badziewnie.

Mnie się natomiast teraz wydaje, że ja moją obecną 100 kupiłam od nich jednak a nie od Pyko, - taka samą jak ta na zdjęciu:

http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-sw ... 02169.html

Ale też na nich narzekają ludzie, że niby wadliwy towar nie raz dostali, to już boję. Chociaż moja klatka przyszła ok i jest bardzo dobra i solidna, ciągle po kilku latach w bardzo dobrym stanie.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Tak te klatki są ok. Tam masz do wybory te wersje co są na zdjęciach. One są malowane na niebiesko albo na srebrno, ja mam srebrne, moje świnie raczej nie obgryzają prętów więc mi to nie przeszkadza, że malowane a przy srebrnym przy drzwiczkach tam gdzie obgryzły i tak nie widać. Z tym, że ja chciałam konkretny kolor, szarą kuwetę i srebrny drut więc zamawiałam z aukcji za 113zł żeby mieć możliwość takiego wyboru.

Z tymi drugimi co wstawiłaś linka nie mam żadnego doświadczenia ale jeszcze fajne są z Art-Met klatki, widziałam na żywo i naprawdę ładnie wykonane, no przynajmniej te które widziałam.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 10003
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Dzima »

Monalisa pisze: Mnie się natomiast teraz wydaje, że ja moją obecną 100 kupiłam od nich jednak a nie od Pyko, - taka samą jak ta na zdjęciu:

http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-sw ... 02169.html

Ale też na nich narzekają ludzie, że niby wadliwy towar nie raz dostali, to już boję. Chociaż moja klatka przyszła ok i jest bardzo dobra i solidna, ciągle po kilku latach w bardzo dobrym stanie.
Wydaje mi się, że to zależy od wykonania klatki. Ja mam identyczną-tylko 100- od tego allegrowicza i służy mojej śwince już prawie 4 lata.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

W mojej klatce już jeden pręt uszkodzony,a mam ją dopiero kilka miesięcy.W gornej części,tam gdzie się otwiera pręt odczepił się jak lekko pociągnęłam,żeby otworzyć.Kuweta też nie ma dna normalnego prostego tylko pofalowane. Pręty wyginają się, strach podnieść że się rozwali. Także nie polecam.
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Po 113 już nie ma, ale tam w tej co ja kupowałam, też był wybór na te srebrne z granatem.

Ja za chwileczkę zgłupieję. Najpierw durnota z tym Pyko i muszę odsyłać. Teraz ta już zamówiłam,a w sumie nie wiem czy nie lepsza byłaby taka jak mam tą 100 teraz tylko większa. Ale nie - jeśli ta Pet Produckts http://ppi100.pl/ (tak się nazywa firma) będzie dla mnie ok to już zostaje. Bo za chwilę Balbinka przyjedzie a ja jeszcze nie wyrobię się z klatką i wyposażeniem.

I tam na początek to będzie to co mam, bo już finansowo nie wyrobią, aczkolwiek mi się marzą rzeczy od pastuszka lub od tej dziewczyny co Lilith zamawiała domki, ale to bym musiała mieć z następne 200, żeby kupić wszystko co ja chce. Fry! Mam norki i mam hamaczk i od Cheety (po dwie sztuki) czy jakoś z Poznania, która już chyba nie szyje, a robiła fajne i mam swojej roboty też norki i poduszki, dwa drewniane domki (w tym jeden piętrowy) i może na razie jeszcze coś wykombinuję sama, bo normalnie cienko z kasą. Co prawda ja muszę ręcznie bo ani nie mam maszyny ani nie umiem tego obsługiwać, a nie lubię igieł, bo mnie zawsze pokłują. :glowawmur: jednak jak już coś się uda to satysfakcja jest - chociaż może to trwa.

A jeszcze ,maty sobie kupiłam na Allegro 2 na 120 klatkę, takie z metra, co z przesyłką wyszło ponad 50 zł, ale oryginalne wzorki, kamyczki. Później zobaczycie jak będzie prezentacja nowego apartamentu ;)

Felicja wydawało mi się że nie lubi hamaków, a tu się okazało że źle powieszony byl jak dla niej, bo tu w tym wątku przeczytałam że powinien być bardziej na płasko. co prawda moje poprzednie świnki miały tak niepłasko i też siedziały, ale Felicja musi tak. Wczoraj wlazła, więc może jednak. Ciekawa jak Balbinka...

Ale się napisałam... Normalnie mam piętrową głowę od tego wszystkiego już.... Ale coś się dzieje ;)
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

O matko właśnie spojrzałam do tego sklepu u producenta na stronie (jeszcze niedawno nie działał i tylko na allegro mozna było kupić) i na allegro i strasznie im wymiotło klatki :shock: Jeszcze jak wrzucałam linka do allegro (kiedy to było wczoraj?przedwczoraj?) to było dużo ogłoszeń a teraz praktycznie nic nie ma.. Chyba ich rozreklamowałam za bardzo :lol:

Klatka na pewno będzie ok, oni ekspresowo wysyłają, więc jutro, pojutrze już będziesz miała. Jest naprawdę super wykonana, miałam 3 i wszystkie były więcej niż ok. Mam nadzieję, że teraz też będzie wszystko ok, bo mi głupio będzie inaczej ale jeszcze nie słyszałam żeby ktoś narzekał a nie pierwszy raz polecam ;)
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Monalisa »

Lilith to samo pomyślałam. Aż się wystraszyłam, że wymiotło, prawie wszystko i dlatego kupiłam nawet bez kasy, tzn. jutro zapłacę, żeby mi nie zniknęła ta klatka. :D Więc jutro to mi nie wyśle, najwyżej w środę, ale tak aż to się nie spieszy, bo nie będę tej klatki instalować wcześniej niż jak Balbina przyjedzie,żeby wlazły obie do nowej. I najlepiej byłoby mieć nowe rzeczy tam.

Za antyreklama dla Pyko znowu, no ale cóż...
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

A to ja właśnie narzekałam, że wadliwy towar dostałam ze sklepu Tandem 2000bis. I to nie "niby" tylko naprawde.Na pewno nie kupiłabym tej klatki po raz drugi, i nie sądzę żeby mozna było bardziej tandetną klatkę znaleźć na allegro. Ale klatka pewnie dlugo nie posłuży. I ta kobieta z tego sklepu...Pierwszy raz trafiłam na takiego nieuczciwego sprzedawcę.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Majam a ktoś napisał, że "niby" bo aż przejechałam do góry watek i nie widzę. Ja nie miałam do czynienia z klatkami z Tandemu ale słyszałam już trochę złych opinii o nich. Więc jak najbardziej wierzę. Monalisa zamówiła teraz klatkę z Pet Products Industries którą ja polecałam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”