Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

Pani z tego sklepu powiedziała ze te klatki tego producenta tak mają,przynajmniej te 100cm,ponoć mniejsze są mniej wykrzywione. Ale nie robiła problemu,powiedziała że mogę odesłać i ona poniesie koszty przesylki. Więc do niej nie mam pretensji. Jednak nie do końca byłam przekonana czy to wszystkie klatki tego producenta tak mają czy mi się trafił taki egzemplarz wiec zadzwoniłam do innego sklepu mającego w ofercie takie same klatki. Dokładnie opisałam pani z tego sklepu o co mi chodzi,że dno jest wybrzuszone i jak to wygląda. Pani powiedziała że to pewnie mam jakąś wadliwą i że u niej w oferowanych przez nią kuwetach dno jest proste. Obiecała też że jak dokonam u niej zakupu to sprawdzi przed wysłaniem czy na pewno jest proste dno i na pewno krzywej nie wyśle. Jeszcze na koniec obiecała że na pewno do Gorzowa 100 krzywej nie wyśle.No i przyszła klatka dno tak samo wybrzuszone jak tamto. Kobieta ze sklepu jak zadzwoniłam była bezczelna i powiedziała że nic jej nie udowodnię,że nie mam nagranej rozmowy,wiec nie mam dowodu że mówiła mi że klatka ma proste dno. I w ogóle była bezczelna. Ten sklep to TANDEM 2000bis. Pierwszy raz się sspotkałam z takim zachowanie sprzedającego. Wprowadziła mnie w błąd przez nią zamówiłam drugi raz zła klatkę i jeszcze była opryskliwa i wymądrzała się
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

To zwróć. Kupując produkt przez internet zawsze masz 14 dni na zwrot co gwarantuje Ci ustawa.
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

Nie mam czasu na zwrot,bo nie zdąży w końcu dojść ta klatka przed prosiakiem. Ale dla mnie nienormalne jest zachowanie pani z tandem2000bis. O takich zachowaniach sprzedawców na allegro warto by było pisać w oddzielnych wątkach żeby ludzi ostrzeć. Jeżeli pani przekonuje mnie że ona ma proste dna kuwet i zapewnia,że dostanę z prostym dnem a przysyła krzywą klatkę i w dodatku całą sytuację kwituje tak,że nic jej nie udowodnię bo nie mam nagranej rozmowy to to dla mnie nie jest normalne. Może się wyprostuje:)
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 10002
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Dzima »

Ja też mam 100ke z tandem2000bis i nie mam z nią problemu....ale kupowałam prawie 4lata temu...może wtedy były lepsze?
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

Ja kupowałam tą drugą klatkę w sklepie tandem2000bis ale klatka jest chyba Pyko. Nie wiem czy 4 lata temu też tego producenta klatki sprzedawali. No już trudno jest jaka jest. Ale pierwszy raz widze klatkę ktorej dno jest tak wybrzuszone,normalnie taka górka na środku. Dobrze,że nie będę miała królika bo jakby po tym skakał to niezły łoskot by był,jak na trampolinie by się odbijał:).
Yvon

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Yvon »

No, szkoda, że tak wyszło Ci z klatką.
Ja kupiłam moją 120 w sklepie zoologicznym. Nie było wtedy takich dużych klatek akurat, ale pani powiedziała, że może mi zamówić i sprowadzić. Trwało to raptem 4 dni. Poszłam po odbiór klatki i dokładnie ją obejrzałam. Wszystko było w porządku. Ale nie pamiętam jakiej firmy była to klatka.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Szkoda, że od razu nie napisałaś, że to Pyko.. Ja miałam przyjemność zamawiać bezpośrednio od Pana Pykosza, który je produkuje i z nim rozmawiać, że zwracam, bo klatka to koszmar, był okropnie nieprzyjemny i opryskliwy.. Kuwecie się nie przyglądałam, wydaje mi się, że w 120cm była ok ale pręty.. brudne, niedokładnie nałożony ocynk, ostre zakończenia spawów i okropnie miękkie pręciki.. Zamówiłam dwie obie były tak samo straszne.. Kupiłam taką http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-10 ... 68353.html tylko 120cm i serdecznie polecam wszystkim, bo jakość jest jak przy klatce za dwa razy tyle pieniędzy a jest to chyba najtańsza w tej chwili oferta na allegro, zresztą ich klatki są sprzedawane w zooplusie faktycznie za dwa razy taką kwotę jak tu. Oni szybko wysyłają (więc pomyśl jeszcze może warto tamta zwrócić), ja zamówiłam 2 (trzecią mam wcześniej kupioną gdzie indziej też ich ale nawet nie wiedziałam), jedna kuweta przyszła delikatnie pęknięta w dwóch rogach, napisałam maila, poprosili o zdjęcia (nie musiała uszkodzonej odsyłać, zdjęcia wystarczyły) i wysłali nową kuwetę nawet nie wiedziałam kiedy, doszła expresowo, więc obsługa i kontakt ze sprzedawcą też pierwsza klasa.
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

No te pręty są bardzo miękkie. Poprzednia moja klatka była dużo solidniejsza. Tyle,że jak świnka umarła to strasznie żal mi było na te jej rzeczy patrzeć i wszystko łącznie z klatką i transporterem mój partner wyniósł na śmietnik. Nie mogę odesłać tej klatki,już wystawiłam sprzedającej negatywny komentarz,z nią się nie da rozmawiać. Ale ddzięki za namiary na dobrą klatkę. Może to dno sie trochę uleży,przygniotłam je ciężkimi rzeczami. A już we wtorek jedziemy po prosiaczka
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Lilith88 »

Komentarz akurat nie ma znaczenia, odesłać może w ciągu 14 dni z argumentem, bo mi się nie podoba nie tłumacząc nic więcej. Ale rozumiem, że prosiaczek już niedługo ma być u was, więc w związku z weekendem i świętami faktycznie możesz nie zdążyć a do tego na zwrot pieniędzy sprzedający ma również 14 dni i najczęściej robią to na ostatnią chwilę :roll: No to trzymam :fingerscrossed: żeby się dno ułożyło a przynajmniej żeby spod trocin czy dry bedu nie było widać ani czuć wypukłości.
majam

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: majam »

Dzięki. Czekam z niecierpliwością na prosiaczka i cieszę się że znów będzie świniaczek w domu, a że klatka mi trochę humor popsuła to trudno. W końcu nie klatka nie najważniejsza tylko jej mały mieszkaniec:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”