Norik [*], Bellandy [*], Loczek [*]

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 10003
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Bella [*] i Loki - młode małżeństwo w Pysiowie

Post autor: Dzima »

Dobrze, że nie został sam. Na pewno odnajdzie się w nowym towarzystwie.
A co z tobą? Koniec przygody ze świnkami?
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
Pysia
Posty: 425
Rejestracja: 23 lip 2013, 15:44
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Kontakt:

Re: Bella [*] i Loki - młode małżeństwo w Pysiowie

Post autor: Pysia »

Dzima pisze:Dobrze, że nie został sam. Na pewno odnajdzie się w nowym towarzystwie.
A co z tobą? Koniec przygody ze świnkami?
Z ciężkim sercem, po 12 latach pożegnałam się ze świnkami. Bardzo przeżyłam śmierć Norika [*], a teraz Bellci [*]. Chyba za bardzo się przywiązuje do moich świnek, dlatego nie nadaję się też na DT. Loczka oddałam dla jego dobra, żeby nie był sam - ale bardzo tęsknię za nim... pociesza mnie tylko, że jest szczęśliwy w nowym domku, oto dowód:

Obrazek
Obrazek
Miłasia
Posty: 2855
Rejestracja: 21 sie 2013, 18:03
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: Miłasia »

Ja też ze względów zdrowotnych już nie mam świnek, ale tęsknię za nimi. Tylko z forum nie mogę się rozstać, chyba jestem uzależniona :lol: . Trzymaj się :buzki:
Awatar użytkownika
Pysia
Posty: 425
Rejestracja: 23 lip 2013, 15:44
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: Pysia »

pastuszku, nie kasuj wątku :please:
Obrazek
Awatar użytkownika
Anusia
Posty: 71
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:01
Miejscowość: Nowe Miasto Lubawski
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: Anusia »

Witam! Jak wcześniej napisała Pysia, Loczek po stracie Belci trafił do nowego domku czyli do nas :D W sumie daleko nie jechał, bo około 15 kilometrów :D Od razu trafiły mu się dwie nowe koleżanki: 5-letnia Tosia i 3-letnia Zosia. Tosia jest „niespodzianką – prezentem” imieninowym od rodziny, z zoologa. Nasza pierwsza świnka Chrumcia miała 2 latka kiedy odeszła. Czasem myślę, że gdybym wiedziała tyle, co teraz (wiem nadal niewiele, ale coś to już więcej niż nic) to Chrumcia żyłaby dłużej... :( Z Tosią mamy co jakiś czas problemy, te mniejsze staramy się sami rozwiązywać, z większymi jeździmy do Dino-vetu do Solca Kujawskiego. Tosia rok temu przeszła operację usunięcia kamienia w cewce moczowej. Doszła do siebie , ale problemy z siusiami pojawiają się co jakiś czas. Natomiast Zosia to okaz zdrowia. Zosia to Bydgoszczanka, z hodowli p. Rafała. Raz ją tylko upał zmógł, ale poza tym modelowo zdrowa świnka…tfu tfu..Przed Zosią był jeszcze Zuzio, który miał być Zuzią…Niestety był z nami krótko, za krótko. Po sterylizacji było dobrze, a po pół roku nagle zachorował i szybko odszedł. Wspaniały świnek, prawdziwy przytulasek, uwielbiał mizianie po brzuszku. Biegają z Chrumcią za TM..
I do tej wesołej parki dołączył Loczuś. Świnek kochany, przytulaśny, trochę panikarz. Na początku było trochę kręcenia się z Zosią i turkotania, ale szybko się dogadali. Tosia, nestorka i kierowniczka tej bandy, łaskawie go zaakceptowała :D To indywidualistka, raczej trzyma się z boku, ale czasem się miziają po pyszczkach z Loczkiem. Cała trójka bardzo się kocha. Jak już myśleliśmy, że wszystko co złe za nami, okazało się, że u Loczka guz na listwie mlecznej urósł do takich rozmiarów, że konieczna była szybka operacja. Ale dr Ania Kołodziejska – Sawerska – wspaniały lekarz z dużym doświadczeniem w leczeniu świnek, pięknie Loczka zoperowała, a on był bardzo grzeczny po operacji - obyło się bez kołnierza, ślicznie się wygoił. Czasem słychać takie pukanie, charczenie, ale był skonsultowany kardiologicznie i nic nie wykazało. Czasem się to pojawia i mija. W ostatnim czasie sporadycznie. Jak powiedziała na ostatniej wizycie dr Ania – osłuchowo najlepiej od dłuższego czasu. Oby tak dalej, nie chcemy żadnych chorób u naszych świnek!
Z Pysią–Asią mówimy, że widocznie tak miało być - nie planowaliśmy samczyka do naszego stadka, bo mamy babeczki, ale tak wyszło i jest super! Będziemy co jakiś czas pisać co u nas słychać. I jak się uda – załączać fotki. Pozdrawiają - 2andrzejczaki i 3 prosiaki.

Obrazek
All Stars
Obrazek
Tosia
Obrazek
Loczuś
Obrazek
Zośka
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, 23:13 przez Anusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: porcella »

Fajnie, że się odezwałaś i piszesz o nich, witamy!
Nie widze zdjęć, a inni? widzicie?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10182
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: martuś »

Ja widzę zdjęcia.
Super stado :love: Trzymam kciuki żeby żadne choroby już się nie przyplątały :fingerscrossed:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: porcella »

Tak, teraz już ok. Loczuś jest tak śliczny, jak i mój ;-) Choć inny, oczywiście.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Anusia
Posty: 71
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:01
Miejscowość: Nowe Miasto Lubawski
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: Anusia »

Loczuś jest prześliczny. i byłby jeszcze bardziej , gdybym mu tak włosków nie podcinała..Muszę, żeby mu nie było tak gorąco, ale wiem, że Pysia i jej małżowinek nigdy mi tego nie wybaczą.. :shock: :lol:
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Bella [*] i Norik [*] na zawsze razem, Loczek w nowym do

Post autor: sosnowa »

Ale się chłopu trafiło. Nowe żony i to jakie piękne!
piszcie proszę, bo od razu inaczej ten wątek wygląda, jak Loczkowski nie zanikł, tylko zmienił lokalizację.
I Pysi też na pewno milej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”