Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
aviczka

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: aviczka »

Świnka Morska pisze:Mama zrobiła ten tunel jak i podesto-tunel z karimaty, a raczej takiej tańszej wersji do wypadów na plażę.
Potem obszyła polarem :jupi:
A zdradź jeszcze czym to jest usztywnione...?
Bo z tego co widzę na zdjęciach to tunel wygląda na półokrągły - w sensie, że nie ma podłogi. Czy w tych kolorowych "łukach" jest jakieś mocniejsze usztywnienie (plastikowe, z drutu)?
Bo wydaje mi się, że sama karimata by się "rozjechała", jakby świnka na nią wskoczyła.

Przepiękny wybieg dla Twojej świnki :love:
Ayako

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Ayako »

Asia909 pisze:
maleńka pisze:Asia, to chyba zależy od świnki, moja Kala gryzie nawet taką siatkę, chociaż żadna inna świnka jej nie tknęła. Chociaż warto spróbować ;)
Jak gryzie taką siatkę? :shock: Ja miałam na myśli siatkę, gdzie oczka są bardzo drobne i nawet nosek świnki się nie zmieści. :)
No, ale jak kto tam woli.
Co do takiego kojca, to bardzo łatwo się robi. Jeśli chcesz go mieć w ogrodzie oczywiście, to przyszykuj kij i potnij go na 4 części (wysokość siatki + ok. 10 cm, żeby wbić to do ziemi). Wbijasz kijki do ziemi i naciągasz siatkę. W miejscach, gdzie siatka styka się z kijkiem spinasz specjalnym zszywaczem lub przybijasz gwoździem. Jestem beznadziejna w tłumaczeniu :rotfl: Wiem.
Do domu to lepiej kupić jakiś płotek.
Ja też zrozumiałam.:) Niestety nie posiadam ogrodu więc pozostaje mi wyprawa po płotek.
Świnka Morska

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Świnka Morska »

Ayako pisze:Witam,
od niedawna jestem dumną posiadaczką świnki morskiej. Przeglądając forum trafiłam na ten dział i temat. Chciałabym spróbować stworzyć dla mojej świnki podobny świnkowy raj jak na stronie 16. A dokładnie interesuje mnie ten płotek ogrodowy.
Obojętne z czego może być? Plastik, drewno? Jeśli drewno to najlepiej jakie? Czy to obojętne? Świnki go podgryzają czy raczej się nim nie interesują?No i jaka mniej więcej musi być wysokość płotku?

Pozdrawiam
Zdjęcia o które Ci chodzi to wybieg moich dziewczynek mama zrobiła go z płotków ogrodzeniowych plastikowych , potem dodała jeszcze kuwetę z polipropylenu komorowego ( sprawdź zdjęcia na poście "zdjęcia naszych klatek" str 37 jest prawie aktualny stan). Prośki płotków nie obgryzają Rubi czasami poskubuje ten polipropylen :oops: ale tylko wtedy gdy coś bardzo ją zdenerwuje. :twisted:
Co do tunelu mama pomiędzy dwie warstwy karimaty dała usztywnienie z drutu , potem wszystko pokleiła i obszyła polarem :jupi:
Malet

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Malet »

Witam. Czy ktoś by mi mógł powiedzieć czym mogła bym polakierować drewniane półki i schody, by nie przesiąkły od siuśków :D I czy świnki nie bały by wchodzić się po takich schodkach, bo chciała bym zrobić im 2 pięterka i wejście na dach. I jeszcze jedno pytanko jak nazywają się te drewniane małe kołeczki do szczepiania mebli chyba i na co to bym mogła przykleić do tych półeczek ?
lubię

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: lubię »

Kołki montażowe ;) Kleić najlepiej klejem wikolowym, broń boże kropelki i inne odmiany cyjanoakrylu, ośmiorniczki i inne poxipole, czyli epoksydowe ani polimerowe, są zbyt toksyczne.
Lakierowanie to już trudniejsza sprawa. "Bezpieczne" są lakiery akrylowe, niestety są dość słabe. Na elementach dekoracyjnych się sprawdzają, ale jak coś ma "pracować", to szybko pojawiają się zdrapania, przetarcia czy odpryski.
Wytrzymałe (i twarde) są lakiery poliuretanowe, ale 1. strasznie śmierdzą i jest to opar toksyczny, więc musisz mieć odpowiednie miejsce do lakierowania, 2. utwardzają się dwa tygodnie, 3. śmierdzą jeszcze dłużej, a dopóki śmierdzą, nie można tego wstawić do zamkniętego pomieszczenia, a już tym bardziej świnkom pod nos.
Olejowania nie widzę, tym bardziej, że większość olejów do impregnacji nie jest bezpieczna spożywczo ;)
Zostaje pokost lniany lub czysty wosk pszczeli, ale to wymaga sporo pracy i czasu, a drewno nie będzie miało takiej warstwy na zewnątrz jak w przypadku lakieru, więc siuśki nie wsiąkną w głąb, ale plamy raczej w końcu się pojawią trwałe.
Tak więc, reasumując, nie wiem :szczerbaty:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kimera »

Może lepiej elementy wyposażenia robić nie z drewna, tylko z płyt wiórowych, które mają powłokę plastikową. Wypadnie taniej i czyścić łatwiej.
Malet

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Malet »

Już zmówiłam takie półki http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... czura.html , ale dziękuje za odpowiedź ;)

Jak klatka będzie gotowa, to wstawię zdjecia całości
Świnka Morska

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Świnka Morska »

Witam Was cieplutko!
Ja ,mama i nasze prośki weszłyśmy do trzeciego etapu prac nad pufą dla :świnka1: .Pomysł zakwitł w głowie mojej mamy gdy nasze świnki nie chciały zejść z mojej pufy - worka sako- zdjęcia możecie zobaczyć tutaj:

http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... 3&start=50

Pierwszy etap projekt - za nami , drugi etap - uszycie prototypu też za nami , a teraz wkroczyłyśmy w etap trzeci czyli testowanie produktu na zwierzętach :twisted: .
Na razie łażą koło pufy i zastanawiają się :think: co z tym począć :laugh:

Obrazek
Obrazek

Jak już któraś usadzi swe szanowne dupsko na pufie to podeślę zdjęcia :buzki:
czarna4472

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: czarna4472 »

mam pytanie ,nie wiem czy już gdzieś się takie pojawiło ,ewentualnie proszę o jakieś przekierowanie ;)
Dzisiaj połączyłam świnkom klatki obie setki. Muszą być one złączone krótszymi bokami i mam problem jak i z czego zrobić pomost świnkom?? Proszę o szybką odpowiedź :fingerscrossed:
aviczka

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: aviczka »

Można kupić: http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... yzoni.html

Albo zrobić np. z paneli podłogowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”