Bimber już w nowym domku!

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Megson

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.)

Post autor: Megson »

Szkoda, że jest dominatorką... Inaczej już by była moja :love: Mam nadzieję, że trafo do dobrego domku ;)
Kasia:)

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: Kasia:) »

I jak tam adopcja malej Bimber? Znajdzie slicznotka nowy domek? :)
emgie

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: emgie »

Kasia:) pisze:I jak tam adopcja malej Bimber? Znajdzie slicznotka nowy domek? :)
Wszystko na to wskazuje, że dziewczyna już niedługo będzie miała nowy dom :D
Megson

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: Megson »

Jak tam moja ulubienica się ma? Jak stoją sprawy z DS? :love:
emgie

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: emgie »

Wiktoria pisze:To super :yahoo:
Też sie bardzo cieszę, że udało sie szybko znaleźć małej domek :)
Megson pisze:Jak tam moja ulubienica się ma? Jak stoją sprawy z DS? :love:
dziewczyna rośnie jak na drożdżach i biega po domu jak szalona :) a we wrzesniu jedzie do nowego domu :jupi:

dzis panienka nie chciała pozować, bo miała ciekawsze rzeczy do roboty, jak chociażby bieganie w kółko...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
emgie

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: emgie »

Pojawił nam się problem z malutką. W weekend zauważyłam u niej rozdrapaną rankę. Po dokładnym przejrzeniu okazało się, że łuszczy sie jej również skóra. Byłyśmy dziś u weta i okazało się, że Bimber ma i świerzba i grzyba. Nie mam pojęcia skąd to sie wzięło. Przejrzałam moje dziewczyny i one są zdrowe. A kiedy byłam wcześniej z Bimber na wizycie to tego nie miała (miała tylko wszoły), dostała wtedy też zapobiegawczo zastrzyk z inwermektyny, dlatego nie wiem, skąd wział się nagle ten świerzb i grzyb. Nie wiem od kiedy to ma, bo ma ona bardzo gęste futro w miejscu gdzie jest ranka. Czy coś mogło być w sianku czy moze choroby mogły wyjść dopiero po takim czasie? Dziś mała dostała zastrzyk na tego świerzba, jutro jedziemy znowu na wizytę i po zastrzyk na grzybka, bo dr nie chciała w nią pakować dzisiaj od razu obu leków. Grzyba już przerabiałam, ale ze świerzbem spotykam się pierwszy raz - może jakieś rady?
Iceberg1976

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: Iceberg1976 »

czy świerzb był stwierdzony w zeskrobinie czy "na oko"? Grzyb może być nawet z sianka, ale świerzb? A może głaskałaś jakieś świnki gdzieś poza domem?
emgie

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: emgie »

Był stwierdzony "na oko", ale ranka jest juz dosyć duża i pani dr nie miała wątpliwości. Nie głaskałam innych świnek, ale mała jest u mnie od lipca, więc może dopiero niedawno pojawiły się objawy? Gdzies czytałam, że świerzb moze się pojawić nawet do 6 tyg po zarażeniu. Prosiak jest z pewnością z zoologa (więc moze tam coś złapała?), w nowym domu był ok 2 tyg, ale nie wiem czy były tam inne zwierzęta. Wiem to dlatego, że jakies 3 tyg przed tym jak mała trafiła do schroniska widziałam ją w zoologu, w którym kupowałam jedzenie dla moich prosiaków. Chyba że miała to wcześniej, ale tego nie zauważyłam przez tą gęsta sierść? :redface: A prosiak drapie się często dopiero od jakichś 2-3 dni. Już sama zgłupiałam, bo widziało ją dwóch wetów na początku lipca i było ok
Iceberg1976

Re: Mała Bimber szuka domu (Szczecinek, Zach.-pom.) - rezerw

Post autor: Iceberg1976 »

Ok, trochę obawiam się po prostu oceny "na oko", ale faktycznie może upłynąć kilka tygodni od zarażenia do objawów. Po lekach przejdzie i będzie ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”