Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
kasiek7

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasiek7 »

płotki takie można kupić w każdym sklepie ogrodniczym, czy nawet jakieś Obi itp, wystarczy tylko obciąć dolne wystające części, które wbija się w ziemie.
Świnka Morska

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Świnka Morska »

Mama kupiła płotek na allegro :

http://allegro.pl/plotek-ogrodowy-ozdob ... 60819.html

Jeśli chodzi o siusianie to tak jak pisałam zdaża się Tosi siknąć koło kuwetki . Na wybiegu teraz ma drugą kuwetkę i też jeśli siknie to koło misek :102: dlatego pod miskami kładziemy na wybiegu podkład seni.
LadyGuineaPig

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: LadyGuineaPig »

Świnka Morska: Twoja Tosia ma ślicznie. <333
Sama bym się tam do niej wcisnęła i zamieszkała z nią , gdybym była prosiaczkiem :lol: .
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Monalisa »

Dla tych co nie umieją szyć, nie lubią i nie mają maszyny do szycia - jak ja. Kiedyś zostawiłam sobie nogawki od starych jeansów, bo ten dół to był jeszcze zupełnie nie zniszczony materiał. nie wiedziałam po co, ale szkoda było wyrzucić. No to teraz wiem po co :) A polar jest ze starej kurtki zimowej, z zewnątrz nie do użytku, ale polarek super i mięciutki, ocieplinkna też jest, ale tu nei użyłam bo byłoby już za grubo. W każdym razie prostu i bez filozofii, każdy potrafi, i bez maszyny. A z maszyną to już w ogóle byłoby 5 min roboty ;) Chyba jeszcze drugą taką zrobię Chocusiowi. Bo podoba jej się :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: sosnowa »

Czy macie jakieś pomysły na przegrodę do klatki ferplast rabbit 100 (cały przód się podnosi)?
Awatar użytkownika
Natasza
Posty: 1484
Rejestracja: 18 mar 2014, 0:25
Miejscowość: Opolskie
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Natasza »

Witajcie, moje pomysły raczej nie powalają ale szukałam taniej alternatywy na świńskie potrzeby :)

Zrobiłam prosiakowi dwa hamaki.
1. kawałek koca rozciągnięty na szerokość klatki i przełożony z każdej strony między prętami. Najlepiej zrobić dłuższe końce i przełożyć je jeszcze od dołu wtedy hamak się nie obniża pod ciężarem świnki. [hamak brązowy w paski]
2. Hamak z poszewki na poduszkę, oczywiście im grubsza i miększa tym lepiej :) w każdym z 4 końców zrobiłam dziurki, przełożyłam kawałek materiału i wisi. Ten szary hamak na zdjęciu to właśnie poszewka na, której dynda sobie Filip - hamak jest na maxa rozciągnięty , co prawda zajmuje pół klatki ale ma dwa plusy : + pod nim znajduje się domek drewniany i Filip siedzi na miekkim a nie na twardym drewnie, + świnka ma zdecydowanie łatwiejsze wyjście niż skakanie , mój Filip bał sie inaczej wyjść nawet jak podkładałam mu coś np. zwinięta koszulkę żeby miał wyżej i nic a odkąd z hamaczka może sobie prosto i bezpiecznie wyjść to już się nie zastanawia.

Tunele : użyłam tub po musli, do środka włożyłam koc tak żeby brzegi wystawały i wywinęłam na zewnątrz.
Kanapa : użyłam gąbki tapicerskiej wykroiłam dół, potem kawałek prostokąta, skleiłam ale okazało się że jest za duże więc przecięłam na pół i obszyłam kocykiem. I tak mamy dwie sofy.

Firanki: nie wiem jak Wasze prosiaki ale mój Filip jest zachwycony takim "kącikiem intymności"
Podest: zbite deski i obłożone kocem
Wiszące kieszonki: moja świnka uwielbia wyciągać z nich sianko. Są to kieszenie z szlafroku , w których wycięłam otwór.
No i na końcu to dziwne szare coś to rękaw z bluzy polarowej, fajny gruby materiał. Do środka włożyłam ocieplinę , okręciłam dookoła a końcówka rękawa posłużyła za podłoge , którą tylko podwinęłam i zszyłam z resztą rękawa.

Poniżej zdjęcia : część na linku niestety bo coś mi się nie udało ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8bb ... 1f5b9.html#

Obrazek

Jeśli tak jak ja na tamten moment macie ograniczony budżet to może coś Wam się przyda.

Pozdrawiam
Moje łyse szczęście Filip jest ze mną od 15.01.2014, Kofi jest z nami od 6.06.2014, maluszki od 3.09.14 i Glorcia od 24.12.14
Filip&Kofi&Jagódka&Klementynka&Peppa&Bianka&Glorcia+2psy+2gekony
Usunięto reklamę z podpisu. W sprawie wyjaśnienia proszę o kontakt z administratorem.
jelonek

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: jelonek »

Koniecznie muszę coś fajnego sama zmajstrować :D Świetne rzeczy robicie!
Lena87

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Lena87 »

Wczoraj uszyłam moim świniuchom legowisko. Miało być według wzoru http://www.spikeskleinewelt.de/Kuschelnest.html, ale ręcznie ciężko jest zrobić to idealnie i wyszło takie coś Obrazek :102:
Awatar użytkownika
Natasza
Posty: 1484
Rejestracja: 18 mar 2014, 0:25
Miejscowość: Opolskie
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Natasza »

Ja wczoraj uszyłam Filipkowi legowisko, nie mam jeszcze maszyny więc wszystko ręcznie ale się trzyma :) Poniżej wrzucam link na, którym się opierałam.
https://www.youtube.com/watch?v=S0H3pWWK_p8

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiamy !
Moje łyse szczęście Filip jest ze mną od 15.01.2014, Kofi jest z nami od 6.06.2014, maluszki od 3.09.14 i Glorcia od 24.12.14
Filip&Kofi&Jagódka&Klementynka&Peppa&Bianka&Glorcia+2psy+2gekony
Usunięto reklamę z podpisu. W sprawie wyjaśnienia proszę o kontakt z administratorem.
Awatar użytkownika
Natasza
Posty: 1484
Rejestracja: 18 mar 2014, 0:25
Miejscowość: Opolskie
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Natasza »

Ostatnio powstał schowek dla fiśka :) zdjęcia i komentarz na blogu.
http://szczesliwaswinkaskinny.blogspot. ... -nr-2.html
Moje łyse szczęście Filip jest ze mną od 15.01.2014, Kofi jest z nami od 6.06.2014, maluszki od 3.09.14 i Glorcia od 24.12.14
Filip&Kofi&Jagódka&Klementynka&Peppa&Bianka&Glorcia+2psy+2gekony
Usunięto reklamę z podpisu. W sprawie wyjaśnienia proszę o kontakt z administratorem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”