Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Catarinha

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Catarinha »

Ja zrobiłam coś w ten deseń z rolki po papierze toaletowym - pocięłam na pierścienie grubości ok. centymetra, może trochę więcej, zakładałam jeden na drugi żeby uformować kulę, do środka wsadziłam siano i suszki, na to jeszcze parę pierścieni, żeby nie było tak łatwo się dostać do środka... i była zabawka na jakiś czas. Takie coś wyszło:

Obrazek
kasia1

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasia1 »

Catarinha pisze:Ja zrobiłam coś w ten deseń z rolki po papierze toaletowym - pocięłam na pierścienie grubości ok. centymetra, może trochę więcej, zakładałam jeden na drugi żeby uformować kulę, do środka wsadziłam siano i suszki, na to jeszcze parę pierścieni, żeby nie było tak łatwo się dostać do środka... i była zabawka na jakiś czas. Takie coś wyszło:
Ale super, sama coś takiego zrobię :ok:
LadyGuineaPig

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: LadyGuineaPig »

Ja na twoim miejscu kupiłabym taką półeczkę.
Oczywiście można zrobić ją własnoręcznie, ale to nie to samo drewno co kupne.
Tutaj masz półeczki do klatki na cm.
http://www.zdrowyzwierzak.pl/pol_m_Elem ... a-153.html
:świnka1: :świnka1: :świnka1: :świnka1: :świnka1:
kasiek7

Re: Prosty sposób na wykonanie domku do zabawy z klocków

Post autor: kasiek7 »

MojProsiaczekTolek pisze:Cześć ! Przychodzę dziś do was z nietypowym pomysłem. Otóż chciałabym wam zaprezentować domek z klocków do zabawy w pokoju (nie do stawiania do klatki!). U mnie w domu był to przełom. Tolkowi tak spodobała się ta `zabawka`, że aż nie chciał robić nic innego jak leżeć w domku. :please:

POTRZEBUJEMY :
- klocków

WYKONANIE :
Na samym początku budujemy podstawę, tak dużą aby nasza świnka się w niej zmieściła, a potem robimy daszek. I GOTOWE ! Banalne c'nie ? :102:

http://mojprosiaczektolek.blogspot.com/ ... ockow.html
:) też miałam taki pomysł i nawet zrealizowałam :) domek został zburzony po kilku dniach...takie urwisy :P
klauder88

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: klauder88 »

Fajny domek można zrobić z polarowego kocyka i kawałka karimaty... Kocyk (wiecej warstw) daje na spód oraz obszywam nim karimate (dach domku), nastepne dach na bokach doszywam do spodu. Oczywiscie wymiary muszą wspólgrać i dobieramy je sobie wg własnych potrzeb i uznania.

Obrazek
klauder88

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: klauder88 »

Mam tez fajny patent na hamak. Przymocowuję go do klatki na metalowych żabkach do firanek, wygodne i praktyczne rozwiązanie, do prania ręcznego tylko odczepiam i nie mam roboty z żadnym wiązaniem sznureczków...
Obrazek
kasiek7

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kasiek7 »

te żabki do firanek tu super patent, a wytrzymują obciążenie?
LadyGuineaPig

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: LadyGuineaPig »

klauder88 pisze:Fajny domek można zrobić z polarowego kocyka i kawałka karimaty... Kocyk (wiecej warstw) daje na spód oraz obszywam nim karimate (dach domku), nastepne dach na bokach doszywam do spodu. Oczywiscie wymiary muszą wspólgrać i dobieramy je sobie wg własnych potrzeb i uznania.

Obrazek
Świetny pomysł. <33
Chyba wykorzystam ;) .
klauder88

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: klauder88 »

kasiek7 pisze:te żabki do firanek tu super patent, a wytrzymują obciążenie?
Jak widać na załączonym obrazku wytrzymują, nawet przy 2 dorosłych samcach. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby żabka się sama odpięła pod wpływem ciężaru.
klauder88

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: klauder88 »

Spotkałam się kiedyś na jakimś świnkowym forum z pytaniem jak czyscimy z włosów różnego typu domki, kocyki, polary. Odpowiedzi były z serii: gumowa rękawiczka. Moim sposobem na tego typu problemy jest gumowa ściągaczka do mycia szyb ( jakoś tak to sie fachowo nazywa, pewnie wiecie o co mi chodzi) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”