Fanklub białych świnek

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: Beatrice »

A ja sobie sama dalej u białaskow piszę... Ale może ktoś doczyta i podpowie, co robicie z "białymi nie do końca "kuperkami?... Moja Belindzia ma zwłaszcza tendencje do "żółtosci "...Myje nawilżającymi chusteczkami dla dzieci, myje szamponikiem dla świnek, myje Białym Jeleniem - a efekt średni... No może gdyby wykąpać całą, ale aż tak nie chcę stresować i tak dość strachliwej panny.Podpowiedzcie jak wiecie! Przytulamy wszystkie białaski! :buzki: :love: :buzki:
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: martuś »

Co prawda nie mam białasków ale moja Nala miała biały kuper. Tzn biały był do czasu... :roll: Jedyne co u nas pomagało to tak na prawdę wystrzyżenie futra na łyso (później już było konieczne z racji wieku i robiących się oparzeń na pupce).
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: katia »

Beatrice pisze:A ja sobie sama dalej u białaskow piszę... Ale może ktoś doczyta i podpowie, co robicie z "białymi nie do końca "kuperkami?... Moja Belindzia ma zwłaszcza tendencje do "żółtosci "...Myje nawilżającymi chusteczkami dla dzieci, myje szamponikiem dla świnek, myje Białym Jeleniem - a efekt średni... No może gdyby wykąpać całą, ale aż tak nie chcę stresować i tak dość strachliwej panny.Podpowiedzcie jak wiecie! Przytulamy wszystkie białaski! :buzki: :love: :buzki:
Nie mam białej świnki, choć moja Milka ma jasny kuper. Miałam za to białego psa i dla niej miałam specjalny szampon do białej sierści. Był fantastyczny, bo serio ładnie prał białe futro, ale nie wiem czy byłby dobry dla świnek.
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: kimera »

Tu są sugestie, jak utrzymać biel sierści psa i kota, może i dla świnek się przyda:
http://zoobranza.com.pl/zacieki-i-przeb ... -klientom/
Ogólnie radzą, żeby unikać wilgoci i wszelkiego uszkodzenia sierści.
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: Beatrice »

Dzięki dziewczyny! Kimero, zaraz sprawdzę ten link!Ja też mam jasnobezowego mopsa i szamponik, ale się trochę boję, poczytam! W razie czego kuperek zostanie biało -żółty albo biało -łysy... Belindzia uwielbia spać w domku, ale z wc nie korzysta...Jak upacia gardziolko pomidorkiem to jakoś dajemy radę, ale z tym nawozem...Siostra jej znaczenie lepsza higienistka...
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
Awatar użytkownika
Prosiak Srosiak
Posty: 479
Rejestracja: 23 kwie 2017, 12:26
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: Prosiak Srosiak »

Wszystkich miłośników czerwonookich białasków zapraszam do poznania chłopców :love: :love: :love:
viewtopic.php?f=99&t=9140
Prosiak Srosiak[*] Elmo[*] Misia[*] Bisia[*] Emil[*] Amitka[*] Puszilda[*] Dariusz[*] Monster[*] Zuzanna[*] Kędzior[*] Sweety[*] Alicja[*] Gwiazdka[*] Zbysiu[*] Groszek[*] Lusia[*] Onyk[*]
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: Beatrice »

Ależ "to "piękne! Widzieliście!? Nie można ich nie wziąć! Trzymamy :fingerscrossed: :fingerscrossed: :fingerscrossed:! :!:
P.S.Jakiś pomysł na doczyszczenie białej szyi po karmie ratunkowej (tym razem...)? :?:
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Fanklub białych świnek

Post autor: Beatrice »

Kochani,choć wyglada na to,że piszę sama do siebie to muszę spróbować! POMÓŻCIE BIAŁASKOM! :!: :!: :!:
W LAB RESCUE / zajrzyjcie na stronę/ jest 70 młodziutkich ,zdrowych ,białych samiczek do odebrania. Jeśli nie znajdą domków do 13.12 . to pójdą do eutanazji!!!.....Z tego co czytałam do tej pory tylko 3 znalazły domki....
Ja do moich mogę adoptować tylko takie,które przebyły chlamydiozę jak moje ,co oczywiście zadeklarowałam. W innym przypadku zafunduję zdrowym świneczkom chorobę....Kochani,może choć jedna śnieżynka mogłaby u kogoś znależć przytulną przystań :?:

Z kolei w naszych ADOPCJACH jest 2 wspaniałych białasów - panów / KAPITANEK i INŻYNIEREK /. Przewrotność losu ,ci z kolei są po chlamydiozie / samce! gdyby byli wykastrowani już by u nas mieszkali..../Popatrzcie na nich ,cudni ,kochani i zdrowi! Pozostało tylko nosicielstwo! Poczytajcie na wątku moich dziewczyn / ADOPCJE - URATOWANE - PERNILLA I BELINDA .../.
Proszę ,uratujmy chociaż jednego ,białego Aniołka!!! :love: ...
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”