Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Wątki nieaktywne a godne zachowania

Moderator: porcella

Regulamin forum
1. Do działu archiwum bez zgody admina nie wolno przenosić wątków z wyjątkiem:
a. nieaktywnych/zamkniętych wątków adopcyjnych;
b. wątków związanych z akcjami, imprezami które już miały miejsce.
W innych przypadkach tematy mogą zostać skasowane bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Wątki przenoszone do działu "Archiwum" muszą zostać zamknięte.
Zablokowany
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23072
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: porcella »

Nie no, słuchajcie, a z Katowic do Wrocławia? Ile godzin stresu w kartonie, w samotności?
To jest żywe zwierzę, nie zabawka! Nie wolno tak. Sory, ale uwazam to za bardzo niesłuszne. Nie powinno sie wydawać świnek na dalekie podróże do DS bez alternatywnego planu. Jeżeli jadą dwie, to jeszcze - są razem, czują sie bezpieczniej.
Jak my wyglądamy jako Stowarzyszenie POMOCY Świnkom Morskim?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sanedie
Posty: 337
Rejestracja: 19 lut 2015, 21:41
Miejscowość: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: sanedie »

A może jakiś dt w Kato się znajdzie ?
Obrazek
Miłasia
Posty: 2855
Rejestracja: 21 sie 2013, 18:03
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: Miłasia »

Harvejowa pisze:Ja ją zabieram do Katowic pociągiem bezpośrednim. Porcella wysyłam PV
Czegoś takiego się nie spodziewałam :redface: , nic z tego nie rozumiem, rozmawiałam na WPA z Idealną81 i usłyszałam, że robiła testy, aby wykluczyć, że jest uczulona na świnki. Więc duszności to chyba nie z powodu Mimi :idontknow: . Czuję się teraz bardzo nieprzyjemnie, bo ja poleciłam dom dla Mimi :( .
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23072
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: porcella »

Cóż, różnie bywa w życiu. Teraz trzeba znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji, spokojnie, bez nagłych ruchów ... Najlepszy byłby DT gdzies niedaleko, ale czy jest taki?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
idealna81
Posty: 72
Rejestracja: 05 sty 2015, 13:10
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: idealna81 »

Miłasia pisze:
Harvejowa pisze:Ja ją zabieram do Katowic pociągiem bezpośrednim. Porcella wysyłam PV
Czegoś takiego się nie spodziewałam :redface: , nic z tego nie rozumiem, rozmawiałam na WPA z Idealną81 i usłyszałam, że robiła testy, aby wykluczyć, że jest uczulona na świnki. Więc duszności to chyba nie z powodu Mimi :idontknow: . Czuję się teraz bardzo nieprzyjemnie, bo ja poleciłam dom dla Mimi :( .
Ja też się tego nie spodziewałam,że taka sytuacja w ogóle będzie miała miejsce , testy robiłam a na dowód pokazuje wyniki testów oraz wczorajsze uczulenie. Proszę pod pływem emocji nie obarczać Nas winą , Nam tez jest nieprzyjemnie , jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi , chcieliśmy dobrze - kochamy bardzo zwierzęta,ale jak widać...przy jednej śwince nic się zemną nie działo inaczej bym nie kupowała świnki która mam i nie starała się o adopcje kolejnej, bo zdajemy sobie sprawę że zwierze to nie zabawka i ze przezywa ogromny stres! Jak widać kupiliśmy większą klatkę , przystosowaliśmy ja na dwie świnki,ale jak widać... dwóch świnek nie możemy mieć bo dzieje sie to co sie dzieje :cry: Wczoraj oboje próbowaliśmy pogłaskać Mimi i na ręce zabrać aby na kolana położyć , ale nie udało się ...skończyło się tym,że ugryzła moja drugą połowę.

Tu są wyniki testów ------> Obrazek

A tu wieczorem pojawiło mi się uczulenie ----- > Obrazek

Więc nie KŁAMAŁAM i sama jestem zdziwiona i zaskoczona całą sytuacja jaka zaistniała.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13500
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: pucka69 »

Może to na trawy? Inne siano? Zioła? cokolwiek? Czasem jest tak że jedna świnka nas uczula a inna nie? Miłasiu Ty jej na dt wziąć nie możesz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: Marikaaa »

pucka69 pisze:Może to na trawy? Inne siano? Zioła? cokolwiek? Czasem jest tak że jedna świnka nas uczula a inna nie?

To żeby jedna świnka uczulała, a druga nie, to wydaje mi się aż nieprawdopodobne, bo czym one mogą się tak zasadniczo różnić? :shock: Choć wszystko w życiu jest możliwe. Teraz np. paskudnie kwitnie mniszek lekarski. A to uczulenie na szyi to z dotyku ze świnką czy z powietrza? Widziałam coś takiego wcześniej jako efekt otwarcia starej książki (chmura kurzu z dużym stężeniem roztoczy poleciała na szyję i twarz). Strasznie współczuję sytuacji i ludziom i świnkom. :(
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13500
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: pucka69 »

Niektórych np. uczulają rozetki a gładkowłose nie. Lub odwrotnie. Albo inne rasy itd. A może to uczulenie na mocz świnki? Albo w ogólne na coś innego i nowego. Na nową matę na przykład.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: Marikaaa »

pucka69 pisze:Niektórych np. uczulają rozetki a gładkowłose nie. Lub odwrotnie. Albo inne rasy itd. A może to uczulenie na mocz świnki? Albo w ogólne na coś innego i nowego. Na nową matę na przykład.
Hm, też słyszałam teorię, że czarna sierść mocniej uczula niż inne. A Mimi jest jasna. Ech, wszyscy by bardzo chcieli, żeby to było co innego. Albo może wystarczyłoby nie przytulać? TŻ tylko miałby ten zaszczyt i obowiązek. :idontknow:
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Harvejowa

Re: Mimi - szuka domu i towarzystwa [Wrocław] - rezerwacja

Post autor: Harvejowa »

Rozmawiałam z Oldzach, Mimi pojedzie ze mną do Katowic i prawdopodobnie będziemy dla niej DT, żeby nie musiała jeździć ;) Zarząd SPŚM jest już o tym poinformowany.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”