Norek (wolny) i Nicek (już w nowym domu) - W-wa

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Norek i Nicek (próbny DS) - W-wa (zawieszone do wyjaśnie

Post autor: Marikaaa »

Nicek postanowił zrobić primaaprilisowy kawał i udaje dzisiaj, że jest grzeczną, spokojną świnką. :102: Może rozkręci się za parę dni, jak się bardziej oswoi z nowym otoczeniem. Dziś na wybiegu było 6h wyleżu (maluchy przytulone jakby znały i kochały się od lat) i jakieś max 40 min harcowania. Ale to i tak dobrze, bo zwykle jeśli jest norka, to w ogóle nie ma spaceru. Poza tym w klatce Nicek niemal non stop przy kratach, błagając by go puścić do towarzysza, a druga strona całkowicie ignoruje jego istnienie. Zresztą ja mam chyba jakieś deja vu - kilka m-cy temu to Naleśnik tak wyglądał przez kratki, turkotał, naskakiwał, chodził za i naśladował (no może odrobinę więcej było nawoływań, zadzierania nosa i kołysana bioderkami), a druga strona miała to w nosie. Różnica jest jednak taka, że tamta świnia stale latała w wielkim pośpiechu, bo tyle miejsc do zwiedzenia, tyle spraw do załatwienia, nie było czasu zajmować się jakimś turkotkiem, natomiast Naleśnik wszystkie zachowania Nicka olewa ze stoickim spokojem, czasem tylko coś tam burknie pod nosem. Hm, to jak to jest w końcu - ten kto więcej kręci tyłkiem szefuje, a może to tylko świadczy o aspiracjach, żeby być bosem? Nicek jest o niebo bardziej ruchliwy od Naleśnika, ale fajna sprawa, że u mnie też nie zszedł z koca zwiedzać pokoi. To mi się podoba, bo nie musiałam sobie zasłaniać widoku, tylko pudełka po butach postawiłam jako symboliczną granicę. A teraz zastanawiam się które fotki wstawić, żeby nie za dużo i jak. :photo:
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek i Nicek (próbny DS) - W-wa (zawieszone do wyjaśnie

Post autor: porcella »

To sie nieźle zapowiada :-) puszczaj ich razem ile wlezie.
Turkotanie oznacza aspiracje do szefowania. Szef nie musi turkotać, wystarczy, że podniesie nos...
"Tamta świnia" - który to? Orzeszek?
O wstawianiu zdjęć jest wątek http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =17&t=2278
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Norek i Nicek (próbny DS) - W-wa (zawieszone do wyjaśnie

Post autor: Marikaaa »

O rany, wiadomość z ostatniej chwili. Nickowi udał się podkop i już schował się za Naleśnikiem w kapciochu. Jak on tak się rozpłaszczył, że przecisnął pod drutami? :rotfl: Poprawiłam kratki (klatka przedzielona na pół) i wstawiłam "mebel" z patyczków, żeby zasłonić tę stronę bardziej. Oczywiście w czasie łapania przeze mnie jeszcze naskoczył na Naleśnika, tak na pożegnanie. ;) A z tymi turkotami to wcześniej interpretowałam na odwrót, że dominuje i jeszcze lubi się tym chwalić. Ale czułam, że nie do końca rządzi, za łatwo uniesiony nos go temperował. Co do świń, które już biegają za TM, to proszę bardzo mnie o nie nie pytać, bo ja nie umiem odpowiadać jednym zdaniem, a nie chcę robić off-topu. I tak nie wytrzymuję i coś wtrącam, a to wątek Nicka i Norka. Na życzenie mogę napisać jakieś PW wspominkowe, dałam oryginalne imiona w podpisie, ale płeć też się moim świnkom zmieniała... No i wstawiam foteczki, dzięki za linka, miałam dodatkowy problem, bo zdjęcia były za duże, musiałam zmniejszyć.

Ho ho, jestem taki sprytny, zająłem norkę Naleśnika.
Obrazek

Co robisz? Co robisz? Ty to jesz? Ja też chcę.
Obrazek

Norka znowu moja, orginalnie ozdobiona bobkiem na suficie ;), ale nie widzę cię, gdzie podszedłeś?
Obrazek

Co teraz? Co jesz? Ja tez chcę szamać sianko!
Obrazek

Ojej, Naleśnik się najadł i władował do norki, mimo, że ja ją pierwszy zająłem...
Obrazek

Plan na resztę popołudnia: 5 sekund na kocyku, jakiś szmer i... Naleśnik, mój ty śpiący rycerzu, schowaj mnie za sobą, 5 min leżymy razem, a potem ja sam 5 sekund na kocyku, jakiś szmer... i tak w koło i wesoło :)
Obrazek

Ja mam tylko pół lewej dziurki w nosie "brudne", a ty całą i jeszcze na pysku plamki. Ale oprócz tego jesteśmy bardzo podobne noski. Super przystojniaki. :D
Obrazek
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15287
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: sosnowa »

Cudne prosiaki, imię Naleśnik powala
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: porcella »

Co tam u Panów N? Nicka i Naleśnicka?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: Marikaaa »

sosnowa pisze:Cudne prosiaki, imię Naleśnik powala
Dziękuję. Miło to słyszeć. :) Panowie N.N. dziś zostali na noc na wspólnym wybiegu, bardzo grzeczni, tylko chyba kilka torebek z rodzynkami tam się komuś rozsypało. Piękny chlewik, samo zdrowie. :lol: Planujemy dziś wieczorkiem włożyć ich
do klatki bez kratki przez pół. Już dawno mnie to korciło, bo żal Nicka, który robi podkopy, wyrywa kraty, podskakuje etc.,
ale miał złą sławę, nawet ktoś go tu nazwał na forum "potworem"?! więc zwlekamy...

Trzy cudne i kudłate mordki :love:
Obrazek

Tak, udało mi się siknąć poza ręcznikiem... Za to jak grzecznie leżałem u Dużego na brzuszku. :102:
Obrazek

Mmm, dobre...
Obrazek

Naleśnik, a czemu ty nie skubiesz trawki? Bo mam dobrą miejscówkę, kuprem do ściany i mogę spokojnie przeżuwać, nie tak łatwo teraz mnie zaczepić.
Obrazek

A to moja ulubiona kryjówka. U Porcelli też był taki domek z patyków. Norka jest Naleśnika, ale go tam często odwiedzam, a on do mnie tu też zaczął przychodzić. Oganiał się, ale jednak zatęsknił, jak mnie długo nie było?!
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2015, 12:32 przez Marikaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: Lilith88 »

Super parka! Jak się dobrze szuka i dobrze przeprowadzi łączenie to każdy zabijaka znajdzie sobie towarzysza z którym żyje w zgodzie ;) Cieszę się, że tu wszystko na dobrej drodze :) I trzymam mocno żeby było tylko lepiej :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: porcella »

Trzymam kciuki za klatkowanie!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: Marikaaa »

Łączymy. :świnka1: :świnka2: Przełożyłam ich do klatki dopiero, gdy ułożyli się spokojnie do drzemki, choć i tak w sekundę odzyskali energię. Nicek w klatce bez przegrody wyraźnie podniecony, naskakiwał na Naleśnika ile wlezie, senior jak zwykle zaczął od jedzenia, ale nie wytrzymał długo i czmychnął do kapciocha. Kuper schowany, ale nie pomogło, Nicek wręcz z pasją naskakiwał mu na głowę. Postraszyłam trochę odkurzaczem. Efekt - obaj w norce przytuleni, właściwie młody tak się schował, że widać było tylko naszego staruszka. Ale gdy Nicek wyszedł, Naleśnik nie chciał go wpuścić z powrotem. Zasłaniał głową i robił "a sio!". Nicek położył się demonstracyjnie w kapciochu, poziewał, potem przed kapciochem, poziewał, zajrzał do Naleśnika, a tu nadal "a sio!", położył się przed norką, poziewał, cały czas mrucząc jak najęty. W końcu, nie zważając na protesty, wcisnął się do norki na chama, okrążył seniora na niskim zawieszeniu, takim wręcz wężowym ruchem i przytulił się mrucząc. Znów poziewał. Dla Naleśnika, jeśli nikt się nie wierci, to zawsze jest OK więc trochę poleżeli. Potem Nicek wskoczył na norkę od góry (rezydent walczył z zapadającym się dachem), a potem z powrotem do środka i jazda na Naleśnika aż ten się wstrząsnął, brr. Na wybiegu to chociaż w norce był spokój. Po 20 minutach całej tej historii Nicuś przytulił się grzeczniej, bo już cichutko, bez terkotu i tak sobie leżakują. No może pojedyncze pomruki. Już godzinę ze sobą wytrzymali w zakratowanej przestrzeni więc chyba jest dobrze. Czekam tylko, żeby zobaczyć jakąś konsumpcję, co by przypadkiem nikt od tego łączenia nie schudł. :roll:

OK, Naleśnik zgłodniał. Wyszedł z "nickowym plecaczkiem", ale pójść na żer trzeba. Oni ważą mniej więcej tyle samo więc nieść pasażera na gapę to nie lada wysiłek musi być. Nicek zsunął się w końcu i znów naskakuje. Trochę marudzimy, szczękamy ząbkami, wstrząsamy się, ale nie damy oderwać się od miski. A jednak wrócimy do norki już po minucie, teraz Nicek trochę skubnie i poleży przed norką towarzysza. :levitation:
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23077
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Norek (zawieszony) i Nicek (próbny DS) - W-wa

Post autor: porcella »

Czyli ustalanie hierarchii trwa. Nicek uparł sie, żeby udowodnić, że jest ważniejszy, widac ma taką potrzebę... Byle bez zębów i byle nie zamęczył Naleśnika. Jeśli to potrwa i po zgaszeniu światła będą niepokojące odgłosy, to ja bym wróciła do kratki i niech jeszcze podojrzewają (generalnie raczej Nicek niech podojrzewa...)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”