wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: Cynthia »

Małe szanse że nagrasz moment, bo świnka rodzi zwykle w nocy, po cichu.

Jestem bardzo ciekawa, dlaczego Twoim zdaniem adopcje nie są dobre... Bo co? Zakazuje się rozmnażania?

Skoro od 20 lat je mnożysz, to powinnaś już nabyć wiedzę co do trwania ciąży...

I co rozmnażasz te świnki i wszystkie zatrzymujesz? I skoro raz na 3 lata, to skąd masz 6 miesięczną świnkę...
Nyanyan
Posty: 70
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: Nyanyan »

amfa pisze:świnka ma 6 miech pochodzi z mojego domu wiec u mnie nigdy nie było innych
świnek tylko te które samemu się wyhodowało wiec jest zdrowa z prawdziwej domowej hodowli pod kontrola weta by nie było ze są z domu kazirodczego raz na jakiś czas pożyczam samca od pani z hodowli wiec daje czystą krew ale robię to raz na 3 lata do raz na 3 lata rozmnażam je
Świnka ma 6 miesięcy i pochodzi z domowej hodowli w której rozmnażasz świnki CO trzy lata? Może i nie jestem jakimś geniuszem, ale albo błąd w "zeznaniach" albo zaginanie czasoprzestrzeni.
No i pani "hodowczyni" która pożycza ci samca też jest bardzo odpowiedzialna! :) nie ma co, no i "daje czystą krew" (prawie jak psy czy koty kupowane po rasowych rodzicach czy dziadkach :D).

A i skoro rozmnażasz świnki jak mówiłaś CO trzy lata, to powinnaś wiedzieć ile trwa ciąża, kiedy zwykle następuje poród i takie tam podstawy ;)
Dropsio

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: Dropsio »

Co jest złego w karmie na wagę.... Poczytaj sobie temat:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=26&t=647
Świnki nie są ziarnojadami! W karmach na wagę są orzechy, ziarna, niełuskany słonecznik, pełno barwników i nie wiadomo co jeszcze. NIe wiesz, ile karma leży w sklepie, mogą bez trudu zalęgnąć się w niej robaki, wszystko wietrzeje. W ogóle jak można karmić jedną karmą chomiki, króliki i świnki?! Bo z tego co wiem, to te mieszanki są przeznaczone ogólnie dla gryzoni. To, że dodasz do niej jabłka i suszki nie zmienia faktu, że zawiera to, co wypisałam powyżej.
Tak, niby w VL też się jakieś rodzynki czy niełuskany słonecznik zdarzają, ale są to sporadyczne przypadki. Łatwo jest po prostu skontrolować, co wrzucasz śwince do miseczki.
A tak, gdyby wybrać z mieszanki sklepowej to, co się dla świnki nadaje, to z 1kg została by może miseczka, dwie...
Karma jest nie wiadomo kiedy otwarta, wit C wyparowywuje/wietrzeje... A samiczki w ciąży powinny dostawać zwiększoną dawkę wit C.
Reszta została zawarta w wypowiedziach wyżej... I z tym również się w 100% zgadzam
amfa

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: amfa »

po prostu dostałam młodą świnkę samicę która ze tak powiem nie nadawała się jako świnka do dalszej hodowli po prostu nie miała cech wartościowych dla tej pani wiec tej świnki praktycznie nie ma w hodowli to ze ta pani jest nie odpowiedzialna nie interesuje mnie to nie moja sprawa i pokryłam ją swoim 3 letnim samcem

dla czego nie lubię adopcji to moja sprawa zraziłam się do niej gdy chciałam adoptować kota ale to moja sprawa dla czego

tak zatrzymuje wszystkie ale znajomy chce adoptować 1 lub 2 świnki z właśnie mojego stadka


dawniej świnki w mojej rodzinie robiły jako karma dla lisów futerkowych albo karma dla fretek ewentualnie były zamówienia na futro ze świnki dla czego nie wnikam dopiero po paru latach świnka zaczęła u mnie robić jako zwierzątko domowe

dziękuje za artykuł na pewno poczytam człowiek uczy się całe życie acz kolwiek nie są to tylko jabłka ale i wiele innych składników do tego przetrzymywane w odpowiednim opakowaniu z tego co widzę wsypuje większość składników z drogich karm
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: Jack Daniel's »

[quote="amfa"człowiek uczy się całe życie[/quote]
Nie chcę być nie miły, wredny, czy coś podobnego... ale zacznij może naukę od ortografii, gramatyki i ogólnie poprawnej polszczyzny :) Trochę razi po oczach.
Podpis usunięty przez administratora.
amfa

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: amfa »

Jack Daniel's raczej nie przyszłam tu by mówić o mojej gramatyce po z tym polakiem nie jestem w pewnym sensie wiec mam prawo robić błędy gramatyczne

mówimy o świnkach morskich :świnka2:
Nyanyan
Posty: 70
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: Nyanyan »

amfa pisze:świnka ma 6 miech pochodzi z mojego domu wiec u mnie nigdy nie było innych
świnek tylko te które samemu się wyhodowało
amfa pisze:po prostu dostałam młodą świnkę samicę która ze tak powiem nie nadawała się jako świnka do dalszej hodowli


Pomijam już to, że jedno z drugim się wyklucza. Ale skoro samica nie nadawała się do dalszej hodowli to po co ją rozmnażasz? Jeszcze z samcem z hodowli z której niby jest ta świnka? :D Brak sensu i logiki.
amfa pisze:nie jestem w pewnym sensie wiec mam prawo robić błędy gramatyczne
jestem Polką jedynie w 50%, mam dysleksję i nie uważam, że mam prawo celowo robić błędy logiczne i gramatyczne :D, bo
amfa pisze:człowiek uczy się całe życie
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: justynuszek »

Nyanyan, lubię to! Nic dodać, nic ująć :ok:
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Proszę o skończenie off topicu.
Amfo, jest to forum Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, gdzie negujemy rozmnażanie świnek morskich bez posiadania stosownej wiedzy oraz zarejestrowanej hodowli. Jednocześnie nie udzielamy porad na temat rozmnażania osobom posiadającym pseudohodowlę, gdyż jest to sprzeczne z naszymi ideami.
Inna sprawa: przestrzeganie ortografii to jeden z wielu punktów w naszym regulaminie, z którym (jak mi się zdaje) nie zapoznałaś się przed rejestracją tutaj. Więc zacytuję co najważniejsze:
21. Osoby rażąco łamiące zasady i najważniejsze idee działania Stowarzyszenia muszą się liczyć z banem.
22. Posty sprzeczne w treści z ideą działania SPŚM mogą być kasowane bez ostrzeżenia, a ich autorzy karani banem

W związku z powyższym zostaje nałożony na Ciebie ban za złamanie punktów regulaminu.
Obrazek
odeta89

Re: wyczuwalne ruchy młodych -ile do porodu

Post autor: odeta89 »

amfa pisze: dawniej świnki w mojej rodzinie robiły jako karma dla lisów futerkowych albo karma dla fretek ewentualnie były zamówienia na futro ze świnki dla czego nie wnikam dopiero po paru latach świnka zaczęła u mnie robić jako zwierzątko domowe
bardzo istotna informacja na forum dla miłośników świnek, bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”