szynszylka inna niż wszystkie

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Rubi18

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: Rubi18 »

Moja szylka nie godziła sie ze świnkiem ale to bardziej z jej winy (zołza była) :)
AniBanani

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: AniBanani »

Powtarzam jakby była możliwość transportu - sama będę w warszawe 19,20 Listopad to bym malutką zabrała
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: martu.ha »

Żabka jest bardzo pokojowo nastawiona do świnek (pewnie dlatego, że są większe), wchodzi im do klatki bo jest ciekawska. A jedzonko im wykopuje, bo pewnie myśli, że to jej miseczka i szuka tam czegoś dobrego, świnki moje dostają inny granulat. Najlepiej się bawiła z królikiem, skakali po całej kuchni, ganiali się w berka, no dosłownie zabawa była że hej. Mimo wszystko jednak są to zwierzęta o odmiennej mowie ciała, powinny mieć oddzielne klatki.
Na przykład na wybiegu jak świnka weszła Żabce do klatki, to ona już tam nie chciała wejść, nie wiem czy się bała czy co. Dodatkowo ona nie widzi, postrzega świat za pomocą słuchu, węchu i wąsików, musi czuć się bezpiecznie w otoczeniu, żeby nie była zestresowana
AniBanani

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: AniBanani »

Tak jak pisałam ja dużą klatkę mam.Jeśli nie dowidzi to zablokuje się jej klatkę na wysokość, żeby nie spadła
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: martu.ha »

Żabka wciąż szuka domu. Muszę powiedzieć, że poza oczami jej stan uległ diametralnej poprawie. Jest aktywna, wysoko skacze, jest ciekawska, wszędzie się wciska. Przeskakuje półtorametrowe ogrodzenie. Narobiła też bobków do worka z sianem. Ostatnio zasmakowała w suszonych truskawkach :)
Zamontowałam jej w klatce hamak, jak ze wszystkimi nowościami i przemeblowaniami jestem ostrożna, bo do każdej zmiany musi się stopniowo przyzwyczaić. Tylko kilka razy na niego niechcący wpadła, w nocy na pewno na nim spała, ponieważ pozostawiła ślady bytności :szczerbaty:
Szybko się uczy i zaskakuje mnie to, jak jest inteligentna, jak na takiego małego "szczurka".
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: martu.ha »

Malutka czuje się dobrze i wciąż szuka domku na terenie Warszawy i najbliższych okolic.
Warunkiem jej adopcji jest pozytywne przejście wizyty przedadopcyjnej.
Transport na dalsze odległości w jej przypadku jest stanowczo niewskazany.
Nie wiemy też, jak by się zachowała przy łączeniu z innymi kulkami, musi być więc "furtka awaryjna", żeby mogła wrócić do mnie, gdyby się nie zgodziła z nowym towarzystwem.

Jej żywiołem na pewno jej skakanie po podłodze, chowanie się do różnych kryjówek, przeskakuje też barierki, jednak nie wskakuje np na stół, a już na pewno na szafy pod sam sufit, jak to zdrowe szylki potrafią - ale może z czasem?

takie w klatce się udało zrobić :photo:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
zagli

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: zagli »

Uwielbiam jej pysio :love:
jestem jej wierną fanką od samego pojawienia się na forum :buzki:
Rubi18

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: Rubi18 »

Żabcia jest wspaniała,dobrze że ze zdrowiem już u niej lepiej:)
axxk

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: axxk »

witam? domek znaleziony?
temat można zamknąć?
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: szynszylka inna niż wszystkie

Post autor: martu.ha »

nie znaleziony, jeszcze nie zamykaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”