Vive la France!Francja/Mińsk Maz./rezerwacja dla p.Agnieszki

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: martu.ha »

Ale imiona - rewelacja!
Gaja, nie martw się. Domek znaleźć łatwo, ale dobry domek - trzeba mieć szczęście. W sumie dziewczyny są na wątku dopiero tydzień, to nie tak długo.
A też żeby znaleźć miłośników białych myszek na trzeźwo musisz je ogłaszać! Przede wszystkim na głównej no i na fb Panna Fiu Fiu może wrzucić. Zawsze dotrze do większej liczby potencjalnych domków :ok:
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: Gaja »

Izerka pisze:Czy widać już jakie mają charakterki dziewczynki? :szczerbaty:
Będą z nich prawdziwe świnie :lol: - takie, co rozkosznie wywalają nózie przy każdej okazji :love: . Te białaski takie są - moja prywatna Hannka też się pięknie "rozwala" gdzie popadnie.
Panny jeszcze się nie oswoiły, przy wyjmowaniu z klatki nieźle się trzeba je naganiać, ale robią postępy. Są też bardzo ciekawskie, już głośnio upominają się o jedzenie, a nawet jedzą z ręki, co uważam, że jest wielkim osiągnięciem jak na tak krótki czas pobytu u mnie. Poza tym jak to młodziutkie, zdrowe świnie - narwane, żywiołowe, czasem mam wrażenie, że mi klatkę rozwalą. Pocieszne i sympatyczne.
Nie wiem jak będą reagować na inne świnki, nie próbowałam ich jeszcze łączyć z pozostałymi prosiakami. Między sobą się dogadują, ale nie jest to czuła przyjaźń - przytulają się do siebie jedynie jak czują się zagrożone.
Wielkich różnic między ich charakterami na razie nie zauważyłam. Francja jest bardziej śmiała w stosunku do człowieka, ale Elegancja jest bardziej wyluzowana w klatce - to ona pierwsza zaczęła się swobodnie wylegiwać.
martu.ha pisze:Ale imiona - rewelacja!
Imiona są autorstwa mojego starszego syna :peace: . A, dzięki martu.ha - przypomniałaś mi, że je na "główną" nie zgłosiłam...chciałam dać ładniejsze zdjęcia, bo te są robocze, na szybko po przyjeździe, a ponieważ nowych fotek nie cykałam, to i o stronie zapomniałam :roll:
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: Gaja »

Dziewczyny wydawały mi się do nieodróżnienia, ale powoli dostrzegam między nimi coraz więcej różni. Od razu zaznaczę, że różnica w wielkość, która zrzuca się w oczy na pierwszym zdjęciu zamieszczonym przeze mnie w poście tytułowym, jest tylko złudzeniem i wynika z różnego usytuowania świnek względem aparatu. Panny są prawie identyczne jeśli chodzi o wielkość, może jedynie Elegancja jest odrobinę smuklejsza ( ale tylko optycznie, bo wagowo nie ).

Waga :
11.05.2015
Francja 356 g
Elegancja 361g
Kilka z

20.05.2015
Francja 376
Elegancja 375

Wracając do różnic - Elegancja ma bardziej "postrzępione" uszka. Nad prawą dziurką noska ma troszkę mniej włosków -a właściwie są one krótsze - pewnie urosną. Przednie łapki "Ela" ma jasne, ale tylne ciemniejsze, szczególnie lewą, która ma też czarne paznokietki :102:
U Francji rzuca się w oczy ciemna przednia lewa łapka.

Gdybym miała wybrać którąś świnkę dla siebie, miałabym problem, bo obie są fajne z wyglądu :love: , a charakterki dopiero się kształtują.
Kilka fotek - od lewej na każdej Elegancja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 18:56 przez Gaja, łącznie zmieniany 1 raz.
Izerka

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: Izerka »

Sama słodycz :buzki: :love: . Świnki są na zdjęciach jak prawdziwe modelki :szczerbaty:
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: Gaja »

Elegancja ma rezerwację :yahoo: . Po kwarantannie pojedzie do koluski, do Wrocławia, gdzie czekają na nią dwie przesympatyczne koleżanki, Pusia i Marta :jupi:
Awatar użytkownika
koluska
Posty: 118
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:02
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: koluska »

To już oficjalnie wychodzę zza krzaka. :-)
I trzymam kciuki za Francję.
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francja i Elegancja; do adopcji po kwarantannie/Mińsk Ma

Post autor: Gaja »

Chyba Cię wywołałam zza tego krzaka :lol: , ale przecież nie mogłam tej wspaniałej wiadomość zatrzymać tylko dla siebie ;)
To teraz trzymamy kciuki z Francję razem :fingerscrossed: :fingerscrossed:
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francja(wolna) i Elegancja(rezerwacja)/Mińsk Maz.

Post autor: Gaja »

No tak - rezerwację Elegancji mamy, nie mamy za to transportu :( . Niedługo koniec kwarantanny i świnka mogłaby pojechać do do DS, ale... Nasz sprawdzony kolega wożący świnki na trasie Warszawa - Wrocław, chwilowo "wyłączony z użytkowania" :glowawmur: Innego transportu nie znalazłam, jeszcze poszukam na bleble...
Chyba trzeba będzie jednak zrobić najpierw "przerzut" do Bydgoszczy ( Odetko89 - uśmiecham się do Ciebie :szczerbaty: - oczywiście jeszcze napiszę PW ), a dopiero potem do koluski :think:
A może ktoś z Was wie coś o bezpośrednim i bezpiecznym transporcie do Wrocławia ?
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francja(wolna) i Elegancja(rezerwacja)/Mińsk Maz.

Post autor: Gaja »

Dziś wieczorem Elegancja wyruszyła w podróż do nowego domku :jupi: Trzymam kciuki, by znalazła tam swoje miejsce na ziemi :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
jolka
Wiceprezes ds. adopcyjnych
Posty: 7729
Rejestracja: 27 sie 2014, 20:57
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Francja(wolna) i Elegancja(rezerwacja)/Mińsk Maz.

Post autor: jolka »

Gaja pisze:Dziś wieczorem Elegancja wyruszyła w podróż do nowego domku :jupi: Trzymam kciuki, by znalazła tam swoje miejsce na ziemi :fingerscrossed:
kciuki, ale widziłam, ze Bartek wiezie, to bedzie dobrze :like: :fingerscrossed:
Chantal Jaśminka TM /16.11.2014
Kafelek TM 04.06.2018-
Zuzia TM 21.06.2018
Myszka TM 26.12.2018
Grusia TM 15.11.2019
Patryczek TM-21.12.2020
Olala TM-2.04.2021
Agatka TM-8.07.2021
Blusia TM-6.08.2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”