Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Wątroba, serce, tarczyca, trzustka, cukrzyca;

Moderator: Dzima

Monique

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: Monique »

Prosię jest na lekach: doppelherz aktiv dla diabetyków plus tabletki z morwy białej, obowiązkowo dieta: siano, granulat i jedynie nieliczne warzywa np ogórek, sałata.
Granulat, czyli rozumiem karma bez cukru? Wszystkie lepsze karmy dla świnek morskich mają w składzie witaminę C, np. seria Vitakraft Emotion jest bez cukru. Po drugie np. papryka czerwona, zielona/brukselka ma w sobie sporą ilość witaminy C, a ich indeks glikemiczny jest taki sam jak ogórka, więc nie rozumiem dlaczego miałaby jej nie dostać.
Marta_K

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: Marta_K »

zalecenie weta...
anka

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: anka »

Moj swiniak ma takie same zalecenie.Powoli wprowadzalam inne warzywa ale salata ,ogorek i siano to podstawa.
I ponoc sie sprawdza.
Swinki,ktore zyja na wolnosci zywia sie tylko trawa i tym,co sobie tan znajda od czasu do czasu,wiec moze matka natura wie lepiej?
Aha i nigdy nie podawalam moim swinkom dodatkowo wit.c ,pomimo to nie mialy nigdy (odpukac!) problemow z zebami ani przeziebieniami
Trzymam kciuki :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: sosnowa »

Moja świnka też miała wysoki poziiom cukru w badaniu krwi (340), bardzo tyła wcześniej. W moczu cukru nie ma. Po tygodniu na karmie bezcukrowej w małych ilościach i sianie cukier w normie (162). Mamy kłopot, ponieważ z powodu problemów jelitowych musi być na suchej diecie, dlatego nie da się na dłuższą metę odstawić granulatu. Wet zalecił kapuszkową light, daję też grainless mix plus grainless herbs JR Farm.To jest bardzo chętnie jedzone. NIestety Bunny Basis wchodzi bardzo kiepsko.
Pytałam o immunoglucan i cebion, dr Kasia mówi, że można, ale też i poziom cukru jeszcze nie taki tragiczny.
Macie jeszcze jakieś pomysły na karmę dla cukrzyka?

Też mam zalecenie nie dawac papryki i marchwi, trochę dziwne, bo faktycznie indeks glikemiczny obie maja bardzo niski, ludzie cukrzycy to rąbią jak dzicy.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: kimera »

Spróbuj karmy dla koszatniczek, one muszą zawsze mieć jedzenie niskocukrowe. Tak samo mieszanka ziół dla koszatniczek.
twojawiernafanka

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: twojawiernafanka »

Ja polecam JR Farm "Uczta dla koszatniczek" - mieszałam moim z CC i było bardzo chętnie jedzone :)
Marta_K

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: Marta_K »

kimera pisze:Spróbuj karmy dla koszatniczek, one muszą zawsze mieć jedzenie niskocukrowe. Tak samo mieszanka ziół dla koszatniczek.
A z karm dla koszatniczek co na przykład na pewno mogą jeść prosiaki? :)
Mogłabyś wrzucić jakieś linki do takich karm? :please:
twojawiernafanka

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: twojawiernafanka »

Ja podbijam - JR Farm :) Polecało mi kilka osób, świnie uwielbiają! http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/305280
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: sosnowa »

W świecei4łap jest jeszcze cała seria grainless dla kosztniczek oraz dagu adult, oraz dagu light, te ostatnie bez opisu, jeden jest w zooplusie.
jadły to jakieś prosiaki? Bo grainless mix dla świn to u nas przebój, niestety jest chyba z dodatkiem buraka, więc nie jestem pewna, czy może być w większych ilościach podawany przy cukrzycy. Samego grainless nie próbowałam jeszcze.
Awatar użytkownika
Mysz
Posty: 2072
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:20
Miejscowość: Mrągowo
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Cukrzyca u świnek - objawy, leczenie, dieta

Post autor: Mysz »

Dzisiaj u mojej Rusałki potwierdziliśmy cukrzycę,wyniki paskudne:mocz-500,krew-475. :glowawmur:
Będę wdzięczna za każdą poradę. :please:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne narządy wewnętrzne i ich schorzenia”