Choroby układu moczowego

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

Asia909

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Asia909 »

Jadła ale tylko jedna łodyżkę. :/ Wiem, ze to może być od pietruszki ale ze aż tak geste i białe jeszcze nie było. Gdy wysycha robi się suchy biały proszek z tego...
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Świnki mogą w ten sposób wydalać nadmiar wapnia z organizmu. Nie znam się zbytnio na samiczkach, ale chyba też taki mocz może wystąpić podczas rujki (?).
Daj jej coś o właściwościach moczopędnych - ogórka, pomidora... I zobacz czy się sytuacja powtarza. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: kimera »

Taki osad zdecydowanie oznacza za wiele wapnia w organizmie, i nie ma nic wspólnego z rują. Póki osad jest drobny, jak kreda, nie dzieje się nic złego. Świnka wydala sole wapnia zjedzone z zieleniną. Natomiast gdyby osad miał postać kryształków/piasku, oznaczałoby to już początek kamicy.
Asia909

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Asia909 »

O rety :shock:
To jak na razie zrezygnuję z podawania im warzywek z dużą ilością wapnia.
Na początku mocz był czysty a gdy kończyła siusianie zaczął się robić gesty i mleczny.
STYCZKA

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: STYCZKA »

Ja jednak uważałabym na taki zabielony mocz. Moja Basia tak sikała i wdało się zakażenie układu moczowego. Zaczęła nawet podkrwawiać z " cipci". Jest teraz na antybiotyku. Także lepiej trzymać rękę na pulsie, bo potrafi to być niebezpieczne.
Asia909

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Asia909 »

Przez tydzien nie podawalam moim swinkom pietruszki a tu klapa, dalej sikakaja ,,mlekiem". Po wyplacie rodzicow pojde do weta. Ale zrobie ostatnia probe, znow nie bede im podawac pietruszki.
Na poczatku czysto sikaja a pod koniec leje sie coraz bardziej mleczny. Jakby osad.
Piorunowa

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Piorunowa »

A jak to wygląda? Bo tak jak już poprzedniczka pisała - jeśli jak kreda to nie trzeba się za bardzo martwić, ale jeśli nie to może to oznaczać, że śwince robią się kamienie moczowe...
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: martuś »

Możesz dać świnkom coś moczopędnego - albo weterynaryjny UrinoVet albo zwykłu, ludzki Urosept
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Asia909

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Asia909 »

Jak na razie się to uspokoiło wiec wszystko ok.
Katia69

Re: Choroby układu moczowego

Post autor: Katia69 »

Moja Kaśka ma nawrót choroby(piasek w pęcherzu :( ).
Szukam info na temat karm i ziół polecanych przy chorobach układu moczowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”