Czwarty palec na tylniej łapce

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Magda8.

Czwarty palec na tylniej łapce

Post autor: Magda8. »

Witam, od 4dni mam malutką świnkę morską, zaraz po przywiezieniu jej do domu zauważyłam, że u tylnej łapki ma cztery palce, nie jest to jakiś kikut tylko całkowicie wykształcony palec z pazurkiem tyle, że trzyma się na takiej jakby tkance, znalazłam kilka podobnych tematów i wiem, że trzeba zawieźć świnkę do weterynarza by odciął palec jeśli trzyma sie tylko na tkance zanim wyrwie go sama. Problem w tym, że nie mam auta a temperatury są cały czas na minusie, boję się, że maleństwo zachoruje. Czy myślicie, że to może poczekać na cieplejszy dzień i czy może warto to jakoś zabezpieczyć i tu pytanie jak?
Dodam ze świnka nie raguje gdy tego dotykam
No i jeszcze jedno pytanie, najlepszy weterynarz dla gryzoni w Krakowie? Bo do jakiegoś osiedlowego rzeźnika też nie pójdę. Z góry dzieki za rady
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czwarty palec na tylniej łapce

Post autor: kimera »

Nie musisz się śpieszyć z amputacją. Łapka jest zdrowa, może w ogóle nie trzeba będzie nic robić. Możesz spokojnie poczekać na lepszą pogodę i tymczasem poszukać dobrego weterynarza.
anka

Re: Czwarty palec na tylniej łapce

Post autor: anka »

Najlepszy weterynarz dla gryzoni to oczywiscie pan doktor Baran-informacje znajdziesz w dziale weterynarze.Osobiscie polecam
Wadera

Re: Czwarty palec na tylniej łapce

Post autor: Wadera »

Panie z Oazy całkiem elegancko prowadzą moje świnki, także również jak najbardziej polecam :D

Miałam kiedyś taką sytuację u mojej merino, z palcem nic złego się nie działo, świnka go sobie nie urwała ani nic w tym guście, także jeśli wolisz iść w innym terminie, to raczej nie będzie problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”