MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
wilczurka

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

a ma pani inne sheltie lub podobne pod opieką?
katiusha

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: katiusha »

Niestety aktualnie nie.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: Iza »

To chyba jakiś żart? Nie weźmiesz dwóch zgranych ze sobą świnek tylko dlatego, że futerko jednej z nich nie jest takie jak wymarzone? Szczerze, po przeczytaniu tego nie wydałabym już do adopcji żadnej świnki.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
wilczurka

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

Dla mnie każda świnka nawet bezwłosa jest piękna i którą chciałabym adoptować ale jest tylko jeden problem mama ma uczulenie na sierść ale na włosopodobne nie ma i to jest lęk przed tym że będe musiała zaraz po adopcji musiałabym je lub jedną oddać a tego nie chce a na Tambore może mieć uczulenie...O dziwo ja nie mam uczulenia

mod. sempreverde
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: Iza »

What? Nie, długość włosa nie ma absolutnie nic wspólnego z alergią. Ludzie, psy, świnki mają dokładnie to samo: włosy. U niektórych psów jedynie występuje podszerstek, którego u świnek nie ma. Świnka gładkowłosa, sheltie, merino i bóg wie jaka różnią się jedynie wyglądem, a jeśli chodzi o alergię, to uczulają najczęściej wydzieliny, a nie włos. Sama jestem alergikiem i piękne wysypki zdarza mi się od świnek łapać. A tak naprawdę, wszystkie te świnki, to po prostu kundelki ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
wilczurka

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

uspokoiła mnie pani i powtórzę to mamie na pewno łatwiej by było nam wybierać świnki no mama ma uczulenie na koty i króliki ale namówię ją może na wszelki wypadek na testy i dopiero podejmiemy decyzje bo jak adoptuje to nie oddam a nie chce żeby mama się udusiła :(

mod. sempreverde
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1225
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: Bulletproof »

Jak macie podejrzenie alergii to koniecznie przed wzięciem wypróbuj mamę na innych świnkach! Często jest tak, że mimo iż na skórnych wyjdzie alergia, to przy alergenie może się człowiek świetnie czuć. Na pewno jakaś twoja koleżanka ma świnki, a jak nie to na 100% znajdziesz w okolicy kogoś kto ma świnki, albo po prostu wybierzcie się do gabinetu weterynaryjnego, tam zawsze ktoś ze świnką będzie.
Z podejrzeniem alergii u jednego z domowników nikt ci świnki nie wyda.
wilczurka

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

a jeśli chodzi o Kundelki to wiem ale podobne do sheltie ;)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1225
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: Bulletproof »

Tak jak pisała wyżej- to nie sierść uczula, tylko łój, który ma każda świnka. Skinny też!
wilczurka

Re: MAUNA KEA i TAMBORA-wulkaniczne dziewczynki[Bydgoszcz]

Post autor: wilczurka »

Mam koleżanke i zapytam się jej oto ale wiem że zanim się nie upewnimy to nie będzie adopcji dzięki za pomysł terminy na badania są dopiero na 2019r :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”