Junior aka Bączek - zamieszkal u Puchatych Sił

Pamięci tych, które odeszły...

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Junior aka Bączek - zamieszkal u Puchatych Sił

Post autor: porcella »

Imię świnki: Junior

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wiek świnki: ok. 2 lat
płeć świnki: chłopczyk, kastrat
nr adopcyjny: 5286
miejsce pobytu: Warszawa - na razie Medicavet
historia świnki: Stracił w krótkim czasie dwie samiczki, z którymi mieszkał, opiekunka przekazała go SPŚM, mamy znaleźć mu nowy dom i towarzystwo, bo źle się czuje w samotności.
kontakt w sprawie adopcji: mail: porcella7@gmail.com
Konkrety będziemy znać po badaniu i obserwacji.
Pani dr mówi, że na oko zdrowy, tylko grubiutki i pasiasty, powinien mieć na imię Bączek ;-)
Już są chętni :-) :102:

Adopcja na zasadach Stowarzyszenia - obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej
Dla świnek staramy się wybierać jak najlepsze domy - spokojne, odpowiedzialne, zapewniające przestronną klatkę (dla dwójki co najmniej 120 cm), wybiegi, karmę wysokiej jakości oraz odpowiednią opiekę weterynaryjną.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: sosnowa »

Junior jest już u nas, na razie osobno, ale zobaczył Apisię i bardzo się ucieszył.
Świetny z niego proś.
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3804
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: zwierzur »

A co Apa na widok takiego przystojniaka?
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: sosnowa »

Zachwycona :102:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: porcella »

Zdrowotnie raczej wszystko ok, poza nadwagą (1300plus), wyniki krwi modelowe.
W lecznicy jednak siedział skulony w jednym miejscu, stres się nad nim unosił w powietrzu, absolutnie koniecznie jak najszybciej musiał trafić do domu z innymi świnkami. Dom jest potencjalnym domem stałym, ale, jak wiadomo, to świnki decydują.

Przenoszę do Zarezerwowanych, po kwarantannie Szanowni Państwo wypróbują towarzystwo i w zależności od sytuacji będziemy działać dalej w temacie Bączka.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: sosnowa »

porcella pisze:Zdrowotnie raczej wszystko ok, poza nadwagą (1300plus), wyniki krwi modelowe.
W lecznicy jednak siedział skulony w jednym miejscu, stres się nad nim unosił w powietrzu, absolutnie koniecznie jak najszybciej musiał trafić do domu z innymi świnkami. Dom jest potencjalnym domem stałym, ale, jak wiadomo, to świnki decydują.

Przenoszę do Zarezerwowanych, po kwarantannie Szanowni Państwo wypróbują towarzystwo i w zależności od sytuacji będziemy działać dalej w temacie Bączka.
Sądząc po entuzjasycznych reakcjach na spotkanie na odległość, Szanowni Państwo Prosiactwo są zdecydowanie na tak. Junior jest w bardzo dobrej kondycji i już zaakceptował nowe otoczenie i Dużych, a narzeczone tym bardziej.
Z tą wagą to nie wiem, na wypisie z wizyty mam 1130g :think: młody jest obły, ale to jednak spory samiec. Walczak był większy, nie mówiąc o Wiedźminie, ale to teddiki były. Junior jest mocno zbudowany, bardzo w typie rasy, jest bardzo zwinny, skacze jak zając :D jest też ruchliwy, pogania z żonami i będzie super. Na pewno go nie będę odchudzać, jeszcze mi zachoruje.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: porcella »

A to ciekawe, może waga się pomyliła? Bo na karcie szpitalnej było o tym odchudzaniu i że 1300g. Tyle nie schudł przecież!
Powodzenia i dawaj znaki!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: sosnowa »

porcella pisze:A to ciekawe, może waga się pomyliła? Bo na karcie szpitalnej było o tym odchudzaniu i że 1300g. Tyle nie schudł przecież!
Powodzenia i dawaj znaki!
musiała się pani doktor pomylić gdzieś, gdyż na karcie informacyjnej wizyty jest napisane:
"Waga 1131g- nadwaga, konieczna modyfikacja diety na bardziej niskokaloryczną i zwiększenie ilości ruchu" To jest ta karta, której zdjęcie mi przesłałaś, potem jeszcze dali nam wydruk przy odbiorze.
On je CC, dostał z domu paczkę tej karmy, cały dzień wcina siano. Nie przepada za marchewką, paprykę też nie za bardzo lubi, co dziwne też cykoria leżała odłogiem. Pomidor to wcina. Może początkowo nie jadł ze stresu, choć siano od razu skubał.
Muszę go wsadzić na wagę, ale jest u nas od piątku, więc wynik już jest na pewno inny. Nie jest taki nabity, jak Apa była przy 1300, ale ona jest bardzo drobnej budowy, więc w jej przypadku to było zdecydowanie za dużo. Nie mogę powiedzieć, że jest chudy, bo bym skłamała :102: ale to chyba raczej dobrze, a nie źle. Mam obsesję, po przygodach Turbulencji, żeby świń nie odchudzać. Niestety jak chorują, to i tak chudną, a przynajmniej mają z czego. Oby on nie potrzebował zapasu i był zdrowy i żył bardzo długo.
Dziś kontrola Dioptrii, jak doktory pozwolą, to zaraz będziemy łączyć.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: porcella »

Może źle popatrzyłam i trójka mi się wydala bardziej na przodzie? No i dr mi napisała, że ma dla niego imię Bączek z powodu, że taki okrągły :-D
Ale to wszystko, co piszesz bardzo dobrze wygląda i cieszę się! :buzki:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Junior aka Bączek - wstrzymany - kwarantanna - Wawa

Post autor: sosnowa »

Poprosimy do Uratowanych.
Siedzą zadowolone w klatce, wszystko ok.
:jupi: :yahoo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „In Memoriam”