❤️ Arsen, Lanugo [wstrzymani, Sztum]__ Faktor- DS

W tym dziale znajdziesz samce, parki samców oraz wykastrowane samiczki do adopcji.

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7933
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

❤️ Arsen, Lanugo [wstrzymani, Sztum]__ Faktor- DS

Post autor: silje »

Obrazek

* Miejscowość, w której przebywają zwierzęta oraz u kogo - Sztum (woj. pomorskie), silje
* Informacje dot. diety - VL Cavia Complete, trawa, siano i zioła, marchew, burak, seler naciowy, jabłko, cukinia
* Kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę - PW na forum, lub mail silje_xx@wp.pl
* Informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku - ja

Adopcja na zasadach Stowarzyszenia - obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej
https://swinkimorskie.eu/wp-content/upl ... na2020.pdf
Nie kieruję się kolejnością zgłoszeń! Dla świnek staramy się wybierać jak najlepsze domki - spokojne, odpowiedzialne, zapewniające przestronną klatkę (min. 120 cm na dwie świnki), wybiegi, karmę wysokiej jakości oraz opiekę weterynarza specjalisty od zwierząt egzotycznych.

Procedura adopcyjna do poczytania: https://swinkimorskie.eu/adopcje/procedura-adopcyjna/

Historia, przebyte choroby: 3 samców porzuconych przez właścicieli w mieszkaniu, które wynajmowali. Czekają na badania - więcej informacji w wątku poniżej.

Faktor
Wiek: nieznany, ok 3-4 lata na czerwiec'24
Płeć: samiec
Numer adopcyjny: 6230
Stan adopcji: DS u p. Urszuli z ok. Olsztyna
Informacje dot. adopcji: do adopcji z kolegami z wątku, do innego samica, kastrowanej samiczki

Obrazek

Obrazek

Arsen
Wiek: nieznany, ok 3-4 lata na czerwiec'24
Płeć: samiec
Numer adopcyjny: 6231
Stan adopcji: wstrzymany, kwarantanna, leczenie
Informacje dot. adopcji: do adopcji z kolegami z wątku, do innego samica, kastrowanej samiczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lanugo
Wiek: nieznany, ok 3-4 lata na czerwiec'24
Płeć: samiec
Numer adopcyjny: 6232
Stan adopcji: wstrzymany, kwarantanna, leczenie
Informacje dot. adopcji: do adopcji z kolegami z wątku, do innego samica, kastrowanej samiczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka, Dorjan i Sajka + 14 w DT
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 745
Rejestracja: 20 mar 2022, 23:20
Miejscowość: Rokietnica
Kontakt:

Re: ❤️ Faktor, Arsen, Lanugo [wstrzymani, Sztum]

Post autor: Agata »

:love:
Dron (SPŚM) & Raymi (SPŚM)
Romek & Yuki (SPŚM)
Winston (WA) & Mufka (SPŚM)
Branco (WA) & Bogna (DT)
:levitation: DT: Norman i Dobrusia, Hugo, Brewka, Mikosia
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7933
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: ❤️ Faktor, Arsen, Lanugo [wstrzymani, Sztum]

Post autor: silje »

Chłopaki żyją w pełnej zgodzie :) Cud!
"Takich dwóch, jak nas trzech to nie ma ani jednego".

Wczoraj byliśmy na przeglądzie i dr Judyta oceniła ich wiek na 3-4 lata. Biały Lanugo może być delikatnie młodszy, ale niekoniecznie.
Zdrowotnie na tą chwilę najlepiej wypadł Faktor (rudzielec), któremu poza nadwagą raczej nic nie dolega. Wyniki krwi ma niemal idealne. Ale to jeszcze nie koniec diagnostyki, bo zapomniałam zabrać bobów do badania :roll: . Przydałoby się też zrobić echo, bo chłop poleguje sporo, ale może po prostu z powodu tych 1400g, które musi dźwigać.

Lanugo (białas)- ma małą torbiel na tarczycy do obserwacji póki co, a w badaniach wyszła spora leukocytoza (29,1).
Czekam na zlecenia.

Najgorzej chyba wypadł Arsen. Na policzku ma dużą zmianę, jakiś guz i raczej na pewno nie jest to kaszak ani ropień. Do usunięcia na cito, jesteśmy umówieni na 2.07..
Dr powiedziała, że jest to ostatni dzwonek, bo już może być problem z wycięciem zmiany z marginesem zdrowej tkanki.

Tak, że tak..
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka, Dorjan i Sajka + 14 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7933
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: ❤️ Arsen, Lanugo [wstrzymani, Sztum]__ Faktor- rezerwacja

Post autor: silje »

Arsen już po zabiegu i nawet wygojony. Wycięta z policzka zmiana poszła na hispat. Z tego, co zapamiętałam guz był złośliwy ale o niskiej "przerzutowości". Porozmawiam z dr Judytą jakie są rokowania. Na razie świń czuje się świetnie.
Lanugo pojutrze jedzie do kontroli i zobaczymy jak jego wyniki krwi po antybiotyku.
Najlepiej z całej trójki ma się Faktor. Oddzieliłam go od pozostałej dwójki i połączyłam z Amandą z tego wątku viewtopic.php?t=10179
Wszyscy na tym skorzystali, bo w trójkącie Arsen/Lanugo/Faktor wcale nie było tak sielsko, jak się na początku wydawało. Np Arsen molestował Faktora, a grubasek nie mógł się biedny opędzić. Po roszadzie Lanugo i Arsen tworzą zgodny i bardzo spokojny team, a Faktor z Amandą- udaną parę, która z resztą za kilka dni jedzie do swojego domku :love:
Amanda i Faktor
Obrazek

Ed. 25.08.2024
22.08 Faktor pojechał wraz z Amandą do DS :love:
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka, Dorjan i Sajka + 14 w DT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samczyki”