Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy rez.

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23083
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy rez.

Post autor: porcella »

Pierzynek vel Pierzaczek


Obrazek
fotkę pozyczyłam od jaguś, nowe będa jutro

- wiek - ok. 2 lat na 03.2017
- płeć - samiec
- nr adopcyjny 3313
- stan adopcyjny: wolny - kwarantanna
- historia zwierzęcia, przebyte choroby - Świnka znaleziona na ulicy, pod naszą opiekę oddana przez Straż Miejską via schronisko Na Paluchu.
Świnka zdrowa, bez pasożytów; Ze względu na krzywo starty siekacz będzie miał dodatkową kontrolę uzębienia. Świnka duża, dorodna, lśniące piękne czarno-rudo-białe rozetkowe futro. Jest dobrze utrzymany, ale dzikus, płochliwy i nerwowy. Pięknie utrzymuje czystość, nie siusia w legowisko :-).

# miejsce, w którym przebywa świnka oraz u kogo - Porcella, Warszawa
# informacje dotyczące diety: granulat wszelki slabo, pięknie je siano, zioła, warzywa, właściwie nie pije z poidła.
# kontakt do osoby decyzyjnej – PW (wiadomość prywatna) lub porcella7@gmail.com

Adopcja oczywiście na zasadach Stowarzyszenia- obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej.
Dla świnek staram się wybierać jak najlepsze domki- spokojne, odpowiedzialne, zapewniające przestronną klatkę (co najmniej 100cm długości dla 2 świnek), bezpieczne wybiegi, karmę wysokiej jakości oraz odpowiednią opiekę weterynaryjną.
Ważne jest dla mnie, aby osoby chętne na przygarnięcie świnek wykazywały szczere nimi zainteresowanie- to nowi domownicy i decyzja o ich przygarnięciu musi być przemyślana.
Biorę również pod uwagę podejście DS do posiadania świnki i jego zaangażowanie
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
piju

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: piju »

Na ulicy :nono:
A prosiaczek piękny :love:
dominika45

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: dominika45 »

Ma piękną lśniącą sierść - a może Komuś się zgubił?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23083
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: porcella »

dominika45 pisze:Ma piękną lśniącą sierść - a może Komuś się zgubił?
Malo prawdopodobne, jest płochliwy, wyraźnie nikt się nim nie zajmował w sensie nie oswajał. Karmiony był dobrze, tylko pazurki okropniaste były, ale na szczęście już przycięte.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Jaguś

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: Jaguś »

Miałam przyjemność go gościć u siebie - jest dużym knurkiem. Lubię takie dorodne i okrągłe - jest za co zlapać i miziać : ) Na kolanach zupełnie się uspokaja; łapanie i wyjmowanie z klatki to dla niego coś bardzo nieprzyjemnego. Lubi głaskanie i kolankowanie - ma ogromne zadatki na świnkę- przytulankę. Potrzebuje tylko odrobiny czasu i okazania serca. Nowy domek będzie miał z niego prawdziwa pociechę.
DankaPawlak

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: DankaPawlak »

Cudny świnek - a jakie ma piękne imię!
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23083
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: porcella »

Dzisiaj Pierzynek przeżył lekki dramat, ponieważ zaplątał się w posłanko, a dokładniej w budkę polarową, którą tak wywrócił, że się w niej znalazł, jak w misce i tak siedział, zwinięty w kłębek, jak kot. Wyglądało, że nie wie, co się stało i na wszelki wypadek się nie rusza. Chyba nie ma dużego doświadczenia z posłankami. :102: W norce przesiedział pierwszych kilka dni, więc zabrałam mu ją, żeby się oswajał bardziej na widoku. Na razie są z tym problemy.
O Pierzynka pyta P. Paweł z Warszawy, przymierzamy się do umówienia, ale wszystko po jutrzejszej kontroli zgryzu.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Jaguś

Re: Pierzynek zwany Pierzaczkiem - Pan rozet z Wawy

Post autor: Jaguś »

DankaPawlak pisze:Cudny świnek - a jakie ma piękne imię!
Na zdjęciu może tego dobrze nie widać, ale z tyłu ma taką sukienkę z włosów, więc gdy leżał mi na kolanach to wyglądał jakby tyłek miał przykryty pierzynką. Ot - tak mnie natchnęło do nadania imienia :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”